Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért változtatták meg Dumbled...

Miért változtatták meg Dumbledore-t a 3. résztől?

Figyelt kérdés

Tudom hogy új színész játsza, de attól még "elgandalfosították" őt tök feleslegesen. Az első két részben megismert igazgató sokkal jobban hasonlít a könyvekben megismert Dumbledorehoz.

A harmadik résztől ez a fehér köpeny és az összegumizott szakáll egyáltalán nem illik a szerephez.


Meg persze a könyvek egyre terjedelmesebbek lettek, de a filmeket ugyanúgy két órába kellett bepréselni. Az utolsó részt két filmben tárgyalták, de így sem jutott idő a magyarázatra. Szerintem az igazgató és Harry beszélgetései a könyvek végén, ezek tették teljessé és érthetővé az egészet.


A hetedik részben pl a King's Crossos túlvilági jelenetet is összecsapták!


Külön felháborító hogy elrontották a Pálcák Urának történetét!


A könyvben világosan levezetik: Dumbledore-é, őt legyőzi Malfoy (nem öli meg, de legyőzi) így övé lesz a Pálca, majd Malfoyt Harry győzi le. Harryé lesz a bodzapálca! Voldemort tévúton járt amikor Pitont, Dumbledore gyilkosát megölte, mert a pálcát sosem nyerte el. Az Malfoyé majd Harryé lett.


Ezért nem halhatott meg Harry másodszorra! A saját pálcája (hiába tartotta Voldi) nem ölte volna meg a gazdáját. Így az visszapattant, és Voldemort sem foszlott szét sosem! Amikor eltalálta az immár "horcruxtalan" feketemágust, az végérvényesen összeesett felakadt kígyószemekkel. A teste ott maradt ami sokkal feszultsegkeltobb mintha elporladt volna.



2020. okt. 10. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Azért, mert ilyen döntést hozott a rendező.
2020. okt. 11. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A színész meghalt, a rendező is más. Egyre hosszabbak a könyvek, nem lehet 600 oldalt 2.5 órába besűríteni, de tény, hogy sokszor olyan változtatások történtek, amik a könyvek ismerete nélkül érthetetlenek
2020. okt. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

"Utolsó ismert filmes szerepei közé tartozik a Harry Potter és a bölcsek köve, valamint a Harry Potter és a Titkok Kamrája című filmek, ahol mindkettőben Albus Dumbledore professzor szerepét játszotta.


A Harry Potter és a Titkok Kamrája című film utolsó három forgatási napja idején kómába esett.


2002 augusztusában Hodgkin-kórt (más szóval nyirokmirigyrákot) diagnosztizáltak nála, ezután mentővel vitték el a londoni University College kórházba, tüdőgyulladás tüneteivel. 2002. október 29-én hunyt el rákban, két és fél héttel a Harry Potter és a Titkok Kamrája című film premierje után."


[link]

2020. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, hogy milyen munkát végeznek a magyar wiki szerkesztői...


A Titkok Kamrája 2002. júliusában fejezte be a forgatást. Harris tüdőgyulladással került kórházba a következő hónapban, 2002. augusztusában. A kezelés során diagnosztizálták rákkal és október 25-én hunyt el. (A dátumot két helyen sikerült jól írniuk az oldalon, csak a cikkben rontották el.)


És, nem utolsó sorban, kómában az életének utolsó három napját töltötte, nem a film forgatásáét... No comment.


Forrás: [link]

2020. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Rákos volt a színész és meghalt.
2021. márc. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már megválaszolták előttem a kérdést, szóval nem arra válaszolok.

Nem akarok feleslegesen belekötni, csak úgy érzem, muszáj leírnom: szerintem Harry nem azért nem halt meg, mert az övé volt a Pálcák Ura.

Dumbledore legalábbis nem ezt mondja.

"Felhasználta a véredet, azzal alkotott magának élő testet! Ott van a véred az ereiben, Harry, ott van mindkettőtökben a védelem , amit Lilytől kaptál! Voldemort a saját életével köt az élethez téged!"

"Abban a hitben használta a véredet, hogy az erősebbé teszi majd őt. Beépített a testébe egy parányi részt abból a bűbájból, amellyel édesanyád itatott át téged , amikor meghalt érted. Voldemort teste múlhatatlanná teszi Lily áldozatát, és amíg él az a bűbáj, addig te is élsz, és él Voldemort utolsó reménye. "

Azaz az anyja védelme miatt nem halt meg. A főnix rendje végén ezt mondja Dumbledore:

"Amíg otthonodnak nevezed a házat, ahol édesanyád vérrokona él, addig ott Voldemort nem érhet hozzád, nem árthat neked. "

Ezért volt Harry biztonságban a Dursleyéknél. De ennek van egy olyan értelmezése is, hogy így, hogy Voldemort Harry anyjának a vérrokona lett, a Roxfortban nem bánthatja Harryt. Mert ugye Harry a Roxfortot tartja az otthonának. Igaz, hogy Voldemort nem a Roxfortban él, de azt többször is említik, hogy azt tartotta az otthonának ő is.

Nem tudom, hogy ez az értelmezés helytálló-e, de az biztos, hogy Dumbledore egyértelműen úgy gondolja, hogy valahogyan az anyja áldozata miatt maradt életben.

Bár kissé megzavaró, hogy a végső összecsapás után, miután kilőtték az átkokat, ez van írva:

"Harry látta, amint Voldemort zöld fénycsóvája találkozik az ő bűbájával, látta, hogy a Pálcák Ura a magasba repül, sötét csíkként suhan a hajnali fényben, forogva száll a bűvös mennyezet alatt, akár Nagini feje, úgy röppen gazdája felé, AKIRE NEM SZÓRHAT HALÁLT, s aki eljött, hogy végre birtokba vegye őt. "

Nos, nem tudom, ez miért van odaírva, mert kissé összezavarja a dolgokat. De én akkor is úgy vélem, hogy az az igazság, amit Dumbledore mondott, mert ő már csak tudja. Én inkább hiszek neki, mint egy félmondatnak. Az összes olyan videós is ezt mondja, akiknek hinni lehet. Persze az a jó benne, hogy mindenki máshogy értelmezheti, nem akartam "kukacoskodni", csak leírtam, amit én gondolok. :)

2021. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!