Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van túlértékelve a...

Miért van túlértékelve a Harry Potter sorozat?

Figyelt kérdés
Szeretném tisztázni, nem rossz művek (mind a filmek, mind a könyvek), de én például nem illetném a zseniális jelzővel. Amit pedig kifejezetten nem szeretek, az J. K. Rowling írásstílusa. Nem az a bajom, hogy valaki szereti, csak azt nem értem, hogy manapság vagy inkább ma is, mi ez a nagy hype körülötte. Nektek mi a véleményetek?

2020. dec. 9. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

A filmek/történetek szeretete szubjektív. Soha nem értettem ezt a "túlhypolt" vagy "túlértékelt" jelzőt. Mindenkinek másfajta filmek és történetek tetszenek, szóval teljesen értelmetlen ilyen jelzőt bármire is aggatni.

Azért van hype körülötte, mert nem mindenkinek ugyanolyan az ízlése, mint a tied és mások szeretik Rowling stílusát és mások meg a filmeket.

2020. dec. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, le is írtam. Csak azt nem értem, hogy mitől lenne zseniális? Az is furcsa, hogy egy negatív hangvételű cikket nem találtam róla vagy ami a hibáival foglalkozna. De persze az ízlés szubjektív, nem is ezzel van a bajom. Gondolom ezt is meglovagolják a nagy cégek, mint a Jóbarátokat.
2020. dec. 10. 09:06
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
vannak benne hasznos gondolatok , jó a történet.
2020. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Ki mondta túl van értékelve? Te láttad már? Ajánlom. Én is így kezdtem...
2020. dec. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyira egyén függő. Én zseniálisnak tartom, de én körülbelül 14 voltam, amikor először olvastam/láttam, de pl apa, aki mondjuk 40 évesen látta először teljes baromságnak tartja és nem érti, hogy én miért szeretem. Ezzel szemben ő szereti a Star Wars-t, én meg még nem tudtam magam rávenni, hogy végignézzem, pedig ő azt isteníti. Ha apa foglalkozna ilyennel biztos lenne negatív cikk róla. Amúgy lehet most is van csak annyira kevés a kattintás rá, hogy egyszerűen nem dobja fel google vagy nem tudom :D
2020. dec. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
84%

Nekem az a véleményem, hogy az a jó író, akinek saját stílusa van, ami kellő mennyiségú fantáziával és kreativitással valamint elszántság társul. És Rowlingot ilyen írónőnek tartom, mivel még nem olvastam tőle semmit, amit már korábban olvastam, csak más szereplőkkel más írótól, pedig nem csak a Harry Potter sorozatot olvastam tőle. Ezzel nem arra szerettem volna célozni, hogy más írók plagizálnának, hanem arra, hogy manapság a legtöbb ifjúsági regény története nagyon hasonló, szinte csak a város és a szereplők neve változik, persze természetesen vannak kivételek.


Viszont nem ez volt a kérdés, szóval: A Harry Potter könyvek nagyon sok értékes dolgot tanítanak, és nem véletlenül, mivel köztudott, hogy Rowling nagyon sokat merített a történetéhez a saját életéből, mind gyermekkorából, mind pedig a későbbi éveiből egészen az első könyv megjelenéséig.

Nem tudom, neked miért nem tetszik a sorozat, de ízlések és pofonok, nem kell mindenkinek tetszen. Abból ahogy a kérdést feltetetted úgy értem olvastad a könyveket és láttad a filmeket is. Én rajongónak tartom magam, de a filmekből csak az első hármat szeretem, a többit szerintem rendesen elszúrták, kihagytak kulcsjeleneteket, illetve megváltoztattak, a legutolsó film szinte egyenesen borzalmas lett, főleg az a jelenet amiben Voldemort meghal.


A kritikák között pedig szerintem azért nem találsz negatívat, mert Rowling könyvéről nem a bulvár sajtó, hanem azok a platformok/újságok írnak, akik még tartják, hogy a hír szent, a vélemény szabad, és az tény, hogy a történetek irodalmi és logikai szempontból kidolgozottak és hibátlanok, az meg, hogy egy adott újságírónak vagy szerkesztőnek mi a személyes véleménye senkit nem érdekel. Viszont ha mindenképpen negatív véleményt szeretnél hallani, YouTube-on van fenn jópár ilyen hangvételű videó.


A túlértékelt jelzőt én sem használnám, mivel szerintem sem igaz, mert jó könyvek, amiket sokan szeretnek. Ennyi erővel bármit nevezhetnénk túlértékeltnek, amit több mint ezren szeretnek, és lehet a mintájával kapni bármit is, szóval ez alapján a Télapó és a flamingók is túlértékeltek.

2020. dec. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Rowling létrehozott egy komplex világot, amit nagyon-nagyon részletesen kidolgozott.

Ebben a világban egy sokak által érdekesnek mondható történetet mesél el, olyan (romantikus és izgalmas) módon, hogy végig magával ragadja a figyelmet, nem jut eszébe az embernek közben, hogy át kellene ugrani egy részt. Minél hosszabb és összetettebb egy történet, ezt annál nehezebb végigvinni, de Rowlingnak sikerült.

Mondjuk, a logika nem volt erőssége, rengeteg-rengeteg hibát vétett, de a cselekmény annyira magával ragadó, hogy a hibák ellenére se tudja letenni az ember a könyvet.

(Az emberek többsége meg egyébként se nagyon használja az eszét, nem gondolkodik el azon, hogy Harry miért volt szemüveges, miért nem javíttatta meg a szemét, mint mindenki más, amikor annyi nehéz helyzetbe került a szemüvege leesése miatt. Vagy hogy az időnyerővel miért nem mentek vissza Voldemort születéséig, ahol is egy lapáttal agyonütötték volna a kisdedet, és máris mindenki életben marad, aztán boldogan él, míg meg nem hal.)

Én már 40 körül voltam, amikor pár hónap alatt végigolvastam az egészet, és nagyon magával ragadott, a logikátlanság ellenére. Viszont amikor 12 évesen először láttam a Csillagok háborúját a moziban, akkor egyáltalán nem voltam tőle úgy elszállva, mint némely osztálytársam, akikkel láttam. (Már akkor is elég erős volt a kritikai érzékem...) Most meg már meg se nézem az új részeket.

2020. dec. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

Egyáltalán nincs túlértékelve.

Bizonyított már sokat.


Megkeseredett troll a kérdező.

2020. dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. jan. 7. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!