Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire lenne probléma, ha...

Mennyire lenne probléma, ha először megnézném a Gyűrűk Ura filmeket és utána olvasnám a könyveket?

Figyelt kérdés
Elrontaná az élményt? Lenne amit nem értek?

2020. dec. 21. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Megállapítanád, hogy a könyv szarabb.

Viszont jobban megérted a filmet.

2020. dec. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban rontaná az élményt, hogy a könyv elején nehezebben rágnád át magad.

Tolkien alapvetően nem író volt, hanem nyelvész. Nagyon különleges világot alkotott, de az írásmódja hagy némi kívánnivalót maga után, idő kell, hogy belerázódj a stílusába (sokan emiatt véreznek el a bevezetők alatt).

Film után ez az élmény látványosabb lesz, hiszen a filmben ezeket nem kell "túlélni".


Egyébként kivételesen szuper a filmtrilógia, de csakis a bővített verziókat nézd meg! A simából túl sok mindent hagytak ki, aminek szerepe van.

A sorrend mindegy, van pár dolog, ami más, mint a könyvekben, de önmagában is teljes élmény tud lenni.

2020. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a legtöbb ember így csinálta, én nagyon nem szerettem olvasni és a filmek megnézése után olvastam el kb 2 hét alatt a 3 könyvet annyira ráfüggtem. Nekem annyiban volt jobb, hogy jobban eltudtam képzelni a karaktereket - mert a film azért menőn megjeleníti, ha nem is pontosan - mint a könyvekben leírtak alapján. Azóta vagy 3-4x elolvastam és vagy egy tucatszor láttam a filmeket.
2020. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én így csináltam. Nálam nem befolyásolta az olvasásélményt, a könyv ígyis letehetetlen volt számomra.
2020. dec. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég olvastam ki a GyU-t, és majd hamarosan a filmeket is meg fogom nézni.

Nos, sok mindenkinek nem tetszik Tolkien stílusa, ahogy már előttem kifejtették, mert pl. nagyon sok a tájleírás, vissza kell lapozni, stb., de szerencsére könnyen ráéreztem és csak úgy faltam a könyveket. Először mindenképpen a könyvekkel akartam kezdeni, mert a filmben egypár dolog máshogy van, vagy hiányzik.

2020. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

5, nekem mondjuk nem a lapozgatásokkal volt bajom, hanem a túl egyszerű fogalmazással. Az eleje végtelenül butácska, csak követik egymást a mondatok, ez volt, az volt, amaz volt.

Aztán később ezt kinövi a könyv, vagy én szoktam hozzá a stílusához, mert egy idő után beszippantja az embert. Ez csak azért maradt meg annyira bennem, mert kamaszként imádtam, mert a filmeket imádtam. És mikor felnőttként újraolvastam, nagy csalódás volt, hogy ez, tényleg ezt imádtam annyira, hát mi ez. (És ebből a konklúzió: hatalmas világot alkotott, amiért imádni lehet, de nagyon látszik, hogy nem író).

Ezt nem eltántorításként mondom, továbbra is imádom, azóta sikerült sajátként a polcomra kerülnie, és annyit beszéltünk róla, hogy most kedvem lett újraolvasni. :D

Meg nem tudom, lett-e újraszerkesztve az újabb kiadásokban, lehet, hogy már nem is futok bele ebbe.


De van olyan ismerősöm, aki a konkrét történetig el se jutott, mert a harminc oldalas előszót harminc oldalas prológus követi, mielőtt még a könyv elkezdődne... Szóval kérdező, ha az elején elriasztana a hobbitok és a Megye hosszas "tudományos" leírása, ne ijedj meg, az nem maga a könyv, és a könyv nem olyan lesz :D

2020. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Én inkább ezt javaslom. Én először a könyvet kezdtem el olvasni, viszont voltak olyan szálak, amiket többször át kellett olvasnom, hogy megértsem pontosan, utána néztem a filmeket. Aztán rá jöttem, hogy előbb a filmmel kellett volna kezdenem, úgy szerintem a könyvet is könnyebben megértettem volna. De akkor előtte a Hobbit filmeket nézd meg, hisz az van előbb. Utána a Gyűrűk urát.
2020. dec. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A Hobbit hiába van időben előbb, a könyv is később íródott és a film is későbbi. Plusz a film tele van spoilerrel és fanservice-szel.

Egyértelműen azt kell később néznie.

2020. dec. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!