Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az normális, ha egy 14 éves...

Az normális, ha egy 14 éves lányt nagyrészben nem nyomasztanak, ijesztenek meg az alábbi filmek, sorozatok?

Figyelt kérdés

The Lovely Bones

Megan is Missing

A Zodiákus

Az 1,2

Boldog halálnapot!

Harmadik típusú találkozások

Negyedik típusú találkozások

Carrie

Madarak a dobozban

Az árva

Elcserélt életek

The Babysitter 1,2

A gyermek

Mindhunter (első évad)

You

Bates Motel

Gotham

Elveszett lányok

Amerikai gyilkosság: A szomszéd család

A hold árnyékában

Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány



2020. dec. 21. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen típusú filmeket vagy sorozatokat nem éled meg ijesztőnek, mert még nem láttad a tényleg creepy dolgokat.
2020. dec. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs elég adat, hogy ezt elemezni lehessen.

Normális fogalma is messzire visz, hogy mi az, aki megfelel a normának. És egyáltalán a horror filmek beleférnek-e a normába?


A gyilkosság nincs dramatizálva és olyan sokat látni a tv-ben, hogy teljesen érzéketlenné válhatsz emiatt.


Carrie-ben, ami számomra felzaklató az ugyan az, mint az Árvácskában. Ugyanakkor az Árvácska két szinttel magasabban íródott és nem csak a fantázia szüleménye, hanem véres tapasztalatok útján írt anyag.


Vannak elméletek, miszerint a horror filmen való borzongás az EQ indikátora, azaz jelzi az érzelmi intelligencia mértékét. Ez egyrészt urban legend, másrészt a horror filmek annyira mű világot adnak és ugyan abban a dobozban jelennek meg, mint az összes többi média g**i. (Született Gyilkosok után szabadon) Többeknek unalmas és semmit mondók a horror filmek pont azért, mert klisék, jump-scare-ek (hirtelen fény és hang hatások), logikátlan és értelmetlen cselekmények (hátra felé nézve futás az erdőben, veszélyes helyre való szándékos bemenettel, sötét helyek, ahol nem látni semmit...)


Úgy őszintén a sötét 14 évesen annak félelmetes, aki nem normális. A sötéttel való megküzdés jelentőasége 5 éves kor alatt jó, ha rendeződik.


A kérdésben sok a pszichológiai vonzat. Ezért az EQ nem elhanyagolható. Ugyanakkor a megfelelési kényszer is benne van.

Nem akarom elemezgetni, mert írtam, nincs elég adat hozzá.


Végszóként: a horror, mint kategória megosztó. De olyan megosztást eredményez, aminek egyik oldala sem log ki a normális kategóriából. Van aki rajong ezekért, más szereti nézni, de nem keresi, van, aki teljesen közömbös ezek iránt, van, aki nem szereti, és van, aki még beszélni sem szeret erről.

2020. dec. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen normális!

Mert ezek nem olyan rémisztőek!

Egy teljesen jó Hitchcock film,na az a ijesztő!

2020. dec. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Normálisnak normális, hiszen semmi sem írja elő, hogy ezek a filmek/sorozatok nyomasztóak kell legyenek.

De azt tegyük hozzá, hogy még nagyon fiatal vagy, rengeteg mindent fogsz még tapasztalni. Nem lenézni akarlak, mindenki volt tapasztalatlan és fiatal, de én a Zodiákus film után ültem csendben, magamba roskadva. Ezeket vagy megéli az ember vagy nem. Valószínűleg a Jokert sem élveztem és értettem volna, ha gyerek lennék, míg felnőtt fejjel nézve brutális. Persze el kell választani a valósagot a filmtől, ha az kitalált történet, de egyes esetekben nagyon közel van a valósághoz.

Ha majd nagyobb leszel és jobban fognak érdekelni a világ dolgai (politika, hírek stb) akkor megtudod, hogy miért is nyomasztó egy olyan film, amit sokan annak mondanak.

Rengeteg undorító, gonosz dolog van a világon és ebből gyerekként nem sokat fogtunk/fogunk fel.

2020. dec. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igazán nyomasztó film pl a Joker és a Visszafordíthatatlan.
2020. dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös: A Jokert is láttam, de azt se nevezném a legkevésbé se nyomasztónak
2020. dec. 22. 13:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát nekem borzalmasan nyomasztó volt. Főleg, mert 100% azonosulni tudtam vele. Munkában és munkába-járás során is minden nap az, ami ott van a filmen. Lehet ezért tudott megfogni, mert a saját sérüléseimet láttam viszont.



A másikról filmről Visszafordíthatatlanról is érdekel a véleményed :)

Full 21+os film. Szóval csak óvatosan.


Aztán inkább érdekes, nem néhányának felkavaró, bár nekem 14 évesen nem volt nagy durranás a Sodoma 120 napja.

2020. dec. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk lehet nem karácsonykor kéne ilyeneket nézni.
2020. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7-es: Okés, akkor lehet megnézem majd és akkor leírom, hogy mit gondolok róla:)


8-as: A karácsonynak mi köze van ehhez?:D

2020. dec. 22. 23:38
 10/11 anonim válasza:
100%

Én, amikor 14 voltam, megnéztem a 'Szerb filmet', ami azért egy eléggé durva és beteg film. De mondhatni, megbántam, hogy megnéztem.

Az 'Elcserélt életek' pedig még mindig a kedvenc filmem. Gordon volt a kedvenc szereplőm! :D

A Carrie az egy nagyon jó klasszikus film. Az AZ 1-2 fejezet, pedig rohadt jó, bár ijesztőnek nem mondanám.

A többi filmet is nagyon szeretem amiket felsoroltál, és sohasem tartottam őket ijesztőnek.

2020. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!