Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Magyar szinkron miért csak DD...

Magyar szinkron miért csak DD 5.1-ben van alacsony bitrátával (448Kbps)?

Figyelt kérdés
Az eredeti hanganyag mindig 100x jobb minőségű. Persze tudom meg kell tanulni angolul, stb... Nálam nincs ezzel gond, rengeteg angol dolgot nézek, de ha van rá lehetőség szeretem az anyanyelvemen hallgatni/nézni a filemket.

2020. dec. 26. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:

448kbps neked alacsony?

Mi a magas?

2020. dec. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán milyen gang cuccod van, hogy hallod a különbséget? Ahhoz milyen hangkártyát használsz? Milyen BR lehátszót? Milyen TV-t?


Nem láttam még embert, aki, gyk-t használ, és közben high-end szintű cuccai vannak.

2020. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Mert a DVD ennyit tud. Bár nekem van egy olyan DVD-m, amin van DTS magyar hang is, de ott van mellette a Dolby Digital, mert a DTS nem része a DVD szabványnak, nem minden lejátszó szereti. BD-t meg nem nagyon adnak ki Magyarországon, mert alig veszik (ahelyett, hogy csökkentenék az árát, akkor vennék, néha egy új DVD is irreálisan drága, a DB a legritkább esetben van jó áron), amit meg kiadnak, arra ráteszik a DVD hangját, mert minek, úgyis alig veszik. De az illegális források az amerikai BD-ről dolgoznak, amellé teszik a DVD hangját. Ott veszik a BD-t, ezért foglalkoznak a minőséggel. Emiatt jobb az eredeti hang, mint a magyar.
2020. dec. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
DTS 1509 Kbps és DD 448 Kbps között simán hallani a különbséget. B&W 606-okkal, de főleg a mélyhangoknál van különbség (Rel ht1205). Szóval ez nem valami durva szett, de észre lehet venni a különbséget.
2020. dec. 26. 15:38
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 amúgy egyetértek. Egyszer megnéztem egy olyan filmet eredeti nyelven DTS hanggal, mert Magyarországon ki se adták DVD-n (végül berendeltem külföldről, Lengyelországból az eredeti DVD-t, ott kiadták). Nem egy high end 5.1-es rendszerem van, nem is mai csirke, 18 éves (analóg, nincs rajta optikai és koax bemenet, a DVD lejátszón is analóg 6 RCA kimenet van, a gép pedig 3 jack-RCA kábellel van bekötve), úgy szólt hogy leesett az állam... Brutális a különbség az eredeti DVD angol hangja és a letöltött DTS angol hang között.
2020. dec. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért ezek elég erős közép kategóriában lévő hangfalak. Ennél már oké, talán lehet hallani.


Az, hogy film közben ezt te meghallod, hogy egyszer az egyik szól, majd a másik! Ritka jó füled lehet! :)


Nekem a YouTube minőség bőven megfelel filmeknél. Igaz, sokkal gagyibb hangfalam van! De hallgattam más cuccokat és iszonyat nagy ugrások vannak két hangfal között!

2020. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Audiofil füllel el tudom képzelni, hogy hallod a különbséget. De akkor meg miért nem nézel mindent eredeti nyelven. A szinkronok többsége egyébként sem mérhető a színészek eredeti alakításához, arról nem is beszélve, hogy míg az eredeti hangsáv a készítők hangkeverő stúdiójában készül, addig a magyar szinkront a szinkronstúdió hangmérnökei követik el.

Az eredeti és a magyar DD5.1 között is hallani a különbséget, nem a bitráta az oka. Egyszerűen szarul keverik. A beszéd hang mindig eltompítja az egyéb hangokat. Nekem legalábbis ez volt a tapasztalatom, de már évek óta nem néztem szinkronosan filmeket.

2020. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de egy tisztességes fejhallgatóval is meghallani a különbséget!!! Beyerdynamic 990 Pro-val biztosan, pedig az sem egy 100 ezres fejhallgató! Nem kell hozzá audiofil hallás!
2020. dec. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A magyar DD5.1 és az eredeti között biztos. Az eredeti DD5.1 és DTS között már nem annyir egyértelmű szerintem...
2020. dec. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok


Lehet, hogy igazad van, de keresnem kellene hozzá egy olyan filmet, amin mindkét verzió fent van, amit nem tettem meg. Normális esetben sokkal dinamikusabb és sokkal részletgazdagabb a magasabb felbontású hang. Ha nagyon felfelé megyünk pl DTS-HD 3840 kbps, akkor is hallani valamivel többet egy "normál" 448 kbps-al összevetve. Egyszerűen szebben szól. Zenében pedig van itthon 7000 kbps feletti is, ami aztán tényleg hibátlan hangzást nyújt. De valószínű, hogy annak minden rezdülését én sem hallom már meg, akárhogy fülelek. A finomságát, a tisztaságát, a mélységét és a csilingelését lehet tisztábban hallani. Valamit, ami még életszerűbbé teszi a hangzást. Pl. a fent említett fejhallgatóm 5Hz-35.000Hz-ig viszi át hangokat, amit elviekben nem kellene mindenhol meghallanom, mégis, amikor pl nagyon mély hang van benne, akkor olyan érzetet ad, mintha a a fejemből szólna, de mégis sokkal távolabbról. Jó példa erre a Titanic filmzenéje, abból az első szám. Azt a hangot csak akkor hallod szépen tisztán, ha a füles többet tud, mint a saját hallásod. Nyilván nem MP3 felbontásra gondolok, hanem minimum CD minőségűre.

2020. dec. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!