Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az új Wonder Womannel mi a...

Az új Wonder Womannel mi a gond hogy ezt is elkezdték lehúzni?

Figyelt kérdés
Az a baj itt is mint a Marvel kapitánynál meg a Star Wars újabb részeinél, hogy nő a főszereplő? Vagy van vele valami konkrét gond is?

2020. dec. 27. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
A Marvel kapitánynál sem azzal volt a gond hogy Carol nö, mert neki is kellett egy bevezetö film hogy be tudják tenni az Endgame-be. Mert azzal nem tudtak mit csinálni hogy ö nö és nincs is vele baj mert a nök is ugyan úgy emberek. Ott magával a filmmel volt gond mert hát nem sikerült olyan jól. Meg Brie beszólásai után már nem biztos hogy jó szemmel néznek a karakterre. De pl. jön a Feketeözvegy és még csak olyan elöítéleteket sem hallani mint a Marvel kapitánynál. Szóval szerintem ez mindenen mùlik csak azon nem hogy milyen nemü a föszereplö.
2020. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs igazad, az új Star Warsot is utálták mert Rey egy nő volt benne. A Mandalorian meg férfi, az rögtön nagyot ment most.

A Marvel kapitány emlékszem még meg se jelent(!) tavaly, már 0-ra pontozta sok ember, miért? Mert nő a főszereplő. Szóval ennyit erről.

Itt is a Wonder Womant eddig mindenki elvileg várta, most meg hirtelen fikázzák. Ami érthető lenne ha már kijött volna a film és gyenge lenne, a gond az hogy még meg se jelent. De már fujjognak. És mi véletlen itt is egy nő a főszereplő. Nem hinném hogy ez véletlen.

A Fekete Özvegy talán azért kivétel, mert egyrészt egy már ismert és kedvelt szereplőről van szó, másrészt mert Scarlet Johansont minden férfi szereti így rá nem köpdösnek.

2020. dec. 27. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Egyikkel sem az volt a baj, hogy nő a főszereplő.

Az azért megvan, hogy több mint 100 éve készülnek filmek, amikben nő a főszereplő?

A jogos kritikákat és a saját hanyagságukat, lustaságukat akarják ezzel "biztos azért nem tetszik, mert nőgyűlölő vagy" érvvel tompítani. Vagy a nők is gyűlölik saját magukat, mert nem nézik meg? xD

A Mary Sue karatkerekkel van a baj, unalmas, nem inspiráló, olcsó. De ezt te is pontosan tudod, csak provokatív kérdést akartál kiírni. Uncsi.

2020. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"új Star Warsot is utálták mert Rey egy nő volt benne"


Nem. Azért utálták, mert Mary Sue.

2020. dec. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem az volt a baj Brie-vel, hogy egy nő, hanem, hogy ő tett szexista megjegyzéseket más emberekre a film beharangzó turnén! Oké, hogy vannak ilyen gondolata, de egy film beharangozót nem erre képne felhasználni a nagy feminizmus évszázadában.

REy-el az volt a baj, hogy az írók nem írták meg normálisan. Hol senkilánya, hol palpi unokája, hol egy random erőérzékeny, hol egy olyan erős jedi, hogy legyőzte Luke tanítványát! Mando-t sem azért bírják mert férfi, hanem mert ad egy kics űr westzern érzetet, illetve megkéne nézned a második évad évadzárójaát, mert abban konkrétan csak nők harcolnak, mégsem érződik feminizmusként a jelenet, mert rájuk nem nőkként tekintük, hanem jó női karakterekként.

Az új Wonder woman pedig valószínűleg nem nyerte el sokak tetszését, vagy a mozi és filming nem tetszett sok leponztozónak. A film pedig már megjelent HBO maxon- és külföldi mozikban egyaránt.

2020. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A másik, hogy ezekbe a filmekbe rengeteg politikai ideológiát tolnak, lényegében kampányfilmek, amik meg akarnak nevelni. Az emberek többsége viszont a popcorn mozitól szórakozást vár és nem politikai propagandafilmet.

Amikor azt látod egy karakterben vagy a sztoriban, hogy "karakter" és "sztori" helyett a színész vagy rendező politikai meggyőződését próbálja letuszkolni a torkodon, akkor persze, hogy nem leszel erre befogadó. Képtelenek megérteni, hogy ezeknek a sztoriknak a rajongóit nagy százalékban nem érdekli a politika és talán még szavazni sem járnak el, mert behánynak mindegyik frakciótól.

Amikor azt látod, hogy egy film rendezője a twitter 0-24-ben politizál és tudod, hogy a rendezett filmjében is ezt éli ki és nem érdekli a lore, pl. a star warsnál, csak modern politikát akar vele közvetíteni, akkor természetes reakció rá, hogy a csalódottságodat valamilyen ellentámadással fejezed ki, pl. lepontozod a filmet.

2020. dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na megnéztem a filmet. Szerintem nem rosszabb, mint a korábbi Wonder Woman film. A cgi sajna nem a legjobb, nem tipikus akciófilm és elég lassan építkezik, de cserébe szerintem sokkal kidolgozottabbak a karakterek. Nekem nem sok problémám van vele és azt sem tudom, hogy esetleg hogyan nem passzol a dc timeline-ba, mert más dc filmeket nem láttam (kivéve a man of steel).

A Wonder Womanhez szerintem tök jó folytatás, mind a négy főszerepben a színészek jól alakítanak, szerintem Gal Gadot is fejlődött. Az pedig külön pozitívum még, hogy nem feledkeztek meg Lucy Davis karakteréről.

Várom a harmadik részt. :)

2020. dec. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez hatalmas hülyeség. Nem tudom a WW84-et miért húzzák le, meg nem láttam, majd utána mondom véleményt.

De nem, sem a Captain Marvellel sem a Star Warssal nem az volt a baj, hogy nő volt a főszereplő. Pont a WW első része cáfolja ezt meg, ami minden szempontból sikeres volt.

Rey egy értékelhetetlen, logikátlan, túl erős karakter, senki le se szarja hogy nő.


Ellen Ripleyvel senkinek nem volt baja, sem Sarah Connorral, a Thelma és Louiseal se, WW-el vagy fekete özveggyel se. Azért mert erős és jó karakterek, akik nők. Nem pedig azért erős karakterek mert nők... merthogy manapság ezt akarják beadni

2021. jan. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!