Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Voldemort vagy Grindelwald?

Voldemort vagy Grindelwald?

Figyelt kérdés

GRINDELWAAAAAALD!!! imádom!


Sokkal logikusabbak az eszméi, Voldemorttal ellentétben ő ész érvekkel harcol. Nem erőszakkal és terrorral akarja maga mellé állítani az embereket, hanem megpróbálja meggyőzni őket.



2020. dec. 27. 19:06
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
83%

jah


meg Jonny Depp az egyik legjobb szinesz, kar hogy nem fogja jatszani mar

2020. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Grindi jó lenne elviekben de elég összevissza lett megírva. Sok terve csak a véletlenen vagy hülyén megírt karaktereken múlik. Plusz utálom a "hehe manipulatív" gonosz karaktereket mert előre érzem hogy minden egyes plothole azzal lesz megmagyarázva hogy "teeeheeee hazudtam lol".

Akkor már a gonosz megtestesülése. Bár bevallom Voldi is jobb karakter lenne, ha nem lenne ez a "nem érez szeretet" dolog. Valaki, aki a saját akaratából ment a gonosz oldalra, oké, jó karakter, de így....:/

2020. dec. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
szeretet nelkul jobb duhongve pusztitani
2020. dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Grindelwald!

Emlékeztek arra a jelenetre, amikor Queenie (nem tudom hogy kell írni) ott állt és Grindelwaldra szegezte a pálcáját, aztán Grindelwald addig beszélt neki, amíg elérte, hogy leeressze? Na ezt csinálja utána Voldemort! Persze állítólag ő is elég jöl tudta manipulálni az embereket, de szerintem csak fiatalabb korában. Később semmi ilyesmit nem láttunk tőle. És fiatalabb korában elég nagy előnye volt a kinézete miatt, szóval minden embernél eleve pluszból indult. Ellenben Grindelwald (javítsatok ki ha tévedek) eleve negatívból indult Queenie-nél, mégis sikerült manipulálnia. Meg az szöveg, amit a vége fele azon a nagy gyűlésen lenyomott! Esküszöm, a végére majdnem átpártoltam hozzá... Szerintem egyetérthetünk abban, hogy Grindelwald jobb manipulátor.

Voldemortnak kb csak egy tulajdonsága van, az hogy gonosz, erre épül fel az egész karaktere. Grindelwald ellenben sokkal emberibb és vannak normális céljai.

Valamint szerintem Grindelwald az erősebb varázsló. Olyan elképesztő varázslatokat vitt véghez, hogy csak na. Voldemorttól egyáltalán nem láttunk ilyeneket. Persze erre azt szokták mondani, hogy Dumbledore legyőzte Grindelwaldot úgy, hogy Grindelwaldnál volt a pálcák ura, és később a minisztériumban Voldemort kis híján legyőzte Dumbledore-t úgy, hogy a pálcák ura ellen harcolt. Szerintem ez nem jó összehasonlítási alap, hiszen eleve szerintem a minisztériumban egyáltalán nem ez volt a párbaj kimetele, másrészt nem lehet egy olyan emberhez hasonlítani őket, aki a két párbaj között egy csomó évet öregedett.

Valamint Grindelwald képes volt egy olyan dologra, amire Voldemort nem: bűnbánatra. Legalábbis Dumbkedire mondta, hogy állítólag a börtönben megbánást tanúsított. És később, amikor Voldemort "meglátogatta", nem akarta közelebb juttatni a pálcák urához és csak nevetett...a halál torkában! Azt a jelenetet annyira imádom! Az az egyetlen, amikor a könyvek során szerepel Grindelwald, és már akkor az alapján a jelenet alapján megszerettem! Ettől is különb Voldemortnál, hogy képes volt eljutni odáig, hogy "nekem megváltás a halál". Voldemort még akkor se jutott el idáig, amikor sok sok évig félig holt állapotban tengődött.

2021. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!