Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hol lehet olyan magyar sorozat...

Hol lehet olyan magyar sorozatokra jelenetkezni castingra mint a Drága Örökösök,a most induló Doktor Balaton,és az ezekhez hasonló sorozatok?

Figyelt kérdés

Mindig látom benne a fiatal lányokat/fiúkat de nemtudom hol találták meg hogy hol lehet jelentkezni,mert énis szívesen jelentkeznék mint fiatal lány szereplő/mellékszereplő

Tudtok segíteni?


2021. jan. 2. 20:09
 1/6 2*Sü ***** válasza:
73%
A legjelentéktelenebb epizódszereplők is rendszerint színészek, tehát az első lépés: Végezz el egy színművészeti egyetemet. Nagyon fiatal szerephez nyilván a színésznek is fiatalabbnak kell lennie, ehhez végezz el egy színművészeti középiskolát és legyél kellően kiemelkedő a többiek közül.
2021. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1-es, annyit még hozzátennék, hogy sok ilyen fiatal színészecske valakinek a valakije. Tehát nem feltétlenül színész, csak egy másik színész gyereke, unokája, vagy egy stábtag rokona. Így is be lehet kerülni.
2021. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én értem hogy így IS be lehet kerülni,ezt eddig is tudtam.

Én arra vagyok kíváncsi hogy így civilként hogy kerülhetek be

2021. jan. 3. 20:58
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Kell hozzá egy ügynökség, menedzser, aki bejuttat a castingokra, de civilekkel szerintem ők sem foglalkoznak. A színészet egy szakma, kell hozzá végzettség. Az Éjjel-nappal Budapest, Családi titkok, stb... szokott hirdetni castingokat "nem színészeknek", de annak a minősége sem olyan, mint egy rendes sorozatnak.
2021. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2*Sü ***** válasza:

> Én értem hogy így IS be lehet kerülni,ezt eddig is tudtam.


Nem így is, hanem gyakorlatilag csak így. Ezek országosan nézett műsorok. Ha a Drága örökösöket nézzük, két év alatt lement 289 40-50 perces epizód, átlagosan 2,5 naponta egy, de nyilván nem 2,5 nap alatt forgatnak le egy epizódot, hanem maximum néhány óra alatt. A stáb ideje drága, a többi színész ideje drága, úgy alapvetően az idő drága. Ha akármilyen jelentéktelen mellékjelenetet nem sikerül elsőre, maximum másodikra felvenni akár csak egy bénázó mellékszereplő miatt, az probléma. Ha nem adtál számot arról, hogy vannak komoly színészi képességeid, nem bizonyítottál, nincs színpadi múltad, akkor szóba sem állnak veled. Minek állnának szóba? Színházak százai állnak rendelkezésre, az alkalmasságukat már bizonyított színék ezreivel. Nézd meg a szereplőket, az egy epizódra feltűnő mellékszereplők is színészek.


Ez egy szakma, amihez sok tanulás, sok gyakorlat, meg megfelelő képességek kellenek. Civilként ilyenekről nem adtál számot, a fene tudja, képes lennél-e kamera előtt normálisan elmondani két mondatot, normálisan mozogni, ők meg aligha fognak zsákbamacskát venni.


Még egy mód azért van, hogy civilként, szakmai képesítés nélkül bejuss egy országosan nézett műsorba, ha van elég pénzed, vagy valakinek a valakije vagy, akinek van elég pénze. Szerintem ha leteszel – vagy apád, anyád letesz – néhány milliót, hogy hadd szerepelhess az egyik epizódban, szerintem van az az összeg, amiért bevállalják az esetleg ötször-tízszer annyi forgatási időt, amíg elbohóckodnak veled.


~ ~ ~


#2> 1-es, annyit még hozzátennék, hogy sok ilyen fiatal színészecske valakinek a valakije.


Nyilván, ahogy legtöbb szakmában, itt is megvan az ismeretségi háló. Sőt az is előfordul, hogy egy-egy szerepet egy konkrét színészre írnak elve, mondjuk a producer vagy a forgatókönyv író látta Gipsz Jakabot a Piripócsi Városi Színház egy előadásában, és eleve az ő karaktere ihlette meg producert vagy forgatókönyv írót.


Meg ugye az ilyen sorozatokat futószalagon gyártják, az említetteket pl. a ContentLAB and Factory. Nyilván van tapasztalatuk, eleve van egy listájuk színészekről, hogy milyen szerepekre alkalmasak, mennyire jók, és nem utolsó sorban mennyi az órabérük stb… Ha nincs is ötlet, hogy ki játszhatna egy szerepet, akkor költséghatékonyan keresnek valakit a listáról, aki elvállalja.


~ ~ ~


#4> Kell hozzá egy ügynökség, menedzser, aki bejuttat a castingokra


Gyanítom a epizódszereplők és a nagyon mellékes mellékszereplők esetén komolyabb casting sincs. Több ideig tartana lebonyolítani egy castingot, mint leforgatni egy epizódot.

2021. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Statisztának lehet jelentkezni ügynökségen keresztül; ahhoz nem kell színészi végzettség. De az nem is "szereplő", hanem háttér (sétálgat az utcán, stb.)
2022. nov. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!