Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyek a legjobb...

Szerintetek melyek a legjobb koreai filmek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 13:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Vonat Busanba
2021. jan. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Egyértelműen az utóbbi időkből az Élősködők.


De nagyon jó Dél-koreia film (gondolom erre gondoltál, nem észak koreai mozikra) a:

Gwoemul,

Gonjiam,

Doll master,

Piper,

Killer Toon,

Red Shoes (az egyik legjobb koreai horror)



Sokaknak tetszik a train to busan, de az elég lerágott csont kommersz zombis.

2021. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
3%

Az élősködők végtelenül tul van hypeolva! Lehet a koreai élet kultúrában ez egy nagyon egyedi film és a keket ázsiai kultúrában

De itt Európában és Amerikában ez egy annyira megszokott dolog a való életben is hogy már a filmes világ nem alkalmazza de még anno a 80-90-es filmekben benne volt és még a 2000-es filmekben is…

Sőt van 1-2 úgymond újkori (2010+os)

A hype akkora a film iránt hogy csak na persze a koreai kultúrának ez egy gyöngy mert nem szokvány

De világ színvonalon nagyon közönséges emiatt is nem érdemelte volna meg az oscart

2021. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Miss Granny

Az erdő foglyai

Cinderella (horor)

A farkasfiú

Please, Teach Me English

Lovely Rivals

100 Days with Mr. Arrogant

Seducing Mr. Perfect

Naked Kitchen

Don't Believe in Her

Classic

2021. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Morpheus19 ***** válasza:
96%

#3


Az Élősködők azok körében valóban túl van hypeolva, akiknek ez volt az távol-keleti filmjük, de amúgy kiváló filmről van szó, mégha nem is feltétlenül a cúcspontja a dél-koreai újhullámnak. Az Oscarja meg szerintem a legmegérdemeltebb az elmúlt évekből, persze Scorsese, Tarantino és Baumbach is zseniális filmet tett le az asztalra 2019-ben.

2021. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Morpheus19 ***** válasza:
73%

#5


Most veszem észre, hogy bakiztam egyet. Javítom:


Az Élősködők azok körében valóban túl van hypeolva, akiknek ez volt az első* távol-keleti filmjük, de amúgy kiváló filmről van szó, mégha nem is feltétlenül a cúcspontja a dél-koreai újhullámnak. Az Oscarja meg szerintem a legmegérdemeltebb az elmúlt évekből, persze Scorsese, Tarantino és Baumbach is zseniális filmet tett le az asztalra 2019-ben.

2021. jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Az oscart szerintem nem érdemelte ki és kiválónak sem mondanám legalábbis nem nyugati szemmel és az már vicc hogy szinte minden egyes koreai filmben van egy szinte tényleges szex jelenet ahol a szereplok szoszerint izgatják egymást szexuálisan… ettől csak még elcsépeltebb lesz (mert tény szinte minden egyes filmben benne van ami nem gyerekeknek készült…

Az élősködők kb a keleti fekete párduc! Végletekig felszínes elcsépelt rangon aluli (ettől függetlenül mint szuperhős film jó volt de mint csak szuperhős film! De mint film a fele hype-ot sem érdemelte meg csak azert mert fekete volt a színész gárda és be szólogatnak a fehéreknek hogy rabszolga tartó... mert ez a cool de inkabb magyaros verzióval…)

2021. jan. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Élősködők, nem is kérdés. És ezt úgy mondom, hogy hozzáértő vagyok.
2021. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

8-as mi az hogy hozzá értő? ":D mint mindenki az anonim oldalakon mindenhez? ":DDD

de ennyi erővel én is hozzáértő vagyok a film zavaros nem találja önmagát penge élen akar táncolni a humor és a komor valóság avagy filmes klisék közt amikor hátra felé lassítva sétálnak a robbanásnál...

erőltetett szex jelenet ami már kötelező koreai filmeknél ami semmit sem tesz hozzá csupán pofon a szarnak...

társadalmilag abszolút nem helytálló nyugaton viszont alap fogalom az élősködés... ahogy mondtam a keleti fekete párduc


de akkor már itt van egy sokkal jobb film ami szinte ugyan arról szol csak meg találta az identitását... Á bras ouverts avagy romazuri szinte ugyan az a koncepció nem akarja meghazudtolni a valóságot megtalálta az identitását és a dolgok természetesen folynak nem pedig kötelező tényleges szex jelenettel...

2021. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Amúgy ez nekem is feltűnt, hogy kicsit hasonlít a 2 film. (Nem plágium). Egyébként imádom mindkettőt.
2021. jan. 14. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!