Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter hogyan maradt...

Harry Potter hogyan maradt életben?

Figyelt kérdés
Nem rég újra megnéztem a Harry Potter mindegyik részét, és egy valamit nem értek =/. A 7.rész II.felében Harry konkrétan megöleti magát Voldemortal, és akkor hogyan is élte túl? Vannak elméleteim miszerint Harry a kő segítségével élte túl, de az is több sebből vérzik, mert a kő ha jól tudom akkor az csak szellem formájában hozza vissza a halottakat, meg ráadásul el is dobja a halála előtt. Vagy tényleg a kővel élte túl, és csak én tudom rosszul?

#Harry Potter #fantasy #Voldemort #Harry Potter túlélése
2021. jan. 14. 23:11
A kérdező szavazást indított:
A kővel élte túl
Nem a kővel élte túl, hanem egy másik varázslatot használt
Én se tudom =/
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nála voltak a halál ereklyéi. Akinél azok vannak, az a "halál ura" lesz, bár ezt sokak szerint képletesen kell értelmezni (pl. kész a halálra). Ráadásul a bodzapálca, amivel Voldemort meg akarta ölni, nem tudta volna elpusztítani Harryt, aki akkor valójában a tulajdonosa volt. El tudta ellenben pusztítani a horcrux darabot, ami Harryben volt, de Harryt magát nem.
2021. jan. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Több oka van.


1: A halál ereklyéi. A köpeny régóta az övé, a pálcát már pár hónapja megszerezte (tudtán kívül), és a kő is nála volt 1 éve már, csak akkor jött rá.


2: A Harryben lévő horcrux, lényegében élőpajzsként működött. Azt nem tudni, hogy más halálos átka is csak azt pusztította volna el, de Voldemorté mindenképp, ami a harmadik ponthoz köthető.


3: Harryt 1 éves korában az anyja önfeláldozása, szeretete mentette meg Voldemorttól. Ez a védelmező szeretet ott "van" Harry vérében. Voldemort elkövette azt a hibát, hogy visszatérésekor Harry vére segítségével öltött testet, így ez a Lily önfeláldozásával "átitatott" vér Voldemortban is ott volt, így lényegében képtelen lett volna megölni Harryt.

2021. jan. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legfőképp a horcruxot irtotta ki belőle Voldemort, hiszen mindketten "elájulnak" amikor végez Harryvel, plusz minden amit a 2 ír, nem tudom miért lett lepontozva. :D
2021. jan. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos sem a kérdező, sem a kommentelők nem olvasták a könyveket, ami nem is baj, persze.


Spoiler! Harry Potter horcrux volt. Mivel Voldemort szórta rá a gyilkos átkot, ezért azzal a saját lélekdarabját pusztította el, Harry lelke teljesen megtisztult Voldemort lelkétől. Utána az utolsó összecsapásuknál Harryt - aki elég képzetlen varázsló volt a nagyúrhoz képest - az mentette meg, hogy mikor a Malfoy kúrián kicsavarta Draco kezéből a pálcáját, egyúttal legyőzte őt, így a Pálcák Urának ő lett a gazdája. Viszont a pálca, ami Voldemortnál volt, nem ölhette meg a gazdáját, így amikor a két bűbáj összecsapott, a gyilkos átok visszapattant, és elpusztította a már halandó Sötét Nagyurat.

2021. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Négyes én ugyanezt írtam. És olvastam párszor a könyveket, ne aggódj. :)

2021. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
4. Te meg a kommenteket nem olvastad át, mert ugyanezt írtuk Umbridge bérenc. :D
2021. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Umbridge bérenc, na ez tetszett.


#4. Ezek szerint te sem olvastad el túl alaposan a könyvet, ugyanis a válaszomban (#2) pontosan leírtam, ami Dumbledore szavaiból leszűrhető:


"– Mint most már tudod, Voldemort, mikor újból emberi testet öltött, akaratlanul megerősítette a kettőtöket összefűző köteléket. Lelkének egy része akkor már benned élt, s ő emellett még, hogy az erejét fokozza, felhasználta a véred, s így részessé tette magát édesanyád áldozatából. Ha felfogta volna, pontosan mit jelent s milyen rémisztő erővel bír az az áldozat, akkor talán nem mert volna a véredhez nyúlni… másfelől, ha képes lenne az efféle belátásra, nem is volna igazán Voldemort, és talán sose adta volna gyilkolásra a fejét."

2021. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!