Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Netflix vagy HBO Go?

Netflix vagy HBO Go?

Figyelt kérdés
Ki melyiket használja?

2021. jan. 15. 17:00
A kérdező szavazást indított:
Netflix
HBO GO
38 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Mindkettőt felváltva. Egyszerre drága, külön külön meg kevés a tartalom.
2021. jan. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

1# Nekem netflixem van. És szerintem a legalacsonyabb árú egyáltalán nem drága azért,hogy nézz szép minőségű filmeket és sok tartalmat találsz rajta.

Kérdező: Sose volt HBO GO-m de a körülöttem mindenki netflixes kb.

2021. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

#2: Örülök, hogy szerinted nem drága. Mindenki a saját pénztárcája szerint ítéli ezt meg. Vannak HBO sorozatok, filmek, amiket szívesen nézel és fizetni akarsz érte, akkor te nem nézed meg csak azért, mert körülötted mindenki NETFLIX-ezik?

Nem értem, hogy jön ide, hogy mindenki netflixes, ezért nem HBO GO-zol?

2021. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Mindkettő van, az itthoni szolgáltatásom X Ft keretösszegig ingyen van a munkámból kifolyólag (dolgozói juttatás), így van HBO csomagom is amihez jár az HBO GO is. Netflix-em is van, de arra előfizetek, a standard csomagra. A kettő együtt tényleg drága lenne egyszerre, főleg úgy, hogy mióta Netflix-em van, 80%-ban azt nézem. Ha fizetnék az HBO GO-ra, lemondanám, de így nyilván marad.


Az HBO GO már-már bántóan unalmas a felhozatalt illetően. Kevesebb rajta a tartalom (lokalizált tartalom), sok film/sorozat található, ami véleményem szerint csak a helyet foglalja évek óta, mert a kutya se nézi meg. Pl. az El Diablo című vígjáték. Te se hallottál róla? Jó, mert én sem. De sok ilyen film van. Nem olyan régen feltették az összes James Bond filmet... Engem hidegen hagynak. Előtte az összes Star Wars filmet... Hidegen hagynak. Harry Pottert, nem érdekel. Marvel filmek, nem érdekelnek. Képesek arra is, ha már valami több részes, akkor nincs fent mindegyik, pl. az Az. Második felkerült, de az elsőt hónapokkal ezelőtt leszedték. Harry Potter is erre a sorsra jutott volna, írta, hogy utoljára, de mégis marad. Az újdonságok valahogy mindig hülyeségek az HBO-nál, egy-két film az, amit várok sokszor, még ha láttam is már korábban akár itthon, akár moziban. Pl.: Jojo Nyuszi, A Zöld Könyv, Az árok vagy legutóbb A Hazafi. Viszonylag hamar elmúlt az HBO GO varázsa is, kb. 2-3 hónap alatt, ennyi idő alatt ami érdekelt az akkori tartalomban, megnéztem, sok film volt, amit elkezdtem, de nem kötött le és kikapcsoltam. Több mint 2 éve használom, az újdonságokba mivel ritkán érkezik olyan, ami érdekelne, így ritkán is néztem már. "Imádtam" amikor rövid művészfilmeket tettek fel, egyik sem volt hosszabb 15 percnél. Biztos van akit ez érdekel, de én nem vagyok köztük. A rendszer egyébként jól áttekinthető, egyszerű, jól megy mobilon, tv-n, laptopon. De semmi extra. És pont ez a baj. A Netflix tele van csomó apró extra dologgal, ami a felhasználói élményt növeli. Ami zavar az HBO-ban, hogy nem jöttem rá, hogy azt a filmet, amit elkezdtem, de nem tetszik, hogyan tudom a lejátszási listából törölni... Végig kell tekerned... Akkor eltűnik.


A Netflix meg az HBO GO-hoz képest luxusautó, tele extrákkal. Tartalmát tekintve szerintem nagyobb, színesebb, igaz, inkább feliratos, mint szinkronos. Ami tetszik, hogy saját listát tudok létrehozni, sőt, a fiókban külön profilokat is, így nem az van, mint az HBO-nál, amit tesómék is használnak, hogy vagy 6 sorozatot néznek párhuzamosan, meg belekezdenek egy filmbe majd otthagyják... Netflix-be lehet profilt létrehozni és azon belül azt nézzel, amit akarsz. Profilon belül saját listát, egyfajta kedvenceket is létrehozhatsz, sőt, regisztráció-nál kéri is, jelölj be filmeket, mert ez alapján fog neked ajánlani tartalmat. Tudod értékelni is a ezeket, amik alapján szintén ajánl filmeket, illetve ha megnézed egy film adatlapját, írja %-os arányban, mekkora az egyezőség. Ha tekered a filmet, látod kis képen, hol jársz, így tudod, mikor állítsd le a tekerést, HBO-nál semmi ilyen nincs, ott vakon tekersz előre-hátra. Netflix-nél ha sorozatot nézel, az intro-t átlehet ugrani. HBO-nál nincs ilyen. Azért a Westworld majd kétperces intro-ja a zongorabetéttel szép, de sokadjára már nem az, ha tekersz, nem látod hol jár, megállítod, kb. semmit nem ment előre, pedig 8*-san tekertél, akkor megint újra, jaj, belementél az új részbe, vissza, megint az intro, le van tojva, nézed 20 másodpercen keresztül. Kb. annyit szerencsétlenkedsz vele, mintha simán végignéznéd.


Netflix-nél ha elkezdtél nézni valamit, de nem tetszik, a lejátszási listából simán kitudod venni. Ha elindítasz valamit, kis figyelmeztetés olvasható, korhatár, az oka, hogy meztelenség, nyelvezet, stb illetve ha epilepsziás rohamot okozó jelenetek vannak benne, arra is figyelmeztet. Apróság, de akit ez érint, neki nagyon hasznos. Sok tartalomnak van előzetese is fent, amit megnézhetsz, sőt, a főmenüben lépkedve a filmek adatlapjára lépve szinte azonnal indul, amelyiknek van ilyen, nem kell youtube-ra menni, hogy keress egy előzetest, csak ritkán. Több jelző alapján kategorizálja a filmeket. HBO-nál ez gyalázatos sokszor furcsa, hogy egy-egy film hol található meg, pl. a scifi/fantasy az egy kategória és a Harry Potter meg mondjuk Star Wars, Star Trek így egy kategóriában van, pedig nagyon nem egy kategória.


Szóval ha éppen választasz, hogy melyik legyen, használd ki az ingyenes napokat mindkettőnél, HBO-nál 7 nap, Netflixnél 30. De a Netflix-szel jobban jársz, valahogy kiforrottabbnak, felhasználóbaráttabb az egész. Mindig találok rajta valamit, ami érdekel.

2021. jan. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8%
Őszintén szólva én úgy vagyok vele hogy egyetlen egy sorozatért nem fogok előfizetni egy szolgáltatásra hogy utána feleslegesen fizessem mert nem használom. Ahogy hallom pl a Netflixnek a lemondása elég macerás meg sokan panaszkodnak rá hogy az első hónapot "ingyenesre" hírdeti de még is mikor regisztrál valaki valamennyi összeget levon.
2021. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

10 Ft-ot von le, azta, mekkora összeg. Arra kell, hogy ellenőrizze, hogy élő-e a bankszámla. Vissza is utalja azonnal. A 27. nap figyelmeztet, hogy hamarosan lejár a próbaidő, még lemondhatod. Sőt, a fordulónapot is állíthatod, ha akarod.


Azok panaszkodnak, akik amúgy is életképtelenek a digitális világban. Mert nem úgy van, ahogy elképzelik és ezt nem tudják felfogni. Ott fennakadnak, hogy miért kell megadni a bankkártya adatokat, ha 30 napig ingyenes? Az ilyenek ne is regisztráljanak inkább.

2021. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!