Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Voldemort miért akarta megölni...

Voldemort miért akarta megölni Harry Pottert?

Figyelt kérdés
Régen néztem a HP sorozatot és egy valamit talán sosem értettem vagy nem figyeltem igazán azt, hogy Voldemort miért akarta megölni Harry Pottert? Mi volt ezzel a célja? Miért várt erre a 8.részig? Ja és miért nem tudta megölni őt?

2021. febr. 13. 03:48
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
úgy emlékszem hogy először azért mert a patkány elárulta potteréket akik a rendhez tartoztak,akkor azért nem sikerült mert lili vmilyen szeretet védőpajzsot rakott harry re.hogy miért várt?az 1 ik hogy minden főgonosz akkor teljesedhet ki ha van egy nemezise akkor értelmes a létezése.de szerintem félt is tőle mert addig nem volt sztem olyan aki legyőzte volna,ezért kereste a halál ereklyéit,ugye a kő instant revive,a pálca a legerősebb,ezzel lenne a legnagyobb esélye legyőzni.a végén az avadakadavra hogy miért nem ölte meg harryt talán azért mert a varázslat a lelket öli meg és mivel voldemort lelke ott volt harryben(horkrux volt harry is)talán harrynek nagyobb volt az élni akarása mint voldemort sokkal kissebb lélek darabkájának.de ez csak az én magyarázatom rá,biztos van már vmi hivatalos fasság erre
2021. febr. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Miért nézed? Miért nem olvasod a regényeket! Sokkal több, sokkal összetettebb az egész, mint a filmek lebutított történetvezetése!
2021. febr. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Emlékszel a szemüveges jóslástan tanárnőre? Neki volt egy olyan szép kis jóslata, amit Piton (akkor tényleg halálfaló volt még) kihallgatott. A jóslat lényege, hogy július végén születik egy fiú, akinek a szülei 3-szor harcoltak Voldemorttal, ezt a fiút pedig a Sötét Nagyúr egyenrangúként jelöli meg, ennek következtében majd nem élhet egyik míg él másik. 2 gyerek jöhetett szóba: Harry és Neville. Neville aranyvérű volt, így Voldemort hagyta, így Harryt vette célba. (Akinek az anyai felmenői muglik). Baba korában meg akarta ölni, de a gyilkos átok (az anyja miatt) lepattant róla, ekkor lett Harry horclux, Voldemort meg ekkor vesztette el a testét. (Piton Harry anyjanak halála miatt állt át a jók oldalára, mert gyerekkori szerelme volt).

Majd teltek az évek. Voldemort összeszedte magát, visszatért, stb. Amikor meg újra megakarta ölni Harryt nem a fiút ölte meg, hanem a benne levő horcluxot (nem tudta hogy Harry horclux, mert véletlenül csinálta).

Majd Neville lefejezte az utolsó megmaradt horcluxot s itt a mese vége.

2021. febr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Nagyjából jól leírta a #3. Annyival kiegészíteném, hogy Piton nem hallgatta meg a teljes jóslatot, mert kidobták a Szárnyas Vadkanból, mikor Trelawney azt a jóslatot elmondta Dumbledorenak. (ami egyébként szimplán egy állásinterjú közepén történt) Ezért akarta gyorsan megölni Harryt, és ez okozta a vesztét.


A másik, hogy nem azért választotta Harryt, mert Neville aranyvérű volt, hanem mert Harry ugyanúgy félvér, mint maga Voldemort.


Egyébként nem tudom miért lett lepontozva a 2-es. Igaza van. Az információ aránya nagyjából 80-20 % a könyvek javára, szóval ha tényleg tetszettek a filmek, akkor olvasd el.

2021. febr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Azért, mert a klisés fantasy könyvekben a főgonosz mindig ki akarja nyírni a főhőst. A többi (jóslat, horcrux) csak nyögvenyelős körítés, amit Rowling a 6. könyvnél talált ki, hogy ne legyen olyan bugyuta az egész.
2021. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Az előttem szólók már mindent elmondtak, csak annyit emelnék én is ki, hogy ha azt szeretnéd, hogy teljes legyen a kép, és az élmény, akkor mindenképp olvasd el a könyveket. A Film után, lehet, hogy az első 3 könyvet unni fogod, de megéri folytatni, mert egyben nagyon jó.
2021. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Szerintem az előző hozzászólók nagyon jól felfestették a sztorit. Voldemort, miután visszatért a negyedik részben, mindig meg akarta ölni Harry-t, csak mivel testvérpálcáik (ugyanannak a főnixnek a tolla van benne) vannak, azok nem harcolhatnak egymás ellen.

És a legesleg végén azért nem tudta Voldemort legyőzni Harry-t, mert Harry-t illette a Bodza pálca (még mielőtt Piton megölte volna Dumbledor-t, Malfoy lefegyverezte Dumbledor-t, és később Harry lefegyverezte Malfoy-t, és ugye így száll a pálca egyik tulajdonosról a másikra), és nem használhatták a gazdája ellen, ezért a másik irányba röppent az Avada Kevadavra.

2021. febr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Tök jó. Mindenki leírta neki a sztorit, de a kérdésre ez nem ad neki választ.

Azért akarta megülni, mert féltette a már megszerzett hatalmát, és a jóslat azt jövendölte (már ahogy ők értelmezték amit hallottak), hogy megdönthetik a hatalmát.

Ja és nem várt a 8. részig, mert már baba korában próbálkozott, utána az erejének a nagy részét és a testét ugye elvesztette, és vissza kellett szerezze, így tudták kitolni a végső összeütközést az utolsó részig.

Ha meg nézted, akkor tudod, hogy minden részben valamilyen módon próbálja Harryt eltenni láb alól.

2021. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Közeledik az Egyetlen, aki diadalmaskodhat a Sötét Nagyúr fölött … azoknak születik, akik háromszor dacoltak vele, s a hetedik hónap halála szüli őt … A Sötét Nagyúr egyenrangúként jelöli meg, de benne olyan erő lakik, amit a Nagyúr nem ismer. És egyikük meghal a másik keze által, mert nem élhet az egyik, míg él a másik … Az Egyetlent, aki diadalmaskodhat a Sötét Nagyúr fölött, a hetedik hónap halála szüli …


Sibill Trelawney professzornak (ő Harry-ék jóslástan tanára) volt egy jóslata, miszerint a Sötét Nagyurat csak egy olyan ember tudja legyőzni, aki a 7. hónapban született. Mert valamelyiküknek meg kell halnia. Vagy Voldemortnak vagy a legyőzőjének. Ez a jóslat Neville-re és Harry-re is érvényes volt, mindazonáltal Voldemort inkább Harry-ben látta a nagyobb ellenfelet, ezért úgy gondolta, hogy meg kell ölnie a még csecsemő Harry-t. Voldemort el is megy Harryékhez, és megöli Harry apját, aki megpróbálja feltartóztatni őt. Utána a kiságyhoz lép, ám Lily, Harry édesanyja nem hajlandó átadni a gyerekét Voldemortnak, és az életét adja érte. Anyja szeretete megvédi Harry-t, és Voldemort átka visszapattan saját magára. Ezért nem tudja megölni.

Minden részben megpróbálja eltenni láb alól, csak a próbálkozásai mindig kudarcot vallanak valami miatt.

Amúgy szerintem olvasd el a könyvet is, nekem az sokkal jobban tetszett, mint a film, és részletesebben leírja a dolgokat.

2021. febr. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Sybill Trelowney régi jóslata miatt.,,mert nem élhet az egyik,míg él a másik"
2021. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!