Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Marvel:Végtelen háború fordítá...

Marvel:Végtelen háború fordítások?

Figyelt kérdés

Szóval láttam a végtelen haborút már sokszor és néhány fordítást nem értek h miért úgy van.

,,I just feel you" -ezt úgy fordították hogy ,,csak téged érezlek" - de nem úgy kellett volna h ,,csak érezlek téged" ?

,,you took everything from me" -ezt úgy fordították h ,,a múltkor mindent elvettél tőlem" - pedig ez csak simán úgy lenne h ,,mindent elvettél tőlem"

,,You're gonna never hurt me" -ez úgy fordították h ,,nem okozol fájdalmat" - pedig úgy lenne h ,,Sosem fogsz bántani"


Most hírtelen ennyi jutott eszembe, szerintetek?



2021. márc. 2. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fordításnak nem szóról-szóra kell lennie. Az érzést kell átadni, a jelentést.

A filmeknél az is közrejátszik, hogy a szöveget hozzá kell igazítani a szájmozgáshoz.

2021. márc. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az előző, ezek nem tükörfordítások, nem az a fő szempont, hogy minél pontosabb legyen. És szerintem jobb is így.
2021. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

,,I just feel you" azért kaphatta a ,,csak téged érezlek" fordítást mert pont azt jelenti. Az volt Vízió kérdése hogy érzed/hallod e mit üzen a kő és erre mondja Wanda hogy csak téged érezlek, tehát a kőből semmit.


,,you took everything from me" tényleg csak annyit tesz, hogy ,,mindent elvettél tőlem" de ahogy előttem is leírták ez túl rövid lett volna ezért kellett még egy egy szó hogy igazodjon a szájmozgáshoz.

2021. márc. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!