Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nehtek is csalódás lett Az...

Nehtek is csalódás lett Az Igazság Ligája: Snyder Cut?

Figyelt kérdés

Oké, hogy bővebb lett a tartalom és a játékidő, de úgy igazán ne érzem, hogy ettől olyan drámaian jobb lett a film.


Spoiler: A feltámadt Superman leveri a többieket jelenetet is benne hagyták szinte változatlanul annyi, hogy a végén Batmant nem torkolássza, hanem a szemlézerrel akarja megsütni, de Lois közbelép..


A Fekete Superman ruha meglétét is ebben a formában értelmetlennek és funkciótlannak tartom, egyértelmű, hogy a fan service miatt került bele a filmbe. Itt Superman már alapból a teljes erejében tér vissza a feltámadása után, így a fekete ruha is kvázi értelmetlen.


Darkseid és a Marsi Fejvadász felbukkanása érdekes, de valahogy szintén nem sokat tesznek hozzá a filmhez szerintem. Még jó pár ilyen számomra zavaró dolgot feltudnék hozni, de igazából nekem annyira nem jött be a film. Ti hogyan látjátok?



2021. márc. 24. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még vissza van fél óra, de jobban tetszett. Epikusabb, sötétebb, kidolgozottabb. A másik olyan laza, marvel másolat.

(Nincs gondom a marvel filmekkel. Sőt, pár nagyon bejön. Csak valahogy a DC nem tudta elkapni azt a hangulatot, hiába erőltetné.)

2021. márc. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eszméletlen jó lett. Az eredeti verziót utáltam és hatalmas csalódás volt.

Sokkal egységesebb a stílus. Az atmoszféra-teremtés kiválóan működött. A játékidő lehetőséget biztosított arra, hogy a karakterek kellő mélységet kapjanak. Steppenwolf új külseje is menőbb volt.

2021. márc. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A 2017-esnél sokkal jobb, én sosem néztem még ilyen hosszú filmet, de ez mégis lekötött. Bizonyos karakterekkel sokkal jobban bánt Snyder. Tartalmasabb, nem csak hosszabb. Minden tekintetben veri az elődjét. Nem annyira bugyuta és a vége is jobb, Steppenwolf totál máshogy van ábrázolva (nem a külsejét tekintve), ez is dob a filmnek, mert a 2017-ben csak szimplán volt, aztán legyőzték, semmi több.
2021. márc. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy biztos: eljutottunk oda hogy egy 4 éves film rendezői változata körül két hónapja akkor hájp van, mint más vadiúj filmeknél se szokott lenni. Ez egyfelől rohadtul gáz, másfelől jól szórakozok rajta.

És akkor még a WW84-et húzták le. Az legalább új film volt.

2021. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"És akkor még a WW84-et húzták le. Az legalább új film volt."


Attól még, hogy új nem lesz jó. Ez a mondat értelmetlen.

2021. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

#5 Már hogy lenne értelmetlen? Az Igazság ligája is jó gagyi volt, az egyik legrosszabb DC film, aztán most itt van belőle egy bővített változat (eleve minek) és úgy hájpolják az emberek mint a Bosszúállók Végjátékot. Egy hónapja nem tudok egy filmes oldalt, hírportált, Facebookot vagy Gyakorit megnyitni úgy hogy ne minden ezzel legyen tele.

Akkor már ehhez képest a Wonder Woman 1984 még ha nem is a legjobb, de az legalább új film, azt miért nem hájpolják?

2021. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6: Az a baj, hogy neked nem tetszett, de érvekkel nem tudod alátámasztani, aztán meglepődsz, hogy ezt közlik veled.

1, De, értelmetlen az, hogy egy új film jobb, csak azért, mert új.

2, Itt egy bővített változat, de minek? Aztán leírod, hogy hájpolják? A kettő sem cseng össze. Volt/van rá igény és szeretik a rajongók. Minek lett? Pont ezért.

3, Úgy hájpolják, mint a Végjátékot? Dehogyis. A hájp oka meg pont az, hogy ez a film kijött az eredeti tervek szerinti változatban. Valljuk be, ez elég ritka.

4, A filmes portálok meg egyebek mindent széthájpolnak. Ne olvass ilyeneket. Ha meg olvasol, akkor leeshetett, hogy minden az év horrorja és hasonló szinten mozognak ezek az oldalak.

5, A WW-t azért nem hájpolják, mert valószínűleg semmi pluszt nem hozott. (Egyébként, elég hájpot kapott az is.)

2021. márc. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy legalább új film? Mintha ez jelentene bármit is. Úgy adod elő mintha érdemi értéket hordozna magában egy film megjelenési ideje.


Egyébként ez nem egy sima rendezői változat, hanem gyakorlatilag egy másik film. Szinte példátlan, hogy ilyen költségvetésű filmnél és ekkora presztízsű franchise esetében ilyet lépjenek. Nem tudom feltűnt-e de új a zene, a fényelés, a vannak frissen felvett jelenetek, teljesen új CGI és úgy nem mellékesen több órányi az előzőben nem fel nem használt jelenetek ideje. És el is tűnt 30 percnyi Whedon által forgatott jelenet. Nem is beszélve a teljesen új dramaturgiáról.

2021. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszett. Egy teljesen másik filmet kaptunk, mint 2017-ben. SOKKAL jobbat nyilvánvalóan.

A karakterek jobban ki vannak dolgozva, van idő megismerni őket, van csapatdinamika. Különösen Cyborgnak vált előnyére a több játékidő.

Ami nagyon meglepett az az, hogy Steppenwolf is sokkal mélyebb karakter lett. Sokkal félelmetesebb ellenfél lett, úgy, hogy néha már sajnáltam is. Talán ő volt a film egyik fénypontja számomra. Örültem Darkseidnak is.

A látványvilág és a zene is jobb volt.

Az új jelenetek pedig nagyon sokat hozzáadtak, illetve kivágtak iszonyatosan gagyi jeleneteket a Whedon változatból, ami szintén jó.

Ami negatívum esetleg, hogy volt több indokolatlanul hosszú, felesleges jelenet (Batman kutat Aquaman után, izlandi éneklés, stb), bár ez érthető, hisz Snyder így képzelte el, most pedig mindent megmutatott amit leforgatott. Valamint Wonder Woman alatt az a zene kicsit sok volt már egy idő után.. :D


Összességében egy nagyon jó film lett szerintem, de a 2017-esnél, 100x jobb az biztos

2021. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

A moziváltozatnál sok pontján kidolgozottabb lett, de persze a DC -meg Snyder fanboyok már megint nem bírnak magukkal, és rögtön a mennybe emelik az egész filmet, meg a világ legjobb képregényfilmjének hangoztatják a kommentekben internetszerte. Közben meg szerintem csak azért, mert pár dologban jobban teljesít, mint a moziverzió, ez még mindig csak ahhoz képest lett jobb film. De ha önmagában vesszük, akkor elég üres és sótlan.


- 4 órában akar elmesélni egy kőegyszerű, már-már primitív sztorit, ami egyáltalán nem igényel ilyen hosszú játékidőt. 3 óra a maximum, és ha kivesszük belőle a lassítások felét és a töltelékjeleneteket, akkor nagyjából pont meg is kapnánk ezt a hosszt.


- erőlteti ezt a nagyon darkos, nagyon komor, nagyon felnőttesnek tűnő hangulatvilágot, de ez az alapanyag egyszerűen nem kívánja meg.

A másik dimenzióból, vagy az űrből, vagy a tudomisénhonnan jönnek a nagyon gonosz, nagyon csúnya lények a nagyon csúnya röpködő hadseregükkel és keresnek három mágikus dobozt, amikkel aztán letarolhatják a világot. A denevérruhás pali, az amazoncsaj, a nagyongyors csávó, a vizesfiú, a félrobot meg a másik bolygóról jött szuperember pedig összeáll, hogy ezt megakadályozzák.

Akármilyen oldalról nézem, ez egy matiné. És egy ilyen történetet ne akarjunk már vérkomolyan venni. A Batman vs. Superman legalább megpróbált morális dilemmákat felvetni és ott egy fokkal indokoltabb volt a melankolikus hangvétel. De itt még ennyi sincs.

Rajzolt képregényekben elhiszem, hogy jól működik ez a darkos stílus, de egy élőszereplős filmben borzasztó erőltetettnek hat.

És most lehet megkövezni, de én többek között pont azért pártolom jobban a Marvel univerzumát, mert ők a komolyabb sztoriszálak ellenére se felejtik el, hogy egy mesevilágot kínálnak a nézőknek, és mindig csempésznek a filmjeikbe egy kis öniróniát, humor formájában. Számomra ez sokkal szimpatikusabb és láthatóan jobban is működőbb, mint amit Snyder próbál görcsösen kiizzadni magából. És ebben a tekintetben a moziverzió nálam felülemelkedik a Snyder Cuton, mert ha nagyon üresen és lelketlenül is tette, az legalább nem akarta többnek beállítani magát, mint ami.


- Steppenwolf kapott egy leheletnyi árnyaltságot és méltóságteljesebb lett a mozis énjéhez képest. Ez vitathatatlan. Végre nem tűnt akkora csicskának, akit még a 80 éves Marika néni is el tudna tángálni a seprűnyéllel, hanem az első akciójelenete során már elhittem a róla, hogy ez a csávó olyan, mint egy tank és sokkal fenyegetőbb, mint a másik énje.

De attól még hihetetlenül rajzfilmszerű sablongonosz maradt. Ő is meg az agyonhájpolt Darkseid is.

Mindkettő nagyon mély, nagyon effektelt hangon beszél, hogy még a hülyének is egyértelmű legyen, hogy ők milyen gonoszok, és minden jelenetükben arról beszélnek, hogy hogyan fognak leigázni mindent maguk körül. Mert ők a gonoszok, és a gonoszok ezt szokták csinálni, azért mert... csak.

Semmi megjegyezhető, megkülönböztethető karaktere nincs egyiküknek se, és ezen az sem segít, hogy kétségkívül brutál jól vannak meganimálva. De én kérem ki a Marvel nevében az olyan kommenteket, hogy "hűűű, a Darkseid sokkal jobb lett, mint a Thanos". Ugyanmár! Thanos se a rétegelt karakterírás csúcsa, ne értsen félre senki, de őneki legalább volt egy jelleme, volt egy ideológiája, amit a film után is meg tudott jegyezni az ember.

Ez a két szerencsecsomag pedig papírvékony sablonfigura maradt 4 órán keresztül.


- az sem fér a fejembe, hogy a DC-sek, akik minden olyan mozzanatra ugranak, ami nem teljesen képregényhű, hogy nem kaptak agyrákot Supermannek ettől a fajta ábrázolásától.

Megint egy pont, amiben a moziverzió veri a Snyder vágást. Amíg ott a végső csatában Supermanről tényleg elhittem, hogy végre révbe ért, végre megváltozott, végre reménysugárként tud működni mindenkinek és nem olyan búvalb***ott, mint az előző két filmben, addig itt ledegradálták egy lelketlen verőemberré.

Semmi interakciója nincs a többi ligataggal, semmi olyan megszólalás, amitől az embernek jobb kedve lehet, csak azért jött, hogy szó nélkül elp*csázza Steppenwolfot, azt csókolom.

Egyre inkább az az érzésem, hogy Snyder nem érti ennek a karakternek a lényegét, és csak annyit lát belőle, hogy Superman nagyon erős, és ennyi.

A moziverzió ennél mérföldekkel jobban kezelte őt.


Hosszasan folytathatnám ezt a listát, de ezek voltak a legzavaróbb pontok számomra, és már így is borzasztó hosszú lett az irományom.

2021. márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!