Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca intro: mi az a...

Trónok harca intro: mi az a naphoz hasonlító tűzgolyó benne?

Figyelt kérdés

Nem olvastam a regényeket, így lehet, hogy ez másokban alap dolog.

A "naphoz hasonlító tűzgolyó" alatt azt értem, amikor az intro végén ott van az a Game of Thrones felirat, mögötte pedig az az izzó dolog. :D



2021. márc. 28. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
A Nap, egy csillag.
2021. márc. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

*A sorozat körül az intró miatt több teória kialakult. A legnépszerűbb, hogy a napjuk körül egy "Dyson-gömb" van, ezt reprezentálják a gyűrűk és ez okozza a fura évszak váltakozást.

Az ilyen teóriákhoz mondjuk nem árt jobban ismerni a világot és az összes elméletet, amit valaha a rajongók gyártottak. A sorozat csak valahol a felszínt kapargatja és a könyvekben soha sehol nem említik, hogy a napnak gyűrűi lennének és soha nem ábrázolják így sehol.

Szóval szimplán esztétikus megoldás lehetett.


A könyvek szerint a Mások gyűlölik a napfényt. Ezt a sorozat nem igazán veszi figyelembe, meg sem említik. A napfény, a tűz azt reprezentálja, ami él, így az embereket is.

Gondolom ez is lehetett az oka, hogy az intróban van.

2021. márc. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig úgy hittem, hogy az üstököst ábrázolja. Nem emlékszem, hogy az benne volt-e a sorozatban.
2021. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként reméltem, hogy majd a 8. évadban fény derül rá, de nem így lett...
2021. márc. 28. 13:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A 6. évad intrójában Oldtown városánál megjelenik szintén a gyűrűs nap. A nap gyűrűin az emberi történelem eseményei láthatók és tudjuk, hogy a tudás birtokosai a mesterek, rajtuk keresztül pedig a Hightower-ház, hiszen ők finanszíroznak mindent, egy mester és egy septon vagy septa képzését is, akik aztán okítják, tanácsot adnak a lordoknak és ladyknek szerte Westeroson.

Szóval a gyűrűs nap a tudást is szimbolizálhatja és ahogy Kisujj mondja, a tudás hatalom, tehát a legnagyobb hatalma annak van, aki a tudást birtokolja, így Oldtown-nak vagyis a Hightowereknek.

Mindent, amit Westeroson az emberek tudnak, az Oldtownból ered.

https://www.youtube.com/watch?v=g62vFgt7RRo

(intro a várossal)

A Hightowerek jelmondata egyébként is "We light the way/Megvilágítjuk az utat". Azaz a tudás révén úgy alakítják a narratívát, ahogy csak szeretnék. A Targaryen ellenes szövetség a Stark-Arryn-Tully-Baratheon házakkal is a mesterek ötlete volt. Ezt a könyvekben bővebben tárgyalják.

A sorozatban meg sem említik őket, de Margaery és a testvérei anyja is egy Hightower, a sorozat úgy kezeli, hogy Mace ötlete, hogy királynőt csinálnak Margaeryből, de Mace csak az anyja bábja, valószínűleg inkább az anyai Hightower ág táplált benne hasonló ambíciókat.

A Hightower-ház folyamatosan kinyúl a hatalomért és valamilyen formában meg is szerzi azt, átveszi az andalok vallását és ők válnak az irányítóivá, a mesterképző "egyetem" megalapításával minden tudás náluk összpontosul, saját bankjuk van, így teljesen függetlenek a vasbanktól. És szinte biztos, hogy értenek az üveggyertyákhoz is és ugyebár nekik hála vált királlyá Hódító Aegon, hiszen ők koronázták meg.

Valószínűleg Westeros legerősebb, legbefolyásosabb háza. Lehet kezdetben más terveik voltak, ezért ábrázolták így az intrót, de aztán meggondolták magukat és kihagyták őket.

De ez a másik, amit szimbolizálhat.

Kíváncsi vagyok, hogy a House of the dragon-ban szerepel-e a gyűrűs nap.

A Hightowerek ugye abban főszereplők lesznek.

A sorozat promó mondata a "Fire will reign". A Hightowerek szimbóluma is tűz elemű, lobogó világítótorony.

Ha nem kúrják el a rendes sorozatot és lett volna benne Hightower-Targaryen kontaktus, akkor lehet több értelme lenne az egésznek.

2021. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5, nagyon szépen összefoglalta.

Röviden, semmi konrétum nincs. BTw, attól tartok, hogy a House of the dragon-t is szépen elkúrták már most. Kezdve azzal, hogy nem időendben mennek Hóditástól bukásig, hanem egyből SÁrkányok tánca, aztán azzel bezárólag, hogy egy Velaryon-ra fekete színészt választottak...

2021. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy egy Velaryon fekete én sem tudom, hogy hogyan gondolták. Főleg úgy, hogy alapból lenne benne más etnikumú főszereplő, szóval teljesen felesleges volt.

Ami rosszabb, hogy már kivágtak egy karaktert biztosan, mert Alicent Hightowernek csak három gyereke lesz, négy helyett. Az egyik Targaryen karakter így kivágva, ami egy nagyon fura döntés, mert mégis melyik? Aegont nem lehet kivágni, mert ő a király, Helaena a felesége lesz, őt sem lehet kivágni, hiszen akkor nem lenne értelme, hogy miért nem szimplán csak elveszi Rhaenyrát a háború helyett.

Szóval Aemond vagy Daeron repült. Csak nem értem, hogy miért. Mindkettő nagy veszteség lenne. Aemond a karaktere miatt, Daeron pedig a sárkánya, Tessarion miatt. Azt hiszem az egyetlen sárkány, ami kék színű tüzet okádott. (Ha nem számítjuk azt a borzalmas wight sárkányt. Lehet azért vágták ki, hogy ne zavarja össze a nézőket Tessarion kék tüze.) Mindenesetre fuck you hbo. xD

2021. márc. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ohh basszus... Na ezt nem is figyeltem.

Én is Daeron-ra tippelek, pont amiatt amit mondtál. Kár érte, Meraxes után ő volt a másik kedvencem.

2021. márc. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!