Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is jobb egy csomó...

Szerintetek is jobb egy csomó magyar szinkronhang, mint az eredeti színész hangja?

Figyelt kérdés
Pl. Kulka János szerintem sokkal jobb Hugh Laurie-nál, de Robert Downey Jr. magyarhangja is abszolút veri az eredetit. Brad Pitté is. Szerintetek ki még ilyen?
2021. márc. 31. 14:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Láng József iyls sokkal jobb volt mint Roger Moore eredeti hangja.... és Woody Allen esetében Kern András is...
2021. márc. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
.....és a Flintsone családban MINDEN hang sokkal jobb a szinkronban, a szövegről nem is szólva! Romhányi...
2021. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nem mert a szinkronhang sok mindent elvesz az eredeti színész játékából. Értem hogy maga a színész hangja esetleg nem tetszik de a szinkron nem képes pl. az akcentust vagy dialektust átadni (ami akár a játszott karakter földrajzi vagy társadalmi hovatartozására is engedhet következtetni).

Ráadásul az eredeti színész érdemeiből is elvesz. Hogy Hugh Laurie-nál maradjunk: kevesen tudják de ő nem amerikai hanem brit és mégis képes úgy beszélni hogy az amerikai közönség is meglepődött amikor interjúk során elkezdett brit akcentussal beszélni. Aki annyira képes egy akcentust elsajátítani hogy a helyiek se jönnek rá több évadnyi hanganyag után se hogy külföldi az illető az megvilágítja milyen fenomenális színészről van szó. Ennek fényében szerintem az ő alakítását szinkronosan nézni az olyan mint a Tokajit szódával inni.

Az egyetlen akinek határozottan javára válik a szinkronhang az Arnold Schwarzenegger (de annak nagyon).

2021. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Robert de Niro - Reviczky Gábor


Shrek szamarának Kerekes József adja a hangot, szerintem jobb mint Eddie Murphie.


Phil Collins énekli a Tarzan mesefilm betétdalait. Ákos énekli magyarul. Szerintem jobban mint Collins.

2021. márc. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hugh Laurie-ról én tudtam, hogy brit, és néztem a Dr. House-t eredetiben is, de az érdemei ellenére is jobbnak tartom Kulka hangját. Egyszerűen karakteresebb. Úgy általában az az érzésem sokszor, hogy míg az angolszász színészek csak egyhangúan motyognak, a magyar hangok valahogy sokszínűbben, élettel telibben szólnak. Ott van például Leonardo DiCaprio. A szinkronhangján szinte "hallom", amikor mosolyog. Brad Pittről is ugyanez a véleményem. Néztem a Tróját angolul, nem rossz, meg minden, de valahogy a magyar hangjának sokkal nagyobb amplitúdói vannak. Ezt is lehet persze túlzásba vinni, mint ahogy Alföldi Róbert tette az Utolsó éjjelben.
2021. márc. 31. 14:52
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Rengeteg ilyen van. Aminek az az oka, hogy egy adott színésznek van egy adott hangja, ami nem feltétlenül szép és jó és kifejező, és nem is feltétlenül passzol a karakterhez, de kinézet és arcjáték alapján mégis őt választották a szerepre. A szinkron esetében viszont nagy a választék, hogy a legjobb hangot adják a képhez.
2021. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire az eredeti hangokat preferálom (kivéve, ha Kautzky Armand vagy László Zsolt szinkronizál egy karaktert, mert az ő hangjukat annyira szeretem, hogy az eredeti verziót meg se nézem :D), bár ha már szóba került két válasszal feljebb a Shrek, nem kétséges, hogy Gesztesi Károly milliószor jobb választás volt, mint Mike Myers ultragáz műskót akcentusa.
2021. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%

Vannak nagyon jó szinkronhangok és jól megírt szinkron szerepek.


Nyilván ez is egy szakma, szakág, ahol sokan dolgoznak együtt, mert nem mindegy milyen a szöveg, nem mindegy a hang maga sem.

2021. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
Az oké,hogy valakinek jobban tetszik a szinkronszínész hangszíne,vagy nem ért angolul és nem tudja az eredeti színészi játékot átélni dr ezektöl függetlenül csakis az eredeti hanggal teljes a színészi játék és a film.Aki hozzaszokott az eredeti hanghoz az észreveszi még a legeltaláltabb,skár legendás szinkronok disszonanciáját a játékhoz s gesztusokhoz képest.
2021. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Van bizony néhány esetben, hogy jobb a szinkron hang.

Legnagyobb sztorija Reviczky Gábornak van, akit személyesen Clint Eastwood választott és megmondta, hogy az összes karakterjének ő kell legyen a szinkron hangja, mert pontosan ilyet álmodott meg nekik.

Ráadásul ezer hangja van neki. Fantasztikus mit tud ez az ember!!


Nem kevés esetben van, hogy nem jobb a magyar szinkronhang.

Szerencsére a sok esetben kiváló szinkronszínészek vannak Magyarországon! Érzelmek, hanglejtés, karakter átélése jellemző rájuk.

Ami idegesítő inkább az a hanyag fordítás. :(



Zseniális párosítás:

Fűr Anikó és Cameron Diaz

Gáti Oszkár és Silvestre Stallone

Zsigmond Tamara és Natalie Portman

2021. márc. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!