Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az 1980as Ragyogás c. film...

Az 1980as Ragyogás c. film miben különbözik a könyvtől?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pl. ami a legfontosabb, h a történet végén felrobban a gázfűtőház mert túlhevül és így hal meg Jack Torrence az apa, nem fagy meg, vagy a bokrok életre kelnek állatfigurák képében és fenyegetik Danny-t ami ebből a filmből kimaradt, Danny-nek van egy láthatatlan barátja ő segíti a fiút a szökésben, ez a könyvben nagyobb szerepet kap. A régi vendégekről is többet meg tudunk, kik haltak meg a szállóban, hogy az agresszív alkoholista apja eltörte a kezét mielőtt a szállodába költöztek. A könyv sokkal jobb, pedig maga a film is zseniális.
2021. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Illetve még ami vizuálisan feltűnő, hogy a könyvben krikett ütővel kergeti a családot, és nem baltával.

És nyilván ahogy mondták is, a könyv sokkal részletesebb.

2021. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy én több, mint 25 éve olvastam és bevalllom minden részletre már nem nagyon emlékszem, de szerintem a youtube-on direkt vannak ilyen összehasonlító vagy magyarázó oldalak filmekről és könyvekről, angolul biztos.
2021. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pont nemrég olvastam újra a könyvet, és utána a filmet is megnéztem. Mindig így csinálom, ha elolvasok egy könyvet amiből film is készül.

Nos.

- az a bizonyos szobaszám a könyvben és a filmben nem ugyanaz

- a halott nő a fürdőkádban Jack előtt is ugyanolyan öreg és ronda, nem változik fiatal bombanővé és Jack nem ölelgeti mint a filmben.

- A filmben Tony Danny szájában lakó barátja, aki az ujja mozgásával "kommunikál" meg ugye Danny rekedt hangján. A könyvben Tony Danny fejében, gondolataiban van, nem kommunikál a szülőkkel vagy másokkal. Tony tulajdonképpen Danny idősebb önmaga. Danny neve: Daniel Anthony Torrance, így nyilván érthető miért Tony a neve.

- A filmből kimmaradt a sidewinderi orvos, aki Dannyt vizsgálja, miután a szállodában rohamot kap. Ő magyarázza el a szülőknek a Danny-Tony összefüggést. A filmben erre nem kaptunk magyarázatot.

- A könyvben jelennek meg ugyan szellemgyerekek Dannynek, de kifejezetten az elhíresült ikres jelenet csak a filmben létezik.

- A könyvben nincs a híres vérzuhatag sem, az is csak filmes.

- A könyvben sövéyállatok vannak, nem labirintus.

- Jack nem fagy meg a könyvben, hanem felrobban a szállodával együtt.

- A könyvben Wendy kevésbé neurotikus, mint a filmben. A forgatások során Kubrick nagyon meggyötörte a Wendyt játszó színészt, hogy minél hitelesebb legyen, de átesett a ló másik oldalára.

- A filmben Jack már az első perctől kattantnak látszik. A könyvben nagyjából a feléig egy önmagával küzdő alkoholista ugyan, de normálisan viszonyul az emberekhez - többnyire.

- A könyvben Hallorann nem hal meg. Sőt, az epilógusban együtt horgászik Dannyvel.


A Ragyogásból készült a 90-es évek végefelé egy 3 részes tévéfilm, az sokkal hűebben visszaadja a könyv történéseit.

2021. ápr. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!