Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Normális, hogy nem akarom...

Normális, hogy nem akarom megnézni a Star Wars folytatásokat, mert akkor belátnám, hogy jók és a Baljós Árnyak nem is olyan jó film?

Figyelt kérdés

Persze gyerekként imádtam a Baljós Árnyakat, már nem szeretem annyira, de hogy miért szar és miért hulladék azt a mai napig nem értem.

Mondjuk az Ébredő erőre 6-7 pontot adnék, a Zsivány Egyesre 9 pontot.



2021. ápr. 20. 15:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
8 és 9 után felértékelődik a Baljós árnyak, de még a Klónok támadása is.
2021. ápr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

A Baljós Árnyak szerintem se olyan rossz film, mint amilyennek mondják (én különben a 2. részt tartom a legrosszabbnak), ezzel a filmmel nekem az a gondom, hogy számomra rosszul vannak megírva a párbeszédek, illetve azok túl merevek, formálisak. A színészek mintha ott se lennének a díszletben (ami igaz is, de ezt nem kéne sejtenie a nézőnek), alapból a díszletek is sokszor nagyon műanyagnak tűnnek, rengeteg idegesítő és felesleges karakter kapott szerepet és a fő hibákon kívül rengeteg homlokráncoló tényező is belekerült még, amit 10. megnézés után egyből ki lehet szúrni. A fogatverseny viszont egy zseniális ötlet, mind a mai napig Mars Guo a kedvenc versenyzőm, aki ugye a 2. körben kiesett Sebulba miatt. Sokakkal ellentétben nekem Watto-val se volt különösebb problémám, szerintem ő is egy zseniálisan megírt karakter hiszen bár pénzmániás és inkább az érdekei vezérlik az első részben, de sok megnyilvánulásában ott rejlik az érző szív is (de ez főleg a 2. részben látszik inkább...). Igazából alapból az egész Star Wars franchise teli van hibákkal, nekem történetesen már a könyökömön jön ki az egész, mert 1000x láttam mind a 9 részét. Az előzmény trilógia, az eredeti trilógia és a Disney trilógia is hemzseg a hibáktól. Utóbbinak semmi létjogosultsága nem is volt szerintem, de hozzá kell tennem, hogy a 7. ; 8. ; 9. rész se volt rossz. A kritikusok szerint a 8. lett a legjobb, osztom a véleményüket ebben. A 7.-et jobbnak mondják a 9.-nél, bevallom, én ezt megfordítanám. A 7. csak egy amolyan "na gyerekek, mi így csinálunk Star Wars filmet"-féle próbálkozás szerintem, én se dobtam el tőle az agyam, de a 9. rész elődjeihez hasonlóan (3. ; 6.) szépen és emlékezetesen lezárta a cselekményeket. Szerintem azért adj egy esélyt a Disney trillógiának is, én se lelkesültem be a 7. résztől, szóval nem idegen az érzés, amit leírtál, de hidd el, hogy a 8. és a 9. már 1000x jobb.


Az alternatív részekbe nem terveztem bele menni, és, hogy ne kelljen többet magyaráznom, csak annyit írok erről, hogy a Zsivány Egyes és a Solo tényleg jól sikerültek, de azokkal is ugyanaz már a problémám, mint a többi Star Wars filmmel: az, hogy elcsépeltek már nekem. Mindig van egy emberléptékű főhős, aki valamilyen módon megmenti a világot, valahogy nekem az efféle sztorik már túl klisések. Én nagyon szerettem egy időben a Bruce Willis filmeket is, de már azokkal is az a bajom, hogy mindig ugyanaz van: taxisként, exrendőrként, hétköznapi édesapaként, egyszóval senkiként indul a történet elején egy kopott farmerben, lekajált trikóval és egy félig elszívott cigivel, és úgyis mindig ugyanaz lesz a vége mindennek: jön egy főg*ci, akit végül félholtan, véresen legyőz a hős Bruce Willis. Nekem már nem élvezetesek az ilyesfajta filmek, ezért unom már a Star Wars-t is, a Marvel-t is, meg minden ilyesmit. Én már inkább az amolyan "mezei sztorikra" vagyok inkább rámozdulva. Ahol a főhős nem a világért, hanem önmagáért küzd. Kedvenc példám ebben a Cowboy Bebop.


20/F

2021. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
néha fölé és alá teljesít az újabb epizódok. sztem simán belefér
2021. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Szerintem én mást nézek egy filmben, mint a legtöbb néző. Nyilván fontosak a karakterek, színészek meg a történet, de a film nem egy könyv. Amit jobban értékelek egy filmben, hogy ha jó az operatőri munka, a vágás, a zene, a jelenetek struktúja. A világítás is szerintem jó volt legalábbis nem volt egysíkű, se zavaró (mondjuk ha jól van beállitva, az sokat hozzáad a jelenet drámaiságához).

Szerintem ha anakin nem lett ilyen idegesítő, meg kevesebb hülyeség lett volna, nem szidnák ennyire a Baljós árnyakat.

Amúgy még a midichlorian-utálatot sose értettem és meg is tudom magyarázni hogy szerintem mért nem hülyeség:)

2021. ápr. 20. 16:46
 5/19 anonim ***** válasza:
57%

Kettes vagyok.


A midichlorian-okba én se tudok belekötni. Értem én, hogy valamiféle misztikumot adott az erő megmagyarázhatatlansága, meg ilyenek, de az engem se zavart. Észre se vettem, őszintén szólva, csak amikor olvastam kritikákat, akkor esett le, hogy min' hisztizik a jónép. Mintha belegázoltak volna a lelkivilágába az embereknek, tisztára úgy kezelik ezt a marhaságot. György bácsi kitalált egy ilyet és bummm: mindenkinek ment ugyanúgy tovább az élete. Ennyi. Valaki szerint rossz ötlet volt, valaki szerint nem, én engem szimplán csak hidegen hagy az egész midichlorian história, nem foglalkozok vele.


Szegény Jake Lloyd-ot azóta is b*szogatják mindenféle ok nélkül a szerepe miatt. Anakin karakteréhez ez minden, amit hozzá tudok fűzni, szerintem nem idegesítő, ugyanolyan apatikus vagyok a karakterrel szemben, mint az egész jedi renddel szemben.


Írtad, hogy a vizuális effekteket jobban figyeled. Na azok nem működnek a Baljós Árnyakban. És szerintem is ez a legnagyobb gondja a filmnek, a többi tényező szódával elmegy.

2021. ápr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az effektekről nem beszéltem, szerintem úgy általában technikailag nagyon jó. Nyilván látszik mikor van szgépes effekt. Engem a design, a világ meg az az elképesztő kreativitás nyűgözött le, szerintem az a mai napig fantasztikus. Hát az a fogatverseny azok a különbözö egyedi fogatok, a dinamikája ahogy egyre fogynak a versenyzők és csak sebulba meg anakin marad. Imádom. Az összes bolygó. A városok. A viz alatti szörnyek. A fegyverek🙂 Na jó nem csodálom hogy gyerekként imádtam de tényleg annyira fantáziadús hogy nem igaz.
2021. ápr. 20. 17:19
 7/19 A kérdező kommentje:
Hú! Írtad hogy idegesitő és felesleges karakter. Csak nem a Jar-jar??😁
2021. ápr. 20. 17:43
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a Baljós árnyak mennyire jó/nem jó film, az nem a sequel trilógián múlik. Ezen ne múljon ha amúgy meg szeretnéd nézni őket!
2021. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Az igaz, de annyira nem is érdekel. Az Ébredő erő szerintem nem volt érdekes, még unalmasnak is mondanám, de kylo ren jó volt meg a színész is.

A zsivány alatt legalabb tudtam kicsit izgulni. Talán majd a 9re rászánom magam, az is lehet hogy nekem az tetszene😀

2021. ápr. 20. 18:18
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

#2 & #5


Hát nézd, mindannyiunknak mások az igényei, nekem a Baljós árnyak látványvilágilag nem működik, nekem túl exponált az egész, túl szép, túl utópisztikus. Nekem a lerobbant, tákolt, nyomornegyede, büdös kocsmás hangulat tetszik a Star Wars-ban.


De, a Jar-Jar volt az, akire elsősorban gondoltam. Viszont azt mondják, hogy György bácsi belőle akart főgonoszt csinálni, illetve olyasmi is volt a fejében, hogy ő lesz az előzmény trilógia "Yodája". De ezt már úgyse tudjuk meg, mindenesetre Jar-Jar el lett b*szva. De különben az egész Gungan faj idegesítő számomra... Viszont számomra ahhoz kevés volt, hogy elcsessze az egész filmet...

2021. ápr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!