Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A James Bond filmek zenéi...

A James Bond filmek zenéi hogyhogy mind jók?

Figyelt kérdés
Vagy nem jól látom?

2021. ápr. 21. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az igazi James Bond az Pierce Barossban. És valóban, mind a 4 film főcímdala kiváló. Remekül megragadják a film hangulatát, ha meghallgatom őket, átérzem a filmben lévő veszélyt, lendületet, romantikát, eltökéltséget.
2021. ápr. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
* Brosnan
2021. ápr. 22. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az összes James Bond film zenéjere gondoltam.
2021. ápr. 25. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudni kell rólam, hogy imádom a filmzenéket. Valószínúleg többet hallgatom ezeket, mint a pop számokat, amiket mindenki ismer. Ha innen nézem, akkor szerintem semmi különös nincs a zenéjében. Van egy megszokott főcímzene, ami kiváló, azt hozzák elő többször a filmben. A film végén van egy másik, amit agyon játsszanak a rádiók. Minél többször játsszák, annál jobban belemegy a fejedbe, annál jobban szereted. Sajnos a béna számokkal is így van, hogy megszereted egy idő után (Dance Monkey). A film közben (már ahogy emlékszem) nincsenek jelentősebb zenék, csak próbálják követni az eseményeket valami lendületes dallammal. Tény, ez jól megy nekik, szemben nagyon sok filmmel, aminek ez nem sikerül.


Nem mondom, hogy nem tetszhet valakinek, ami szól alatta. De én magam nem tudnék a fődallamon, vagy a film végi zenén kívül bármire emlékezni. Nekem John Williams (Star Wars, E.T, Jurassic Park), James Horner (Titanic, Zorro, Avatar), Hans Zimmer (Gladiator, Interstellar) a zeneszerzők. Ők a legtöbbször mindig nagyot alkottak. Ha csak ezt nézem, akkor ettől a James Bond filmek messze állnak. Be kell vallanom, hogy a fenti zenéket nagyon sokszor halgattam/hallgatom. Ha ezt tenném egy 007-es albummal, valószínúleg találnék benne olyan dallamokat, amelyeket érdekesnek gondolok, és akkor mondhatnám, hogy "na, ez a rész jól lett megírva". De ha a film nézése közben nem hat meg a zene, akkor veszett fejsze nyele az egész számomra, mert nem fog érdekelni.

2021. jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy a fő címdalokra gondok. Amúgy nekem is John Williams a kedvencem.
2021. jún. 8. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!