Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy lehet valamit úgy elronta...

Hogy lehet valamit úgy elrontani, mint a Verdák 3-at?

Figyelt kérdés

A 1. és a 2. résznél azt lehetett észre venni, illetve érezni, hogy nagyon eltalálták azt, amit készítettek,mert jól csinálták meg. De ezzel szemben a 3. részben nekem az jött le, hogy összeraktak egy rossz folytatást az első részt itt-ott lekoppintva, szinte semmi életkedvvel, csak hogy legyen pénz. McQueen barátja Matuka például alig kap benne szerepet, csak úgy, mint Kipufogó-fürdő.

Az előző két részben megvolt az érzés és a tudat, hogy McQueen legyőzhetetlen, párja nincs a pályán és a gyerekek szemében is ő volt az etalon versenyautó. Tudom, a végén "nyert", de nem úgy, ahogy a közönség elvárta volna tőle.

Komolyan mondom, én büntetném azokat, akik egy ennyire jó két részes filmnek ilyen rossz folytatást készítenek (ami szerintem simán ráért volna jó pár epizóddal később).

Bocsánat ha túl sok a személyeskedés. Kérlek benneteket, hogy ezt a kérdést ne jelentsétek!

A válaszokat előre is köszönöm!


2021. ápr. 25. 23:33
 1/5 Kings56 ***** válasza:
100%
Nezopont kerdese. De a keszitok is elmondtak vagy neked is le esett h az volt a mondandoja h mindenki meg oregedik egyszer es at kell adniuk az idoseknek a helyuket a fiataloknak.(kiveve buszon)
2021. ápr. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nem indok, hogy McQueen simán nyert korábban. Mennyire lenne hiteles és szórakoztató ha mindig simán nyerne? Hiába animációs film, ami főként a gyerekeket célozza meg, attól még nem kell hülyének nézni őket.

Pont az volt benne a jó, hogy nem verhetetlen és egy másik oldalról közelítették meg a dolgot. Drámaibbra vették.

Jöttek az újabb/gyorsabb autók, amik ellen már nem volt esélye. A valóságban is így lenne, ga egy régebbi versenyautó akarna versenyezni a maiakkal.

Pont, hogy jó lett a harmadik rész. Ha neked nem tetszett akkor nem, nincs vele baj.

2021. ápr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed és annak indoklása szubjektív vélemény. Biztos van, aki ugyanígy látja a dolgokat mint Te. Viszont én nem vagyok köztük.


Az első rész jó volt, jó arányokkal rendelkezett. Második részt egyetlen egyszer tudtam csak megnézni, szó szerint irritáló volt benne számomra Matuka és inkább róla szólt szerintem mint McQueen-ről, de ha nem akarok szigorú lenni, akkor is fele-fele arányban ment a két cselekményszál. Matuka jó karakter, jó mellékszereplő. Főszereplőnek viszont nem válik be, mert - szerintem - túl idegesítő. Matuka az a karakter, akit a kisgyerekek szeretnek és tudnak ekviselni hosszútávon. A Verdák első részének megjelenésekor már felnőtt voltam. Matuka számomra a főszereplő szerethető legjobb barátja, aki kicsit kattant. Ennyi, nem több, nem kevesebb. Messze nem olyan szereplő, aki megérdemelte azt a képernyőidőt amit kapott a második részben. Kisgyerekek számára lehet szórakoztató amit leművel, nekem inkább idegesítő a második részben. Ja és Matuka semmilyen karakterfejlődésen nem esik át. Marad ugyanaz a kattant szereplő. Mondom, nincs bajom vele, de csak akkor, ha nem szerepel a kelleténél többet a képernyőn. A második részben túl sokat szerepel és ez nálam rosszul sült el. Eltemettem a Verdákat és bekerült a "több részes filmek rossz folytatással" népes táborába.


A harmadik rész elé meglehetősen szkeptikusan ültem le, aztán pozitívan csalódtam. McQueen volt a főszereplő, az új szereplő Cruz Ramirez is szerethető. Klisére alapoz, ami a "buddycop" kifejezéssel írható le. Mindig működik. Egy olyan karakter, aki jól kiegészíti McQueen-t és ő váltja ki a karakterfejlődést McQueen-ben, aki kicsit újra önző lett, mint az első részben, de Ramirez is átmegy karakterfejlődésen is. Az egész lényegében arról szól, hogy Cruz higgyen magában.


Matuka nem kap sok képernyőidőt? Sad face. Őszintén szólva, a másodikban kapott eleget.


Verdák - IMDb 7,1

Verdák 2 - IMDb 6,1

Verdák 3 - IMDb 6,7


Több mint fél csillaggal jobb a harmadik rész mint a második az értékelők szerint. Mondjuk a másodikat kétszer annyian értékelték mint a harmadikat és az elsőt több mint kétszer annyian értékelték mint a másodikat. De ha csak a csillagokat nézzük, akkor a harmadikat jobbra értékelték. Nem mondom, hogy csak Matuka miatt, de hogy nagy szerepe volt benne az biztos. Nem véletlen az sem, hogy a harmadik részben "elrejtették", mert érezték, hogy túltolták. "Sose nyomd fullba a kretént".


Matuka viszont kapott rövid, saját epizódokat is - nem véletlenül. Azt a korosztályt aki rajong érte, ki kell szolgálni. És őszintén? Ennyit ér a karaktere: 3-4 perces epizódokat. Egy film főszereplőjéhez kevés.


A Verdák 3 kijavította azt a csorbát, amit a második rész okozott.


De ugyanígy járt a Hotel Transylvania. Első rész jó, újdonság, szórakoztatja felnőttet és kisgyereket egyaránt. A második rész mondjuk úgy, a kötelezőt hozta, de inkább középszerű. A harmadik rész... olyan szekunder szégyenérzet volt bennem mikor néztem, hogy valami elképesztő. Annyira lealacsonyodott a kisgyerekek szintjére, hogy szinte csak nekik szól, azzal az idegesítő módon, ahogy csak a mostani rajzfilmek képesek a mesecsatornákon. Azért egy 90 perces, "egész estés" animációs filmtől nem ezt a szintet várja az ember. IMDb pontozása is mutatja a csökkenő tendenciát.


Ez az én szubjektív véleményem. Az, hogy nem egyezünk, ez ilyen. Nem akarlak meggyőzni. Te úgy látod, én így látom. Te told arra a biciklit, én meg megyek erre. Nem kell emiatt vitába menni, mert úgy se fog találkozni a véleményünk.

2021. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem lett elrontva. Pont hogy vissza tudta hozni számomra az első rész hangulatát. Nekem pont, hogy a második rész nem tetszett annyira. Nem illet bele a sztori abba a versenyzős érába, egy totális kilengés volt. Nagyon meglepett engem a Verdák harmadik része, mivel kevés folytatás tudja csak megugrani az első rész szintjén. De nekik sikerült.
2021. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*szintjét
2021. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!