Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A fenntartható halászat...

A fenntartható halászat valódi arca című filmet látta valaki?

Figyelt kérdés

Ha láttad mit gondolsz róla? Változtatsz akármin a filmben elhagzott információk hatására?

Tényleg nagyon érdekel, hogy kiben milyen gondolatokat indított el a film.



#halászat #tengeri élővilág #Netflix #Fenntarthatóhalászatvalódiarca #Öntudatos fogyasztás
2021. máj. 3. 06:33
 1/4 anonim válasza:
100%

Én a feléig láttam kb. Ott le kellett állítanom.

Azóta nem vettem semmilyen halat, de a tengergyümölcseit még elkészítettem a fagyasztóból. Egyébként is koncentrálok, hogy kevesebb húst egyek.

Állítólag a film erős kritikát kapott a Natgeotól, de ennek még nem jártam utána, hogy igaz-e.

2021. máj. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nem
2021. máj. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Láttam, én inkább azon csodálkozom, hogy ekkora sokkot tudott csinálni sokaknál. Azaz ennyire tájékozatlanok az emberek. Ott van az a rész, amikor a tudós bizonygatja, hogy a halak is érző állatok, érzékelik a fájdalmat, még a hullámokra is kifinomult érzékrendszerük van. Azaz ha kihalászod őket elevenen megfulladnak ami az egyik legrosszabb halál.

Vagy a hobbi horgászok is amikor beleakad a pofájába a horog, majd horoggal fogva kirángatja a partra majd saját tejsúlya szaggatja ahogy lógatja a damilon, majd visszadobja, hogy milyen jó ember.

Ott gondoltam bele, basszus ezt az emberek ezt nem is tudják, nem mintha nem szarnának bele legközelebb amikor boltba vannak, de engem ezek dobbentenek le. Nem az, amikor azt mondják a delfin milyen intelligens, hanem hogy az ember milyen buta.

Nekem sok mindent nem változtatott maga a film az eletembe mert vega vagyok.

2021. máj. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Én ezek egy részét korábban is tudtam, nem is eszek halat évek óta, de ezek nyilván plusz infót/adatot adtak a tudástáramhoz, illetve tovább erősítették bennem azt, hogy magamra és a lelkiismeretemre nézve jó döntést hoztam, mikor elhagytam a húst/halat.
2021. máj. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!