Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért van az, hogy míg a...

Miért van az, hogy míg a Marvel vagy egy tucat hősének sikerült minőségi és sikeres filmet készítenie, addig a Fantasztikus Négyesnek/F4-nek csupa elrontott adaptáció jutott?

Figyelt kérdés

Az 1994-es F4-filmet be sem mutatták, a 2005-ös és 2007-es próbálkozások enyhén fogalmazva közepes minőségűek lettek, a 2015-ös adaptáció (egy afro-amerikai Fáklyával) bukás volt, a most készülőből pedig még csak a logóját mutatták be ( [link] ).


Elvileg ez a szuperhősös csapat-összeállítása volt anno a Marvel Comics első sikeres képregényes próbálkozása (lásd itt: [link] ), elég fájdalmas látni, hogy normális filmet (egy normális Fátum dokival együtt) képtelenek kihozni.



2021. máj. 10. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik se Marvel Studios (MCU) film.

Az a kettő szerintem élvezhető is, az a 2015-ös próbálkozás pedig hidd el, nem a fekete Fáklyánál ment félre. Azt hiszem még a rendező se látta, hogy mi lett vele.

Reméljük most lesz egy minőségibb feldolgozás velük. A karomat odaadnám azért, hogy John Krasinski játsza Mister Fantasticot.

2021. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem MS film, de marvel-karakterek lévén szó akkor is dühítő ez a sok bénázás...
2021. máj. 10. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Elég felületes ember vagy, ha direkt kiemeled, hogy fekete fáklyával... Mintha ezen múlna, hogy jó lesz-e a film vagy sem.
2021. máj. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Elég felületes ember vagy, ha direkt kiemeled, hogy fekete fáklyával... Mintha ezen múlna, hogy jó lesz-e a film vagy sem."


Sokaknak ez sokat nyom a latba (főleg a régebbi rajongóknak), főleg a multi-kulti súlytotta Amerikában és Nyugat-Európában...


Elismerem persze, hogy nem emiatt bukott a film (gyenge sztori, pocsék rendező, aki a neten üzente meg a rajongóknak, hogy ne nézzék meg a filmet, stb).

2021. máj. 10. 21:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Javítsatok ki, de nem konkrétan a Marvel Studiosnál voltak a jogok, nem? A Disney ült rajta, akik oké hogy 2009-ben behúzták a Marvelt is, de konkrétan a stúdiónak nem hiszem hogy sok köze volt pl. a 15-ös verzióhoz.


Másrészről meg van ami szimplán nem működik filmként, vagy kell hozzá egy erős, kreatív koncepció (lásd Guardian of the Galaxy, de még van jó pár példa). Az X-Men-ek is azért szívtak rendesen, még ha volt is 1-2 jobb próbálkozás. Azt értem hogy sokan szeretik az FF világát, csak nem feltétlen jó alapanyag.

2021. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ff világa nem jó alapanyag. A pengének sem örülök mert nem annyira népszerű. Nehéz lesz új farkast is találni. Jackman volt a legelső és nála nem lesz jobb. X men,ff , téren nehéz dolga lesz a stúdiónak. Űberelniük kell a régieket. Bár ff téren nem lesz nehéz csak megfelelő szinészek kellenek.
2021. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Marvel táján az egyik legkevésbé népszerű alapanyag (főleg mostanság már)...

Nekem az F4 képregényeimet, amiket 1999, 2000 környékén vettem, 20 év után sikerült eladnom, annyira nincs rá kereslet (főleg itt Magyarországon).

Egy Pókembert, rossz esetben is, pár hónap alatt elvisznek..

Lehet a kezdetekkor népszerű kiadvány volt, de utána szerintem lekörözte minden más kiadvány....

Szerintem Dr. Doomon kívül senki nem tudna egy épkézláb ellenfelet felsorolni a képregényből sem...


Supermannél is ez a probléma, eljutnak Zodig, Lex Luthorig, aztán ennyi.

Nehéz jó történetet írni ezekből...hiába van róluk sok képregény..

2021. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ja hetes. Itt tartunk,hogy Fátum Dokin kívül kik is az f4 gonoszai is ? Fogalmam sincs. Supermannal is ez a gond. Persze pókinak több mint 20 ellenségét fel tudnám sorolni fejből. Azért a képregény gyűjtés egy kicsi réteg .Főleg itt Magyarországon. Soha nem csináltam ezt.
2021. máj. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Olyan hülye ez a Fátum Doktor elnevezés. Maradhatott volna simán Doom.

Az ellenfeleik közül Namor, Annihilus, Galactus, Molecule Man és Puppet Master jutottak az eszembe, de Galactus és Namor nem is igazán számít szerintem.

2021. máj. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
magyar szinkronban volt a fátum doki. Ha nem is a filmben akkor a rajzfilmben tuti mert függője voltak az egyik f4 rajzfilmnek.
2021. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!