Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » El tudtok képzelni olyan...

El tudtok képzelni olyan párhuzamos univerzumot/alternatív Föld-et, ahol a filmekben, képregényekben, és egyéb felületeken megjelenő szuperhősökhöz/antihősökhöz, bűnözőkhöz hasonló személyek élnek, tevékenykednek?

Figyelt kérdés

Leszögezem előre, hogy a kérdést nem viccnek szánom, inkább kíváncsi vagyok, hogy ennek van-e realitása.


A 90-es években nagy rajongója voltam a "Sliders" című tévésorozatnak, ami egy olyan sci-fi alkotás volt, ahol a főszereplő karakterek kénytelenek voltak amolyan miniatűr féreglyukokon "átcsúszni" párhuzamos világukba/alternatív Földekre, mert az ezt létretehető szerkezetből (az "időzítő"-ből) elvesztek a saját világuk adatai-koordinátái, és emiatt folytonosan kutatták azt, mindenféle fura helyekre vetülve (Amerikát az oroszok uralták, az egyik főszereplőnek még él az apja, San Francisco egy hatalmas börtönkomplexum, Texas független államalakulat, stb).


A témával foglalkozó tudósok (na meg a sci-fi írók) jó része elképzelhetőnek találja az ehhez hasonló világok létét, ami szerintük vagy végtelen, vagy az 1-es számjegyet kb 100 nulla követi.


Szóval akár még olyan világ is létezhet elvileg, ahol a kérdésemben szereplő egyének élhetnek.


Szerintetek lehetséges ez?



2021. máj. 16. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én el tudom képzelni. A Sliders nagy királyság volt. :D

Ha valóság lenne az az elmélet is, hogy az emberi elmékben kialakuló képek, gondolatok hatással lehetnek párhuzamos dimenzióbeli világokra is, akkor mindenképp létezhetne.

2021. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
29%

En hiszem, hogy a vilagegyetemben letezik elet vhol. Es lehet, hogy ami nekik normalis, az nekunk furcsa. Vagy eppen forditva.

Szerintem az nem ugy nezne ki, mint a Fold. Lehet, hogy ott mindenki repulni tudna, vagy epp a viz alatt lakna.

Inkabb abban hiszek, hogy van mashol elheto bolygo, mint abvan, hogy lezezne masik dimenzio.

2021. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!