Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Zodiákus (angolul "Zodiac")...

A Zodiákus (angolul "Zodiac") című 2007-es film miért nem kapott annak idején nagyobb elismerést, díjakat?

Figyelt kérdés

A film ismertetője: [link]


Wikipédia leírása: [link]


Pedig teljes egészében hozta a tőle elvárható követelményeket: a 60-as, 70-es évek hiteles és igényes ábrázolása, a valós történések, események szakszerű bemutatása, kiváló színészek (Mark Ruffalo, Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr.) és játékuk, igazi feszült, thrilleres (és mégsem unalmas) hangulat és annak fokozása, korabeli felvételek és források realista feldolgozása, a gyilkos utáni nyomozás idejének érzékeltetése (dátumok, helyszínek, szemünk előtt épülő felhőkarcoló látványa, stb).


Hogy nem kapott ez a film még csak 1 darab Oscar-JELÖLÉST sem?


Pedig ilyen jól összerakott filmet (a tengernyi szemét között) ritkán kap az ember (a filmben megjelenő játékfilmes, spekulatívnak mondható elemek dacára).


Őszintén mondom, a legtöbb ember beéri valami sekélyes baromsággal, miközben ilyen művek is születnek... :(



2021. máj. 17. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ez a film. Emlékszek, hogy moziban akartam megnézni, de a szüleim nem vittek el rá. Aztán annyit hisztiztem miatta, hogy végül megkaptam karácsonyi ajándéknak dvd-én. Azonnal mentem is megnézni szenteste, még a kaját is tévé előtt ehettem meg. Régi szép idők. :)

Bár a pincés, filmplakát rajzolós jelenet miatt aznap nem mertem elaludni. xD


Nem tudom, hogy miért nem kapott több díjat. Nekem azóta is az egyik kedvenc filmem, kb. minden évben egyszer megnézem.

2021. máj. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Politika
2021. máj. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor előfordul, hogy a stúdió nem nevezi az egyik filmjét díjakra, hogy ne csináljanak saját maguknak konkurenciát, ha van egy másik filmjük is, ami esélyesebb díjakra, vagy jobban szeretnék, hogy nyerjen. Mint amikor Formula 1-ben az istálló egyik pilótája szándékosan lemarad, hogy a pontversenyben jobban álló másik pilóta jobb helyzetbe kerüljön.
2021. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

"Őszintén mondom, a legtöbb ember beéri valami sekélyes baromsággal..."


Nem rosszból, de ismered a legtöbb embert?


Én is szeretem ezt a filmet, akinek eddig ajánlottam az is szerette és imdb-n is jó értékelése van. Akkor miért általánosítasz, ami ráadásul nem is igaz ezzel a filmmel kapcsolatban...


Az, hogy miért nem kapott oscart elég sokrétű, de kérdezz egy hozzáértőt. Én is nagyon szeretem, az első olyan filmjeim között van, ami letaglózott. Azelőtt inkább kevésbé komoly hangvételű filmeket néztem.

2021. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Én kb. húsz percig bírtam a filmet, a brutalitása miatt nem néztem tovább, pedig millió hortort, thrillert láttam már... Talán más is így volt ezzel.
2021. máj. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2021. aug. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom miért nem, pedig az egyik kedvenc filmem. Nagyon sokszor láttam már és ugyanúgy lebilincsel minden alkalommal :)
2022. jan. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!