Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik Mézga család-rajzfilmso...

Melyik Mézga család-rajzfilmsorozat a kedvencetek, és miért? (megindokolva, ha lehet)

Figyelt kérdés
Mert hogy ezek időtlenek és igazi magyar hungarikumok/sajátosan magyar alkotások azzal szerintem sok magyar ember egyetért (mások meg nem, de hát ízlések és pofonok).

2021. máj. 24. 13:13
A kérdező szavazást indított:
Üzenet a jövőből – A Mézga család különös kalandjai (1968-69)
Mézga Aladár különös kalandjai (1972)
Vakáción a Mézga család (1978)
A Mézga család és az ámítógép (2005-ös 2 epizód, a sorozat végül nem készült el)
23 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz választani, mert mindhárom nagyon jó (a 2005-ösről nem tudtam, most ránéztem és elég gagyinak tűnik az elődeihez képest), de mivel mindig is Aladár volt a kedvencem, ezért a Mézga Aladár különös kalandjaira esett a választásom, egyszerűen imádtam (imádom).
2021. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A legelső. Mert ez volt az örök klasszikus.


Nekem a második valamiért nem jött be, a harmadik se rossz, de azért így is az MZ/X-es volt a legjobb.


(a negyediket csak névből ismerem, de szerintem nem olyan nagy szám)

2021. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Mézga Aladár különös kalandjai, mert fantáziadúsabb, rengeteg ötlettel vagy mondanivalóval eljátszadoznak, és a megvalósítás is jobban leköti a figyelmem. Kreatívok az idegen világok, a rajzok, hátterek, jelenetbeállítások. Egyszerűen több és érdekesebb a tartalma. Ráadás, hogy szeretem az ilyen retro sci-fi hangulatot.

Az első széria sem rossz, de csak mértékkel bírom nézni. Nekem túl vontatott ütemű, kevésbé változatos és nagyon szembetűnők az olyan a költség- és időspóroló animációs félmegoldások, mint például amikor egy snittet végtelenül elnyújtanak, miközben a képernyőn kívül folyik a beszélgetés. Nem okolom a készítőket, mert biztos volt költségkorlát és egy elvárt időkeret, amit ki kellett tölteniük.

A vakációs is jó volt, de olyan rég láttam, hogy inkább nem kommentálom.

A 2005-ös felelevenítés meg... hát, a próbálkozás megvolt.

2021. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!