Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért adnak a filmekben...

Agnarr kérdése:

Miért adnak a filmekben sokszor teljesen más hangot egy állatnak, mint amilyen a valóságban?

Figyelt kérdés
Én elég jól ismerem és meg tudom különböztetni a különböző nagymacskák hangját. Az teljesen érthető, hogy miért adnak oroszlán hangot egy kardfogú tigrisnek egy filmben, hiszen nem tudjuk, hogy milyen hangja volt, és a ma élő rokonok hangja lehet a legpontosabb választás. De azt nem értem, hogy miért adnak puma hangot egy leopárdnak, ahelyett, hogy egy leopárd hangját vennék fel neki (Disney Tarzan). Miért adnak puma hangot ködfoltos párducnak, hópárducnak és jaguárnak is (Far cry 4 és Far cry primal)? Miért kap az oroszlán tigris hangot és a tigris oroszlán hangot (most nem jut eszembe példa, de volt ilyen)? Miért olyan nehéz egy állatnak a saját hangján bömbölnie, amikor még az internet is tele van a különböző hangjukkal?

2021. máj. 31. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak találgatni tudok: tízezer emberből egy ismeri fel a csalást, viszont a maradék 9999-nek jobban el lehet adni a filmet, mert így félelmetesebb / lenyűgözőbb / vadabb / akármi. Másik lehetőség, hogy leszarják. Macska, macska - és úgysem ismeri fel senki.
2021. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes kérdés. Az okát nem tudom, csak megerősíthetem a megfigyelést két példával.

Homoki Nagy István Cimborák hegyen-völgyön c. filmjében a gepárdnak volt oroszlánhangja, holott a valóságban kimondottan magas, csipogó hangja van.

A másik az Orca a gyilkos bálna c. film, amiből én gyerekkoromban megszoktam, hogy a kardszárnyú delfin hangja mélyen vonyító, nyikorgó. Közben meg nem. Pont hogy vékonyan csivitelő.

2021. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tömegfilmek és videójátékok lényege nem a válóság, hanem hogy minél egyszerűbben lekössék a nézőt/játékost. Ha egy hangra a néző jobban "reagál", akkor egyszerűbb azt használni, és az idő haladtával a néző annyira hozzászokik ezen hangokhoz, hogy számára valóságossá válnak. A puma hangja sokak szerint karakteresebb, jól illik bármilyen támadó macskaféléhez. Ugyanígy a fehérfejű rétisas, az Egyesült Államok szimbóluma, a filmekben a rőtfarkú ölyv hangján kiált, mert annak a tömegkultúra szerint "menőbb" a hangzása, a sas valódi kiáltása meg nem elég "hangzatos".

Van is egy név erre a jelenségre (a lustaságon és a fantáziátlanságon túl), ez a coconut effect azaz a kókuszdió effektus. A régi filmekben a lópatkó kopogását úgy utánozták, hogy kókuszdió héjakat ütöttek egymásnak. Az évek alatt a nézők annyira hozzászoktak ehhez a jellegzetes hanghoz, hogy feltűnő és zavaró lenne, ha egy lovas jelenetben valódi patkókopogást hallanának. Az egyéb állathangoknak is megvannak a saját sztereotípiáik.

2021. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Főnök ellenőrzi? Idő szorít?
2021. máj. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!