Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Néhány horrorfilm elején...

Néhány horrorfilm elején miért mondják be, hogy “igaz történet alapján” ?

Figyelt kérdés
Nem túl félrevezető egyes emberek számára? Amikor kisgyerek voltam, el is hittem, hogy megtörtént, mostanra már inkább haragszom az ilyen provokációért. Amikor tényleg egy igaz történet alapján elkészült film kerül elém, addigra már szkeptikussá válok.
2021. jún. 3. 23:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akadnak horrofilmek és krimik, amik valóban megtörténtek, persze a filmekben a neveket, helyszíneket megváltoztatják

Magyar film is van ilyen, a "Hukkle" című. A huszas évekbeli Nagyrévről szól, ahol az asszonyok kiirtották a fél falut

2021. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
De többnyire csak a hatás kedvéért jelzik.
2021. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1# Olyan horrorfilmre gondoltam, amiben szellemek, parajelenségek láthatók. Anno a rettegés háza című filmnél mondták be, hogy valós események alapján. Kétezres években volt eléggé népszerű film, én csak 4 - 5 éves lehettem, eléggé összeszartam magamat, mert tényleg azt hittem minden igaz, amit a tévében mondanak...
2021. jún. 3. 23:09
 4/11 anonim válasza:
36%
Dehogy igaz. Még egy szellemjelenségekkel foglalkozó dokufilm se mondhatja, hogy igaz történetek alapján, mert ezek nem bizonyíthatók. Eleve a parajelenségek nem 'létező' dolgok, csak szubjektív vélemények és tudományosan még nem bizonyított esetek állnak az ilyen történetek mögött.
2021. jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4# Nem ez volt a kérdés.
2021. jún. 3. 23:21
 6/11 anonim válasza:
36%
Nem, valóban. :D Ez a válasz volt.
2021. jún. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szövegértelmezés úgy látom nem az erősséged.
2021. jún. 3. 23:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert így félelmetesebb.

Nem szószerint kell értelmezni, de igaz történet alapján készülnek kisebb-nagyobb részben:


Sziklák szeme

Egy középkori kannibál család az arrajáró embereket megölte,elfogyasztotta és egymás közt szaporodtak.

Ennek a filmnek ez volt az alapja.

2021. jún. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2021. jún. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy 'igazgalmasabb' legyen :)))
2021. jún. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!