Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Véleményetek a Joker filmről...

Véleményetek a Joker filmről amiben Joaquin Phoenix játszik?

Figyelt kérdés
2021. jún. 13. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Túlértékelt. Ha nem egy ilyen nagyon népszerű szuperhős-sztori karakterre írták volna, akkor az imdb-n kb. 10 ezer szavazattal lenne egy 6.4-es értékelése.
2021. jún. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

#1-es

Ha tudsz konkrét példát írni, megköszönném.

2021. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

Egy korrektül kivitelezett, nem túl eredeti vagy intelligens Scorsese-hommage, az általam amúgy kifejezetten nagyra tartott Phoenix meg túljátssza a szerepét, szinte lehet látni a tekintetében, ahogy arra gondol "na, ide az Oscart!".


Alapvetően nem szeretem az efféle általánosításokat, és így jogos is lesz, ha nekem estek, hogy akkor mégis miért jövök elő egy ilyen, kétségkívül sértő megállapítással, amiért előre is elnézést kérek, de nekem az az érzésem, hogy a Jokert alapvetően azok tartják zseniális filmnek, akik általában nem néznek mást hollywoodi blockbustereken kívül, így amint találkoznak egy filmmel, ami egy picit is komolyabbnak tűnik, máris mesterműnek kiáltják ki.

2021. jún. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mestermű :)
2021. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Őszintén nekem nem tetszett :) köszi a válaszokat!
2021. jún. 13. 16:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csak azoknak tetszik, akik csak hollywoodi blockbustereket néznek. Én is nézek koreai, európai filmeket is és ennek ellenére nagyon tetszik. Nem kell ez sem mindenkinek bejöjjön, de szerintem igenis egy nagyon jó film. Phoenix alakítása is jó, a sztori és a stílus is tetszik és amit a legtöbben mondanak, hogy az emberek, ha nem is pont ilyenek, mégis bele tudják képzelni magukat. Itt nem 1/1 ugyanilyen helyzetre kell gondolni, szimplán csak megvan az embereknek a saját baja és ez a film jól tükrözi ezt a saját példáján keresztül.


Azzal egyet tudok érteni, hogyha nem Joker lenne, akkor kevesen látták volna, de szerintem az értékelése ugyanúgy jó lenne, sőt, megkockáztatom, hogy jobb is.

Ezen kívül is vannak olyan filmek, amiket kevesen ismernek mégis szeretik az emberek. Az szerintem már mellékes, hogy ezt Jokernek hívják és emiatt óriási bevétele lett.

2021. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

#6


Ha még nem láttad, akkor ajánlom a You Were Never Really Here c. filmet, ami szintén Scorsese Taxisofőrje alapján készült és Phoenix benne a főszereplő, és filmnyelvi szempontból érdekesebb is a Jokernél, IMDb-n jelenleg mégis csak 6.8-as átlagon áll.

2021. jún. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Taxisofőr 2.0
2021. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, megnézem majd, de ez a "szintén" dolog butaság. Ennyi erővel nagyon sok filmre rá lehetne húzni, hogy xy film alapján készült.
2021. jún. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk mind a Joker, mind a You Were Never Really Here esetében maguk az alkotók nyilatkozták, hogy a Taxisofőr volt a legnagyobb inspiráció, szóval e kettő film esetében pont nem hülyeség.


Egyébként szerintem az évtized legjobb Taxisofőr utódja meg az Ethan Hawke főszereplésével készült First Reformed, amit maga az eredeti Taxisofőr írója, Paul Schrader írt és rendezett.

2021. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!