Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Lost-nak miért van két...

A Lost-nak miért van két magyar címe?

Figyelt kérdés
Első évad még Pokoli éden, míg a többi már Lost - eltűntek.

2021. júl. 6. 05:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok filmnek van több magyar címe. Valószínűleg az első évad szinkronját másik stúdió / dramaturg készítette.
2021. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amugy erdekes, mert teljesen mas hangulatot araszt hogy "Pokoli eden", a szigete hangsulyozza a szereplok helyett.
2021. júl. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 viszont többletinformációt ad. Az hogy eltűntek, az csak simán a lefordítás. Az egyik elhagyható.
2021. júl. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy Youtube videó alatt megjegyeztem, hogy az Alien c. filmnek, milyen rossz lett a magyar fordítása, "nyolcadik utas a Halál" és mivel akkoriban nem tudták, hogy lesznek még folytatások is, a következő filmekhez is hasonló hülye címeket adtak. A válasz egy amerikai csávótól érkezett, aki megjegyezte, hogy neki sokkal jobban tetszik a mi verziónk, mivel szépen megfogalmaztuk a filmek lényegét egy sorban. Szerinte erre az amerikaik képtelenek, elcsépelt rövid, hülye címeket adnak minden filmhez.

Írtam is neki, hogy ilyen szemmel ezt sosem vizsgáltam, de így, hogy leírta, lehet, hogy igaza van.


Szóval talán ezért van az, hogy néha meghagyjuk az eredeti címet és toldunk utána valamit, amitől számunkra érthetőbb vagy kiejthetőbb lesz.

2021. júl. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Pokoli éden az AXN-es alcím volt, amikor megvette a jogokat az RTL, ők adták neki az Eltűntek alcímet.


Volt már ilyen máskor is, az HBO Nancy ül a fűben címmel adott egy sorozatot, az RTL meg Spangli-ként. HBO-n Dzsungel szörnyeként ment a film, az egyik kertévé meg Ragadozó 3-ként adta le, pedig köze sem volt ahhoz a franchise-hoz.

2021. júl. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom de aki a Breaking Bad-nek a Totál szívást adta azt ki kéne rúgni.
2021. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
#6 Nagyon remélem nem vagy abban a pozícióban hogy bárkinek a kirúgásáról dönthess akár most, akár a jövőben.
2021. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az hagyján, de a Private Eyes c. sorozatnak 3 magyar címe is van!

Privát kopók/Éber szemek/Az ördög játszótere

2022. júl. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!