Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Átlagosan hány részt szoktatok...

Átlagosan hány részt szoktatok megnézni egy sorozatból naponta, hajlamosak vagytok bedarálni több évadot is egy ültő helyetekben?

Figyelt kérdés

Én igyekszem leszorítani napi 2-3 részre (1 rész kb 40 perc), de így meg az egész napom időhúzásból áll. Várom, hogy teljen az idő, hogy nézhessem a következő részt bűntudat nélkül.

Ti hány órát töltötök egy nap a képernyő előtt sorozatot nézve? Melyik volt az a sorozat, amit a leggyorsabban bedaráltatok? Illetve szerintetek honnan számít függőségnek?



2021. júl. 14. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Időtől, kedvtől, kötelezettségektől és sorozattól függ. A bűntudatot nem annyira értem, ha belegondolsz, ugyanannyi időt szánsz rá elosztva, mintha egybe néznéd, csak 1-2 hét helyett lesz pl. 2-3 hónap. Ha van annyi szabadidőd, hogy 1-2 hét alatt lenyomd, akkor miért ne lehetne? Utána megint másra is tudsz időt fordítani, visszarázódsz, stb.. Attól mert egy sorozatot így néztél meg, még a hátralévő életed nem kell így kinézzen, nem válsz célok nélküli emberré. Ugyanúgy lesz akaratod mást is csinálni. Ne menjen a kötelezettségek rovására, tudj nemet mondani ha kell és nem kéne gond legyen.


Én a legjobb sorozatokat általában darálva néztem, ebből többnyire pár évente van 1. Ha nagyon megfog a sztori, a karakterek, a világa, akkor lenyomom végig minél gyorsabban, mert kíváncsi vagyok mi lesz. A többinél van hogy akár hónapok is eltelnek mire megnézek egy évadot, még ha szeretem is.

2021. júl. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy függő, csak egyszerűen érdekel valami. És amúgy is, ha az lennél, akkor mi van, senkinek se ártasz vele, nem az van hogy a munkádat nem végzed el,a gyerekedet elhanyagolod, mert inkább a sorozatot néznéd.


Ami engem illet, attól függ. Ha konkrétan olyan a sorozat, hogy nézeti magát, akkor akár egy évad is lemegy két nap alatt.


Ha olyan hogy elmegy, de azért nem esek hasra tőle, akkor néha van hogy csak egy epizód megy le egy nap.


Sokszor van hogy újranézek sorozatokat, persze több év kihagyás után hogy ne rögzüljön be. Van pár, amit már nem tudok nézni, mert már kívülről tudom az egészet; igen drágám, jim szerint a világ, már megint Malcolm (bár ez utóbbit azért szeretem nézni, de nem tudnék előle maratont tartani).


Ha újranézek egy sorozatot is van, hogy nem bírom abbahagyni a nézését. Legyen folytatásos vagy olyan, hogy minden epizód egy külön sztori.


A leggyorsabban bedarált sorozatok általában azok nekem, amiknek minden évada csak 5-6 epizdból áll.


Igazából megmondani sem tudom, hogy melyik, de azt igen, hogy amelyiknél nem kalapált a szívem a nézése közben az lassan is ment le.


Pl a Hősök eleje szuper volt, imádtam, kb befaltam az első két évadot, de a végére már kezdett elfáradni a sorozat és én is lassabban néztem, az utolsó évadban a Syler utódjaként kijelölt főgonosz már inkább csak egy hisztis kislány volt, arról nem is beszélve, hogy néhány karaktert már ki kellett volna írniuk a p.csába és maga a történet is már kezdett olyan lenni, hogy nem volt semmi amiért izgulhattunk volna "Nahát, Hiro daganatos? Csak nem hal meg! Nahát Syler rájön, hogy valamit tettek vele? Mi a töcsért nem lehetett egy epizódban gyorsan letudni a történetét?" aztán lezárták az egészet egy viccel hogy a főgonosz elveszti az erejét és lehajtott fejjel elkullog... Majd fogják az egészet és bevágják Claire hisztijét a legvégére ahol egy pillanatra nem figyelnek rá oda és máris megcsinálja a bajt.


A Heroes reborn azért volt jó, mert Claire nem volt benne, egyszerűen utáltam, hogy nem tudott kiszakadni a kamasz szerepéből és csak a hisztijét tudta a történethez adni (pedig az első két évadban jól illett a történetben, egy átlagos kamasz volt, akinek el kellett fogadnia, hogy korántsem átlagos, de ezek után, amikor már eljátszotta a szerepét, látszott, hogy nem tudtak vele mit kezdeni a sorozat készítői), de viszont kaptunk egy olyan sztorit, aminek az elején azt se tudtad mi történik, ki kicsoda, a történet se volt olyan, hogy felcsigázzon, a csattanó, ami a képernyőhöz szögezett nagyon későn jött, szóval azzal a sorozattal meg pont hogy lassan haladtam.


Amit még szívesen néztem az a Farm ahol élünk megy a Hetedik Mennyország, de mind a kettő csak aközepéig tudta bennem a lelkesedést fenntartani, a Farm ahol élünknél nem tetszett, hogy már teljesen elszakadt a valóságtól és belepakoltak gy csomó karaktert akik a valóságban nem léteztek, a Hetedik mennyországban meg kezdtem unni, hogy állandóan csa a d.gásról tudtk beszélni nem tetszett, hogy Mary karakterét elrntották és azzal is elvesztette a varázsát a sorozat, hogy idővel már nem a lelkész és családjáról szólt az egész, hanem a jól megszeretett gyerekek eltűntek és maradt a lelkész, az ikerpár, akik semmit sem adtak hozzá a sorozathoz, Ruthie meg Lucy kik csak hisztiztek meg egy rakás vadidegen. Eltűnt a sorozatból az, amiért nézték az emberek; a családi kapcsolat.

2021. júl. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40 perces epizódból nekem a max az a 6 rész, amit még élvezettel meg tudok nézni, annál több nekem már sok, mivel "telítődök" vele, nem nyújt olyan élményt. Ezért hagyom ülepedni és másnap folytatom.
2021. júl. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szintén időtől és kedvtől, illetve a sorozat megkedvelésétől függ a dolog. Általában, ha tetszik, akkor napi 2-6 között mozog (az idő függvényében).


A legnagyobb darálásom talán a Lost volt első nézésre. Kevesebb, mint egy hónap alatt láttam suli mellett. Vagyis átlagban napi 4-5 rész. Ha nem lett volna suli akkor ez még gyorsabb lett volna.

2021. júl. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én bevallom, sorozatfüggő vagyok.

Hétvégénként ha nem kell sehova mennem, kb. reggel tíztől este tízig sorozatozok (persze a házimunkát, evést, stb. azért elvégzem). Kdramákat szoktam nézni, azok átlagban olyan 12-16 részesek, és egy rész legalább 1 óra hosszú, szóval egyhuzamban kb. 2 és fél nap alatt ki tudok egyet nézni. Amíg online oktatás volt, heti 3-4 kdramát is befejeztem, most kevesebb időm van, mert diákmunkázok, de amint megjövök és ettem, ha nincs semmi fontosabb dolgom, akkor azonnal ülök le a laptop elé folytatni. Ha annyira megtetszik egy sorozat, akkor leszedem a részeit és készítek belőle fanvideót youtubera. (Tisztában vagyok vele, hogy ez nem egészséges, de na :D)

2021. júl. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyan sorozatok, amiknek a részei legalább 40 percesek, azokból 1 részt nézek meg, néha többet, ha nagyon érdekel.


Amiknek a részei, csak 20 perc hosszúak azokból 2-őt vagy többet.


Mindig be osztom, mert más tevékenységekkel is elütöm az időt.

2021. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!