Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok Harca szinkron?

Trónok Harca szinkron?

Figyelt kérdés

Az lenne a fő kérdésem, hogy az 5. évadtól miért lettek lecserélve sok karakternél a szinkronhangok? Bővebben lent.


Kérem ne jöjjön senki azzal, hogy eredeti nyelven nézzem, 3* láttam a sorozatot, láttam eredetin is!


Pl. Sam hangja is egy kevésbé komolyan vehető hang lett, ami poénosabb irányba vitte, pedig az előző hang tök jól megfogta a karaktert.

Stannis hangja olyan lett, mintha valami Török sorozatot néznék. Előző hangja egy komor, hangulathoz illő volt, így viszont komolyan vehetetlen.

Illetve Jaime karakterét nagyon lerombolta Stohl hangja, Angerral pedig tökéletes volt.


Mi az oka ezeknek? Az oké, hogy a vége fele a színvonal is folyamat romlott, de a szinkront miért kellett lecserélni? Előtte mai viszonylathoz képest szinte tökély volt a szinkron, de utána élvezhetetlen, komolyan vehetetlen lett.


2. kérdésem: Miért van az, hogy sok karakternek pl. Aemon mesternek volt vagy 4 különböző hangja is, illetve egy hangot több karakternél is elhasználtak, pl. Barristan Selmy hangját.


3. Kérdés: Bakker, ha Alliser Thorne karakterére ránézek, a hangja nem is lehetne más, mint Csankó Zoltán. 1/1 az a hang illik a karakterhez, erre meg adnak neki egy Holl Nándort, aki ilyen Joey féle karaktereket szinkronizál? Viccnek is rossz! :D



2021. aug. 4. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy emlékszem, hogy Sam hangját már a 3-4. évad környékén lecserélték
2021. aug. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Feltételezem anyagi okból, nem vállalták a színészek, vagy hasonló.

Én anno az első két évadot néztem szinkronnal, aztán utolértem, ahogy jöttek a részek, és nem akartam várni, úgyhogy maradt az angol. :D

Azt mondtam rá, meglepően jók a szinkronok, és passzolnak is - ezek szerint jó, hogy nem tartottam ki mellette.

2021. aug. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Nyugtassatok meg hogy Daenerys maradt Molnár Ilona a végéig...
2021. aug. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 Igen Daeny maradt a végéig. A fontosabb karakterek közül akiket írtam azoknak változott meg + Dondarrionnak és Gendrynek is. De tényleg mindegyik változtatás szörnyű lett. A többieknek maradt a régi, csak 1-2 kisebb mellékszereplőnek változott rajtuk kívül.


#2 Egy szinkronszínész nem kap sok fizetést, de gondolj bele, hogy mégis minden szir-szart elvállalnak, pont egy GoT-ot hagynának félbe? Alapból keveset keresnek, örülnek, ha van mit szinkronizálni. Egyébként tényleg elég színvonalas volt szinte mindenki, nagyon nem tettek jót a cserék, sokszor már-már paródiának érződött. Főleg, hogy az utolsó pár évadban egyre több volt a logikátlanság és fokozatosan elvesztette minden erényét a sorozat amiért mindenki annyira szerette, így a szinkron cserék sem segítettek, még jobban ártottak.


#1 Igen, neki már korábban lecserélték.

2021. aug. 5. 02:22
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 Daeny hangja egyébként nem rossz, de nagyon sokszor elég idegesítő tud lenni és elég bénácska a szinkronszínész, nem nagyon tud játszani a hangjával, csak egy vonalat hoz végig.


Mondom ezeket egyébként úgy, hogy nem vagyok szinkron ellenes, sőt, igazából amit lehet szinkronnal nézek, de itt annyira zavartak a cserék, illetve 3* láttam, egyszer eredeti nyelven is, hogy itt amiket írtam tényleg elég borzalmasak számomra. Csak a cserék ne lettek volna.

2021. aug. 5. 02:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Fu, en meg attol vagyok ki, ha jatszik a hangjaval. Ha rajatszanak, tok mas hangsulyt, karaktert adva a dolgoknak.

En nem vagyok egyik mellett sem, sokszor csak hallgatom a szinkronost, tévét, mert kozben tudok mast csinalni...


De van, aminél, ha lenne neki, se neznem szinkronnal már.


Hanyszor nyilatkozták regebben h hat ez lett a hang, mert kulsore hozza. Hatbaz...


Aztan azt hiszem, Nikasz Dani csinalt olyat, amiben eredeti hanghoz volt hasonló. Eletem legjobb élménye.

2021. aug. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!