Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A sorozatok nagyrészénél...

A sorozatok nagyrészénél miért rossz a befejezés?

Figyelt kérdés

Sok sorozat befejezése kudarc,

Nem rég néztem ki a trónok harcát és a befejezés szerintem borzalmas volt,

de sok más sorozatnak is borzalmas a lezárása!

Így jártam anyátokkal legendásan rossz befejezése lett!

az agymenőknél az utolsó 2-3 évad silány lett, de annak a befejezése valamennyire normális

a Futurama befejezése se a legjobb, és sok ilyen van még. vagy csak én látom ennyire rossznak a lezárásokat?



2021. aug. 8. 22:27
A kérdező szavazást indított:
Igen a sorozatokat nem képesek jól lezárni
A sorozatok jól vannak lezárva csak 1-2 rossz
Van ami jó van ami rossz
nézőpont kérdése :c:
egyéb válasz (leírom)
15 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Himym jó. Címben is bent a sztori, meg életszerűbb így.
2021. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek hozzá, de az én teoriám szerint külső faktorok (sokszor anyagi ok) miatt szokott elromlani a befejezés.


Például túl korán kell befejezni mert nincs elég nézettség. (A Gothamnek nem lett rossz a vége, de szerintem látszik, hogy nem lett teljesen elvarrva minden szál) A Trónok Harcánál is felhozták hogy el lett sietve.


Az utóbbinál az is közrejátszik hogy utolérték a forrásanyagot szóval gondolom, hogy Martin történetvázlata szerint kellett gyorsan megírni az egészet.


Vagy esetleg túl sokáig húzzák a sorozatot, és a végére nem lesz akkora kötődés már a sztorihoz.


De ha egy sorozat saját maga körülményei között tudja lezárni magát (és le is akarja magát zárni), akkor szerintem az jó befejezés lesz. A Star Wars Clone Warsnak eredetileg nem is lett vége. Az utolsó kiadott rész után 6 évvel úgy döntöttek hogy csinálnak neki egy endinget és jó is lett. A Breaking Bad is a saját tempójába fejezhette be magát, és az is jó fogadtatást kapott.

2021. aug. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Többféle ok lehetséges.

1. A stúdió látja hogy sikeres a sorozat ezért csak nyújtják a sztorit mint a rétestésztát pedig tudni kell mikor érdemes befejezni (a Prison Break ebbe a hibába esett, ahogy többek között a Hősök is)

2. Az írók nem vázolták fel előre a teljes sztorit még saccperkábé szinten se (max. az első évadot de azt nagyon jól) mert a pilot epizód leforgatása utánig kérdéses volt hogy a stúdió zöld utat ad e az egész projektnek. Így járt a LOST és ez érződik rajta.

3. A sorozat elmegy woke irányba (girlpower meg miegymás). Bárki bármit mond a woke sztorik kevés embert érdekelnek.

4. A pénzéhes producereket (pl. Weiss és Benioff) már nem érdekli a befejezés mert tudják hogy aki eddig nézte az úgyis megnézi a végét, bármilyen szar is legyen. A 2-es és 3-as pont mellett ez is igaz a Trónok harcára.

2021. aug. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!