Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Midnight mass c. sorozatnak...

Midnight mass c. sorozatnak lesz második évada?

Figyelt kérdés

Illetve szerintetek miért nem mondják ki a sorozatban a vámpír szót? Az előzetesekben értem nem fedték fel, de olyan fura, hogy végig angyalnak hívják azt a dolgot.

Nem mutatták, ahogyan elég a felkelő nappal a többiekkel. Lehet esélye, hogy túlélte?



2021. szept. 28. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

1.nem, nem lesz második évada. a midnight mass egy mike flanagan sok különböző horrorsorozatából. mindegyik egy évados, minisorozat, egyiknek se lesz folytatása.

3.ha valamit nem mutatnak a képernyőn azzal az a cél hogy a néző maga tegye fel és válaszolja meg ezeket a kérdéseket

2. mert katolicizmus

2021. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a Hush című filmben, ami szintén az ő munkája, a főszereplő könyve a Midnight mass (és a filmben mutatnak részleteket a könyvből és az történik benne, ami a mostani sorozatban), aminek a folytatását akarja megírni a szereplő Sweet water címmel.
2021. okt. 2. 22:00
 3/9 anonim válasza:
Valószínűleg az "angyal" is elpusztult a napfénytől, mert a lány a végén megint lebénult. Azért hívják angyalnak, mert hittek abban, hogy az. Még bibliai idézetekkel is alá tudták támasztani. És persze nem derült ki, hogy micsoda valójában. Lehet tényleg angyal, vagy bukott angyal, vámpír, démon, akármi.
2021. okt. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Eléggé valószínű, hogy a sorozat valóságában nem léteznek vámpír mítoszok, ezért nem tudják, hogy vámpír.

A legtöbb vámpíros, zombis, farkasemberes stb. sorozatban és filmben ugyan ez a felállás. Pl. a Walking Dead vagy a Resident Evil szereplői sem tudják, hogy mi az a zombi, amíg nem tapasztalják meg a cselekmény során.


A végén az "angyal" nem élte túl, mert a túlélő kislány is megjegyzi a csónakban, hogy már nem érzi a lábát. Tehát ahogy meghalt az a vámpír, aki végigfertőzte a szigetet, megszűnt mindennkinél a fertőzés.


Második évad pedig biztosan nem lesz, ez így kerek ahogy van. Nem is szabadna ezt folytatni.

2021. nov. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az egyik főszereplő Stephen Kinget olvas és ott a Salem's lot a könyvespolcán. Tehát biztos tudják mi az a vámpír.


De csak azért, mert egy kitalált világban léteznek vámpírok, még nem kell úgy működniük, mint ahogyan a filmekben vagy könyvekben működnek. Pl. az Alkonyatot sokan támadják azért, mert a napfény nem égeti el a vámpírt benne. Pedig ez a napfényes dolog csak a Nosferatu film óta van így, még az egyik vámpíros alapműben, Bram Stoker Drakulájában sem végez a vámpírral a napfény, csak a természetfeletti erejéből veszít.

Azonkívül rengeteg vérivó mitológiai lény létezik, főleg a közel-keleten, ami nem vámpír, a mi értelmezésünkben, de akár az is lehetne.

Tulajdonképpen a sorozatban szereplő lény lehetne valódi angyal is vagy akármi.

Szerintem szimplán azért nem mondták rá, hogy vámpír, mert a vámpír valami olyasmi, amit írók találtak ki, sok népi hiedelmet összemosva, a popkultúra terméke. Míg ez a lény egyértelműen valami régi, ami ott élt a sivatag mélyén. Tehát butaság lenne vámpírként tekinteni rá, csak azért, mert néhány jellemzője hasonló a popkultúra vámpírjához.


A Resident Evilben és Walking deadben nincsenek is igazi zombik. Hiába tudnák mi az a zombi, amikor bennük csak popkultúrás zombik vannak, amik semmiben sem hasonlítanak egy hiedelmekben megjelenő zombihoz. A zombi egy varázslattal halálból visszahozott ember, aki szolgálja a feltámasztóját. Nem eszik agyat és nem terjeszt "zombikórt" harapással. Szóval ha tudnák is mi az a zombi, akkor is mellényúlnának, mert a két említett műben tökre máshogy viselkednek a zombik...vagy nem tudom. Egyikkel sem vagyok közelebbi ismertségben, de egyikből sem rémlik, hogy a vudu varázslókat keresik, akik visszahozták azt a sok halottat.


Szóval szerintem a sorozat csak a klisét akarta elkerülni, mert attól, hogy a "filmekben, könyvekben" úgy van, még nem lesz a valóságban is úgy.


Én remélem lesz folytatás. Ha más nem egy másik helyszínen és más szereplőkkel. Ahogy a Hill house és a Bly manor is két kísértházas regényt dolgoz fel és más időben, karakterekkel játszódnak. Ez a sorozat eléggé hasonlított egy Salem's lot feldolgozáshoz, sok elemét onnan vette (igazából én onnan tudtam már, hogy "vámpírok" lesznek, hogy láttam az opening jelenetet a balesettel és utána a könyvet a polcon, ugye a Salem's lotban is az egyik főszereplő egy közúti baleset áldozata, ahol meghal a felesége). És bőven van még vámpírregény, ahonnan meríthet.

2021. nov. 30. 23:56
 6/9 anonim ***** válasza:

"Az egyik főszereplő Stephen Kinget olvas és ott a Salem's lot a könyvespolcán. Tehát biztos tudják mi az a vámpír."


Ez csak egy easter egg, nincs jelentősége a történet szempontjából, főleg hogy a nézők 99,99%-a nem veszi észre, csak mindenki olvasta a neten. (Én sem vettem észre.)


És akkor tovább víve ezt a "99%"-os érvelést: az emberek nagy része nem ismer más mitológiai alakot ami vért szívna, és a zombiknak sem ismerik az eredeti formáját. Nem azért nem nevezik ezeket nevükön, mert olyan kiművelt lenne a mitológiai lényekből az összes szereplője a sorozatnak és látnák a hajszálnyi különbségeket, hanem mert nincsenek ott vámpírok.

Azért nem hívják a Walking Deadben, meg egy rakás játékban vagy filmben zombinak a zombit, vagy vámpírnak a vámpírt, mert abban az univerzumban nincsenek ilyenek fikció szinten sem. Szerinted ha a sorozat szereplői ismernék a vámpírmítoszokat, akkor egy ronda, szárnyas, vér ivó, fényben elégő alakot bármi másnak hívnának mint vámpír? :D Vagy egy halott, de mozgó és ember húsra éhező oszló testet nem zombinak hívnának? Dehogynem.

2021. dec. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem csak horrorkönyvek vannak a polcon, de pl. Scream/Sikoly plakát a falon. Ezt a horrorrajongók észreveszik, akár hiszed, akár nem. A horrorfilme és sorozatok pedig elsősorban nekik készülnek. Teljesen lényegtelen, hogy mit vesz észre valami random néző.

Ezt a 99,99%ot meg fogalmam sincs, hogy hogyan számoltad ki. Esetleg leírhatnád a menetét (nem kell, csak vicceltem).


Amióta megjelent sorozatjunkien ez az érvelés (istenem de utálom azt az oldalt), azóta mantrázzák itt is egyesek. Engem nem zavar, de ne csinálj már úgy, mintha ez valami abszolút igazság lenne, mert a sorozatjunkie berkein kívül nem lesz az.


A sorozat szereplői elég kiműveltek, már csak azért is, mert behatóan ismerik pl. a Bibliát. Az angyalok, amikor megjelennek egy ember előtt, akkor minden esetben félelmet keltenek, ami illik is a sorozatban szereplő lényre. Nem véletlenül születnek ilyesmik:

[link]


A te külsőség alapján megítélésű módszered pedig nem lesz a sorozat szereplőinek gondolkodásmódja. Igen, bízok benne, hogy értelmes emberek nem hollywoodi filmekből művelődnek és azokat tartják alap igazságnak. Szórakoztatóak, de ennyi.

Nem hiszem, hogy annyira extrém, hogy a (sorozatbéli) valóságot az emberek el tudják különíteni a filmek világától. Néha igaz nem megy, amikor a Jaws után elkezdték kiirtani a cápákat, de spoiler alert, a valóságban egy tengerbiológus soha nem akarna felrobbantani egy cápát, még akkor se, ha az egy kihaltnak hitt megalodon, főleg akkor nem. xD

2021. dec. 1. 12:23
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem csak horrorkönyvek vannak a polcon, de pl. Scream/Sikoly plakát a falon. Ezt a horrorrajongók észreveszik, akár hiszed, akár nem. A horrorfilme és sorozatok pedig elsősorban nekik készülnek. Teljesen lényegtelen, hogy mit vesz észre valami random néző."


Horror rajongó vagyok és baromira nem a plakátokra figyeltem a falon. Gondolom a nézők döntő többsége sem.


"Amióta megjelent sorozatjunkien ez az érvelés (istenem de utálom azt az oldalt), azóta mantrázzák itt is egyesek. Engem nem zavar, de ne csinálj már úgy, mintha ez valami abszolút igazság lenne, mert a sorozatjunkie berkein kívül nem lesz az."


Sosem olvasom azt az oldalt, évente kb 1-2 minisorozatot nézek meg. Idén ez volt az első és lehet hogy az utolsó is. (Rühellem a végtelen részes sorozatokat, csak kerek, lezárt, befejezett minisorozatokat vagyok hajlandó nézni.)


"A te külsőség alapján megítélésű módszered pedig nem lesz a sorozat szereplőinek gondolkodásmódja. Igen, bízok benne, hogy értelmes emberek nem hollywoodi filmekből művelődnek és azokat tartják alap igazságnak. Szórakoztatóak, de ennyi."


Köszi, hogy nem vagyok értelmes ember :D

Hidd el, az emberek többsége nem azzal tölti a mindennapjait, hogy utánaolvas a zombi mítosz eredetének. Alig pár nagyon korai horrorfilmben szerepeltek ezek a klasszikus voodoo zombik.

2021. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem rád mondtam, hogy nem vagy értelmes.

De az etalon se vagy (ahogy persze én se).

Ezek szerint többféle horrorrajongó létezik. Nekem fontosak a részletek, apróságok. A hanyagolásukat lehet annyira utálom, mint te a sok évados sorozatokat. Lehet ezért nem nézek "zombis" filmeket.


Nem kell mindenkinek utánaolvasnia, csak annak, aki pl. egy sorozatot csinál róluk és el akarja kerülni a kliséket és mondjuk valami eredetit kitalálni.

Amúgy nem érdekel, hogy ki mivel tölti a mindennapjait vagy ennek mi köze a kérdéshez, ami már nem is annyira a kérdés. Ha valaki nem ezzel tölti a mindennapjait, az nem is foglalkozik ezzel. Ahogy pl. én se foglalkozok autószereléssel vagy testépítéssel és ezért nem vagyok ott az autószerelő problémánál azzal, hogy "az emberek többsége nem ezzel tölti a mindennapjait".

Az emberek többsége még csak tévénézessel sem tölti a mindennapját, mert nincs tévéje vagy pénze netflixre vagy azt se tudja, hogy az a netflix.

Aki meg ezzel tölti, annál nem fog számítani annak a véleménye, aki nem ezzel tölti.

Na mindegy, ez már lehet kicsit túl lett bonyolítva.

Csak nem értem, hogy az emberek mindennapjainak mi köze a sorozathoz.

2021. dec. 1. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!