Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy tetszik a Taxisofőr c. film?

Hogy tetszik a Taxisofőr c. film?

Figyelt kérdés

Nekem abszolút nem. Egyszerűen nem jön át, amit mondani, vagy üzenni akar, nagyon nem tetszenek benne a hosszú, sokszor és sokáig néma, semmitmondó beszélgetések sem. Értem én, hogy ez úgymond a művészfilmek sajátja, de olyan, mintha ez a film azokat parodizálná.

De maga az alapszituáció, Travis jelleme, személyisége ötletes, elgondolkodtató, átélhető, az tetszett. De nem nézném meg újra ezért a teljes filmet.

szept. 29. 23:07
A kérdező szavazást indított:
nekem tetszett, nem hiába tartják az egyik legjobb filmnek
egyet tudok érteni azzal, amit írsz
14 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Ez is olyan, mint a keresztapa. Egy másik korban készültek amik akkoriban művészfilmnek számítottak, bár egy kicsit még mai is.

A taxisofőrt nem láttam, de a keresztapát igen és az kifejezetten tetszett, pedig nem szoktam olyan filmeket nézni amik a 90-es évek előtt készültek.

22F

szept. 30. 00:56
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Változnak az idők és ezáltal az emberek ingerküszöbe. Akkoriban ez komoly film volt, mai szemmel nézve meg lehet hogy már nem annyira jó.

Ott van a Csillagok háborúja, az 1977-ben mesterműnek, érföldkőnek, történelemnek számított, leesett az emberek álla tőle és egy műfajt teremtett sokmilliós rajongótáborral a mai napig. Ha azt a filmet ma adnák ki, jó eséllyel mindenki körbe röhögné hogy mi ez a ZS kategóriát bohóckodás.

szept. 30. 01:37
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez nem művészfilm, a 70-es években egyszerűen ilyen volt az amerika filmkészítés. Ha megnézel pár ismertebb alkotást (pl. A keselyű három napja, Az elnök emberei), ezeket szintén végigdumálják hasonló párbeszédekkel. Más idők voltak, más ingerekre vágytak a nézők.
szept. 30. 09:39

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!