Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új vastrónról (House of the dragon)?

Figyelt kérdés
Nekem sokkal jobban tetszik attól, amit a Trónok harcában használtak. Ez már sokkal jobban hasonlít a könyves verzióra.

2021. okt. 5. 12:01
A kérdező szavazást indított:
jól néz ki az új vastrón
nem tetszik az új vastrón
12 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Képet kérünk.


Egyébként nekem a sorozatbelihez képest a könyves változat tetszik jobban, ami sokkal magasabb, deformált, nem szabályos, szimmetrikus alakú, kényelmetlen, veszélyes, a pengék kilógnak belőle, stb.


[link]

2021. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Képem nincs, az előzetesben van benne, a végén.

Szerintem a képhez hasonlóan megvan benne ez a szabálytalanság.

https://www.youtube.com/watch?v=fNwwt25mheo

2021. okt. 5. 12:24
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már totál részletkérdés, ez az egész sorozat már tuti nem lesz akkora szám mint az alap, mondjuk igazából ott az utolsó évad volt ami sok embernél úgymond elrontotta az összképet.
2021. okt. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

*az utolsó három évad


És akkor az ötödik évaddal még egészen jóindulatú voltam, mert az legalább nyomokban hasonlított a negyedik és ötödik kötetben írtakra. ;)

2021. okt. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szerintem egy kosztümös sorozatnál, még akkor is, ha fantasy, a részletek sokat számítanak. Ezek teremtik meg a hangulatot. Nem mondom, hogy ez a sorozat tökéletes volt benne, mert szerintem sok mindent unalmasan oldottak meg. Ez az új ilyen szempontból nekem kreatívabbnak, színesebbnek tűnik.


Igazából a legnagyobb probléma a GoT-nál az írással volt. Nálam már az elrontotta az összképet, hogy Jaime megölte az unokatestvérét, szóval vannak fokozatok. :D

Szerencsére akik írták, azok már nem részesei ennek.

Én bízok benne, hogy sikeres és jó is lesz, mert akkor lehetne esély egy remake-re is. Bízok benne, hogy nem megy el troll irányba, mint a GoT.

2021. okt. 5. 13:45
 6/14 A kérdező kommentje:

Az 5. évad szerintem pont ugyanolyan rossz. SansaxBolton nász, Dorne...

A sárkányok embereket esznek... A sárkányok nem esznek embert, spoiler: pont a house of the dragonban lényeges ez, amikor Sunfyre nem hajlandó enni Rhaenyrából és úgy kell megszurkálni, hogy egyen emberhúst és utána el is pusztul. Az 5. évadban meg Dany simág megeteti a sárkányokat egy emberrel. xD

2021. okt. 5. 13:49
 7/14 A kérdező kommentje:
*simán
2021. okt. 5. 13:50
 8/14 A kérdező kommentje:
Ami mondjuk aggodalomra ad okot az a sárkány szimbólum a végén, aminek hat végtagja van. Martin világában a sárkányoknak négy van, két láb és két szárny. A sárkány viszont a végén négylábú és két szárnya van. Ez nem tudom, hogy hogyan ment át náluk. A Targaryen lobogón se ábrázolták így soha.
2021. okt. 5. 13:56
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt honnan szeded, hogy a sárkányok nem esznek embert? Én nem emlékszem a könyvekből ilyesmire. Sunfyre addigra már rendkívül rossz állapotban volt, számos súlyos, halálos sebesülést szerzett, nemsokára el is pusztult. A könyvekben ez volt az oka, hogy megtagadta az evést egy idő után.
2021. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tudnál mondani rá példát, ahol embert esznek?


1. A vad sárkányok nem támadnak emberre táplálékszerzés céljából. Pedig élnek/éltek elvadult példányok, viszont max csak a háziállatokra jelentettek veszélyt.

2. A sárkánytojásokat beleteszik a csecsemők, gyerekek ágyába, pedig tudjuk, hogy egy ilyen lény fiókaként is veszélyes lehet. Egy eset volt, amikor egy "sárkány" atavisztikus jegyekkel kel ki és egy wyrmre hasonlít, ami rögtön megtámadja a kisgyereket. Egy sárkány viszont nem tenné ezt.


A sárkányok nem tekintik prédának az embert, mert így alkották meg őket. Ami eléggé logikus, mert senki sem akarja, hogy egy olyan csúcsragadozó emberre utazzon.

Ellenben a wyrmek és wyvernek lazán vadásznak emberre. Még írják is, hogy Sothyros lényegében azért lakatlan, mert a wyvernek miatt lehetetlen ott élni.

2021. okt. 5. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!