Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerinteted mik a legjobb...

Szerinteted mik a legjobb történelmileg hiteles filmek/sorozatok és mik a legrosszabbak?

Figyelt kérdés

Igazából lehet több részben is:

1. Melyik az a film/sorozat, amit szeretsz és történelmileg a lehető leghitelesebb? (Nem csak sztoriban, de jelmezekben, emberek viselkedésben, tehát részleteiben is.)

2. Melyik az, ami a legrosszabb hitelességben és utálod is?

3. Melyik az, ami (nagyon) rossz hitelességben, de valamiért imádod?



2021. okt. 16. 13:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a Vikingeket is szeretem. Jelmezekben, viselkedésven szerintem topon van, sztori szempontból pedig nem valós eseményeket, hanem mondákat dolgoz fel, kicsit vegyítve a valósággal. Összességében egy tök jó képet ad a viking korról, a vikingek gondolkodásáról (a végét leszémítva mondjuk, de tudunk egyáltalán olyan sorozatot aminek jó a vége? Xd)
2021. nov. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

1. Szerintem is a Róma.

2. Bár nem utálom, de a Vikingeket én nagyon szenvedve bírtam végignézni csak, már a saját világán belül se bírt hiteles maradni, nem, hogy történelmileg. Az első pár évad még jó volt.

3. Last Kingdom. Ez sem túl hiteles, de lazán veri a Vikingeket, sokkal minőségibb sorozat.


Amit még kiemelnék, az a Black Sails, ami a történetet tekintve nem túl hiteles, viszont nagyon reális képet mutat arról, hogy milyen is volt a kalózkodás aranykora.

2021. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem még a Keresztapa is ide sorolható, illetve a Maffiózók (The Sopranos) sorozat.
2021. dec. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Brian élete
2023. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!