Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hollywoodnak melyik a fontosab...

Hollywoodnak melyik a fontosabb: a profit vagy a propaganda?

Figyelt kérdés

Melyik az első számú prioritás ma Hollywoodban filmeknél, sorozatoknál, a maximális bevétel vagy az SJW propaganda? Ez annak kapcsán merült fel bennem, hogy -mily meglepő- megint egy film körül botrány van (nem írok többet, aki látta úgyis tudja melyikről van szó és miért, aki meg nem annak nem spoilerezek) SJW propaganda erőltetése miatt, és hogy emiatt sok, főleg ázsiai országban be lett tiltva a film, ami ugye kemény bevételkiesés akárhonnét nézzük.

Na most ha eljutnánk oda hogy a propaganda már komolyan a bevétel rovására megy mert sok helyen betiltják meg ahol nincs betiltva ott is sokan nem nézik meg emiatt, azaz válaszút elé kerülne Hollywood, akkor mi lenne a fontosabb: belátnák hogy az emberek nem azért néznek filmeket hogy a toleráns maszlagot erőltessék rájuk, és végre felhagynának vele, vagy akár veszteségesen is de tovább gyártanák a propagandát tartalmazó filmeket?



2021. nov. 7. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Mi az a SJW propaganda?
2021. nov. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Vicces, hogy egy SJW-kérdés próbál egy másik típusú SJW-t bírálni. Normális ember leszarja a másságot, de a homofóbok félnek a képernyőn megjelenő karakterektől, ha azok nem kizárólag fehér, heteroszexuális keresztény férfiak.
2021. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Kinek ez, kinek az.
2021. nov. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 SJW = "social justice warrior" rövidítése, azaz olyan aki a társadalmi kisebbségeket, mint melegek, feketék stb. erőlteti az emberekre

#2 Te valamit nagyon félreértesz. Nekem NEM a melegekkel, feketékkel stb. van bajom alapon. Velük semmi bajom, nem vagyok homofób, rasszista, antiszemita meg semmi hasonló. Nekem az erőszakos, indokolatlan propagandával van bajom. Láttam olyan filmet amiben melegek voltak végig és tetszett, mert arról szólt, vagy olyat amiben volt vagy 15 fekete karakter mégis imádtam őket is meg a filmet is.

Nekem nem ez a gondom, hanem a kötelező kvóta, hogy olyankor is muszáj szerepeltetni őket amikor semmi nem indokolja, sőt egyenesen zavaró, lásd pl. az ilyen Marvel meg Star Wars típusú filmek, amiket nem meleg csókokért meg minél színesebb bőrű szereplőgárdáért néz az ember, mégis belerakják. Vagy a másik kedvencem, mikor egyenesen hamisítják a filmet, pl. történelmi filmekbe amik egy "fehér korban" játszódnak abba is beleraknak feketéket, vagy pl. mikor az alapmű karakterei fehérek (Vaják, Gyűrűk ura stb.) de az új sorozatban belőlük is feketét meg meleget stb. csinálnak mikor semmi értelme, csak azért hogy legyen benne... Nekem ezzel van gondom, és nem vagyok egyedül. Szerintem undorító, és nem amiatt fogja senki elfogadni a melegeket aki eddig nem állhatta őket, mert az összes filmben lenyomják őket a torkán...

2021. nov. 7. 19:28
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Jha igen, borzalmas, hogy mindenkit el kéne fogadni, mindenkit boldogan kéne hagyni élni, tényleg szörnyű lehet filmen látni, ahol ezt propagálják neked. Borzalmas
2021. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

"Jha igen, borzalmas, hogy mindenkit el kéne fogadni, mindenkit boldogan kéne hagyni élni, tényleg szörnyű lehet filmen látni, ahol ezt propagálják neked."

Neked ez jött le a kérdező írásából? Wow...

2021. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Én értem, amit írsz kérdező és részben igazad van. A szándékos beleerőltetés nem jó, ha sehogy sem kapcsolódik a filmhez és kirí belőle. Viszont azt is tegyük hozzá, hogy nagyon nagy szükség van arra, hogy ezek a karakterek is megjelenjenek a filmekben/sorozatokban, mert a valóságban is ugyanúgy jelen vannak és ha a filmek ezt nem jelenítik meg semennyire, akkor az fals képet ad a világról, miközben, ha egy háborús filmet nézünk, kikérjük magunknak, ha nem valósághű. Szerintem ez is ugyanúgy az élet része, ugyanúgy meg kell legyen jelenítve, itt inkább a százalékos arány talán, ami sok mostanában egyik másik produkciónál. Illetve bizonyos esetekben akkor is gáz, ha ezt azért teszi egy-egy stúdió, hogy a díjátadókon nagyobb eséllyel induljanak.

Ha egy filmben 10-ből 3 karakter meleg úgy, hogy alapból nem egy meleg-központú filmről van szó (mint például a Tiszta szívvel) akkor az nem valós. Legfeljebb ritkább esetben, bizonyos körökben, de nem nagy átlagban. De az, hogy egy filmben megfordul 8-10 fontos szereplő és mellettük 10-15 másik kevésbé fontos karalter és elcsattan egy csók.. ki nem szarja le?! Legalábbis szerintem. Ennek nem kéne hírértéke legyen. Ahogy egy romantikus filmben is elcsattan egy csók egy hetero pár között, senki nem említi meg, hogy undorító/ciki volt vagy bármi ilyesmi. Ennek is természetesnek kellene lennie. De addig, amíg vannak homofóbok illetve olyanok, akik nem homofóbok, de nem tudják helyén kezelni, kellemetlenül érzik közben magukat, kimennek/elkapcsolják, addiv mindig téma lesz és ez csak még nagyobb teret kap, ha még mi is erről beszélünk, akik elfogadják a melegeket, más rasszba tartozó embereker, meg úgy en block bárkit.

2021. nov. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
A propaganda a bevételmaximalizálás eszköze. Felülnek az épp aktuális divatra, és ha egyezik ha nem egyezik a véleményükkel, azt nyomják amit " kell ", ha azzal érhetik el a elgnagyobb bevételt.
2021. nov. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
A 8-as kolléga leírta amit én is szerettem volna, teljesen egyetértek vele. Mivel most olyan időket élünk, amikor mindenki törleszteni akar, feltűnni, vagy az említett aktuális divatot szeretnék meglovagolni, ezért hajlamosak túlkompenzálni, kéretlenül, oda nem illő karakterjeleket is beletenni. Hiba és pénzkidobás lenne ezeket nem figyelembe venni.
2021. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
De miért gondoljátok úgy (8-as és 9-es), hogy meleg férfiakat megjeleníteni divatos? Pontosan tudjuk mekkora gyűlölethullám megy végig a világon velük szenben, akkor hogyan lehetne ez divatos? Ez pont, hogy nem plusz bevételt okoz, hanem kevesebbet.
2021. nov. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!