Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Boba Fett mitől kett olyan...

Boba Fett mitől kett olyan népszerű a Star Wars univerzumában?

Figyelt kérdés
Nem a Mandalorian sorozatra gondolok (ott is egy hasonló fejvadász szerepel - hogy ő-e vagy, sem, nem tudom, mert még egyetlen egy részt nem láttam a sorozatból), Boba Fett karaktere viszont már azelőtt kiemelt volt... miért?

2021. nov. 30. 11:49
 1/6 A kérdező kommentje:
De sajnálom, hogy utólag nem lehet átjavítani a főcímet, és az alcímet, hogy utólag legalább a helyesírást ki tudjam javítani... na mindegy.
2021. nov. 30. 11:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól nézett ki a ruhája.
2021. nov. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Han Solo méltó ellenfele volt. Gondolj például arra, amikor Han a Falconnal elbújt a csillagromboló felületén, majd amikor a birodalmiak fénysebességre kapcsoltak, akkor az űrszemétben próbált elvegyülni. Boba ezt azonnal kiszúrta. Boba Fett mindig is egy cool karakter volt, akit a rajongók kedveltek. Ebben talán szerepet játszott a titokzatossága is. (Főképp a klasszikus trilógia Boba Fett-jére gondolok.)


Bár én magam - Han Solo rajongójaként - annyira nem kedveltem, de a páncélja tényleg lenyűgöző (bár marha kényelmetlen - mivel az SW klubunkban egy srác megcsinálta, és rendezvényeken hordta is a jelmezét), annak ellenére, hogy pl. a páncélján logó fonott szőr trófeák a fáma szerint vookie-ktől származtak. Szóval nemcsak Solo, de Chewbacca szintén pikkelhetett rá. A későbbi könyvekben megtudhattuk a háttér történetét is, ami sok mindenre adott magyarázatot, és egyben kedvelhetővé tették a karaktert, még akkor is, ha fejvadász volt.


Annak ellenére, hogy nem látszott kijátszik a sisak alatt, mégis hitelesen hozta a karaktert az őt megformáló színész.



Mellesleg személyesen találkoztam Budapesten, régebben egy Sci-fi Con-on Jeremy Bulloch-kal, és egy végtelenül kedves, szimpatikus embert ismertem meg benne.

2021. nov. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fejvadász, menő sisakkal.
2021. nov. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tényleg már az első trilógia révén kedvelt karakter lett. gondolom ez is belejátszott, hogy továbbvitték a történetét az előzményekre is, apjára, a klónhadseregre és ezzel vált még központibb karakterré.


A Mandaloriannnál is biztosan ezért jött a gondolat, hogy a Jedi visszatérben a Sarlakk gödrébe ölt karaktert túlélőként visszahozzák, hiszen ő volt a már ismert mandalori karakter.


És gondolom a külön sorozatának az ötlete is a Mandalorian közben, a rajongói reakciókra jött létre.


Egyébként teljesen igazat kell adnom #2-nek, az első trilógiában nem volt valami központi, csupán visszatérő karakter, tutira a "kúl" és jól megjegyezhető öltözék fontos szerepet játszott.


Marha jó közönségi fokmérő, hogy egy comic conon hányan kolbászolnak az adott jelmezben. :)

2021. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Valószínűleg azért, mint Darth Maul, ha csak a filmet vesszük alapul, mert kb. ugyanannyira volt jelentős karakter.

Egyébként szerintem Jango sokkal érdekesebb volt. Engem valahogy az eredeti trilógia sose kötött le túlságosan

2022. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!