Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az, amit a Trónok harca...

Mi az, amit a Trónok harca tanított neked?

Figyelt kérdés
Nekem azt, hogy ha túl kedves vagy, azt a végén megbánod.

2021. dec. 22. 23:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont az ellenkezőjét tanította.
2021. dec. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Azt, hogy hogyan ronts el egy sorozatot miután kifogytál a könyvekből.
2021. dec. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Hogyan zúgjak bele Daenerysbe.
2021. dec. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én válaszomat törölték. :D Beszarás.


Akkor válaszolok hosszabban. Mert úgy tűnik a "jézus" vagy mit írtam már nem volt elég nyilválvaló, ki kell fejtsem.


Ha neked BÁRMI azt tanítja, hogy ne legyél kedves, akkor rohadt nagy gond van nálad. Ergo ezzel te is azt várod el, hogy veled se legyenek kedvesek, hiszen te sem leszel, mert nem kifizetődő.


Gondolkodj... A legkevésbé sem ez az üzenete. Meg kb semminek sem ez az üzenete. Kár, hogy erről egyáltalán szót kell ejteni.

2021. dec. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Jon kedves volt. Mindenkinek próbált megfelelni, békét elhozni. El is hozta, de milyen áron? Száműzték, vissza a falra.


Nem azt írtam, hogy azt tanította, hogy ne legyek kedves, hanem, hogy ne legyek TÚL kedves. Van különbség szerintem. TÚL kedvesnek lenni nem kifizetődő.

2021. dec. 23. 10:12
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értetted meg Jon történetét.
2021. dec. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem is a történetét kell érteni, hanem a karakterét. Azt pedig egy szóval le lehet írni: naiv.
2021. dec. 23. 10:52
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig nem is létezik olyan, hogy túl kedves vagy. Vagy kedves vagy, vagy nem. Milyen az, ha valaki túl kedves? Ez már csak belemagyarázás.

Pont, hogy kedvesnek és elfogadónak kellene lennie mindenkinek, így aztán te is azt kapnád vissza, hiszen mindenki az. Te pedig ennek az ellenkezőjét állítottad "részben".

Plusz azt se felejtsük el, hogy ez a sorozat egy teljesen fiktív helyszínen és korban játszódik. Ahol a fejlevágás egyfajta megoldás, azt nem ültetheted át a mi világunkba.

Annyi jó dolog van benne és ebből azt megfogni, hogy ne legyünk "túl" kedvesek...

Tyrion karakterén keresztül is csomó mindent lehet tanulni, ami pozitív. Az, hogy valakivel történnek rossz dolgok nem azt jelenti, hogy nem érdemes jónak lenni, hanem hogy küzdeni kell.

2021. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Pont olyan, mint Jon. Naiv. Nem mérlegeli a döntéseit. Nem gondolkodik. Az ösztönei hajtják inkább.


Én mikor túl kedves voltam valakivel, 1 millió hitelt kaptam a nyakamba, mert az adott személynek nem volt munkája, de segítettem neki. Házfelújításra kellet nekik, de a párja és ő elvesztették a munkájukat. 5 év alatt fél milliót kifizettem, a gyereküknek már volt munkája, ő is kifizette a másik felét. Megígérték, hogy majd kifizetnek. Azóta se. Telefonra nem válaszolnak, ha személyesen megyek oda, zárva minden. 7 éves sztori.


Nyilván nem csak ezt fogtam meg benne, csak ezt emeltem ki. De pl. Jon viselkedése sem volt ilyen, csak az alkotók elrontották, és hülyét csináltak belőle. Karakteridegen, akár csak Tyrion. Varys és Petyr a legintelligensebb karakterek, és bugyutább halált haltak bármelyiknél. Nonszensz.

2021. dec. 23. 11:49
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Jon karakterét ÉS történetét is elrontották, pont ezért értelmetlen kivetíteni rá a saját rossz tapasztalatodat, mert a sorozatban teljesen logikátlanul történik minden.


A kedvesség mindig kifizetődő a regényekben, ha nem is azonnal. De ami megmarad és amiért hálásak az emberek, arra emlékezni fognak és segítenek, ahol tudnak.

Ned, Robb és Cat halottak, de az északi nemesek összeesküvést szőnek a Boltonok és Freyek ellen, hogy helyreállítsák a Starkok uralmát, keresik Rickont és Brant, még Stanissel is szövetkeznek. Azért, mert a Starkok mindig segítettek rajtuk, pl. a Manderlyknek menedéket adtak még az elsők korában, amikor elmenekültek a síkvidékről.

Habár Ned megölte Arhur Daynet, a Dayne-ház mégis elismerően emlékszik rá, mert visszaszolgáltatta a családnak Hajnalt.


Szóval szerintem pont ezért felesleges párhuzamokat vonni. A történet üzenete nem ez, hanem az, hogy hosszútávan kifizetődőbb jó embernek lenni, mert az ember halála után nem mindegy, hogy hogyan emlékeznek rád.

Tywin félelmet keltett mindenkiben és a halála után nincs ott senki, aki segítene a gyerekeinek (kivéve persze a közeli családtagok). Ellentétben a Starkokkal, ahol nem családtagok is az életüket kockáztatva segítenének rajtuk.

2021. dec. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!