Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi történt Tauriellel a...

Mi történt Tauriellel a hobbit filmek után? Miért nem szerepelt a gyűrűk ura filmekben?

Figyelt kérdés

2021. dec. 27. 18:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Wikipédiát olvastam,hogy nincs a könyvben. A mai trendek miatt rakták bele. Na de akkor őt halottnak kellene nyilvánítani a gyűrűk ura filmek alatt? Ő visszatért volna szerintem legolasnak segíteni. Aragorn és gimli mellett jó lett volna negyedik tagnak. Azért írom,hogy szerintem vehetjük halottnak.
2021. dec. 27. 19:04
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Szomorúan olvasom, egyik kedvenc karakterem volt a filmben. Mondjuk a színésznő se volt épp csúnya. 😀
2021. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Nincs róla semmi a filmeken kívül, de lehet, hogy belehalt a bánatba.
2021. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Az első Hobbitot 2012-ben mutatták be, az első Gyűrűk Urát pedig 2002-ben. Valószínűleg Taurielt azért rakták be a Hobbit filmekbe, hogy legyen ott is egy erős női szereplő. Mivel a Hobbitot később csinálták, mint a Gyűrűk Urát ezért nem tudták évekkel később belerakni a filmbe. Nekem is Tauriel a kedvenc szereplőm a Hobbitban és remélem nem halt meg. Én azt gondolom róla, hogy az utolsó Hobbit után elment egy messzi messzi kiályságba és nem is hallott a háborúról.
2021. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért kicsit szomorú vagyok,hogy jön ezer képregény film és a gyűrűk urát hanyagolják és ezt a történetet. Valami amazonos sorozatról hallottam ami rengeteg pénzt fel emészt ,de amúgy sajnos ezek a régi szériát kifújtak pl. gyűrűk ura,harry potter. Persze a színészek is öregek főleg aragorn és gandalf megformálója ,de én szerettem a hobbit filmeket is. Megfilmesíteni ugyanazt a története már nem érdemes más színészekkel. Ugyanaz lenne . Be kell dobni a gyűrűk. Jaaa én sajnálom,hogy kifújt az egész gyűrűk ura világ. Inkább a marvel,dc képregények jönnek ezerrel. Ezen kívül halálos iramban széria. Star Wars világnál is úgy érzem,hogy már kifújt.
2021. dec. 27. 19:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem írták, A GYU-filmek kb. tíz évvel A hobbit előtt készültek. Nyilván akkor még Peter Jackson nem tudta, hogy tíz évvel később ő fog készíteni egy Hobbit-filmet, sőt, az egészet elhúzza egy háromrészes trilógiára, amibe aztán ezért majd plusz szereplőket kell pakolnia, és ez a plusz szereplő pont egy tünde lány lesz... Ennyire azért nem médium az öreg. De Tauriel nem is "kánon", olyan értelemben, hogy a könyvekben egy szó sincs róla. Ha mégis megpróbáljuk beleilleszteni a könyvek világába, ezeket tudom elképzelni róla:

1. Belehalt a bánatba vagy a megrázkódtatásokba. Esetleg valamilyen csatában esett el, mert attól, hogy A hobbit meg A Gyűrűk Ura közötti időben nem volt (ennyire) jelentős háború vagy csata, kisebb csetepaték még akadhattak az orkokkal.

2. Átkelt a tengeren, ahogy a tündék szokták, és ott élt boldog örök életet.

3. Középföldén maradt A Gyűrűk Ura idején is, és pl. a Bakacsinerdőben harcolt az orkok ellen. Legolas említi is, hogy a bakacsinerdei tündéket is elérte a háború (legalábbis a könyvben, a filmet nem tudom). Ha ezekből az összecsapásokból is épségben került ki, akkor valószínűleg szintén átkelt a tengeren a Gyűrűk Ura vége után.

2021. dec. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Még a színésznő aki játszotta, ő mondta egyik interjúba, hogy vissza ment a Bakacsinerdőbe, és mint az előttem hozzászóló írta, a gyűrűk ura idején ő lett a tündék kapitánya, aki orkok ellen harcolt és vezette az ottani tündéket. Aztán hogy a színésznő mit állít és hogyan kell értelmezni:D mert szerintem kb bármit mondhat, nincs alapja.
2021. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Tauriel azért nem szerepel a LoTR filmekben, mert soha nem is létezett! John Ronald Reuel Tolkien sosem hozott létre ilyen karaktert és amikor a Gyűrűk Urát készítették még hűek akartak maradni az író műveihez, de a Hobbit trilógia már szinte csak a pénzért ment!
2021. dec. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!