Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Gyűrűk Urát és A Hobbitot...

A Gyűrűk Urát és A Hobbitot milyen sorrendbe kell megnézni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 12:36
A kérdező szavazást indított:
Előbb A Hobbitot (végig), majd A Gyűrűk Urát
Előbb A Gyűrűk Urát (végig), majd A Hobbitot
Előbb A Gyűrűk Ura 1-2-t (A Gyűrű Szövetsége, A Két Torony), aztán A Hobbitot végig, majd A Gyűrűk Ura: A Király visszatér-t
27 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Gyűrűk ura 1, aztán a hobbit filmek, utánna a gyűrűk ura folytatása.
2021. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha csak a filmek érdekelnek, akkor

1. A hobbit (teljesen)

2. A Gyűrűk Ura (teljesen)


A kettő közt úgy 60 év eltérés van történetileg.


Ha más is:

1. A szilmarilok (könyv)

2. A még készülő Amazon-os sorozat

3. A hobbit (könyv/film)

4. Middle-earth: Shadow of Mordor (videojáték)

5. Middle-earth: Shadow of War (videojáték)

6. A Gyűrűk Ura (könyv/film)

7. The Lord of the Rings: War in the North (videojáték)


A szilmarilok tulajdonképp a világ teremtéstörténete. A sorozat elvileg több ezer évvel A Gyűrűk Ura előtt játszódik majd. A 2 Middle-earth játék a A hobbit és A Gyűrűk Ura közt van valahol. A War in the North meg a A Gyűrűk Urával párhuzamosan.

2021. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Gyűrűk ura 2.

A hobbit 3.

Gyűrűk ura 3.

A hobbit 1.

Gyűrűk ura 1.

A hobbit 2.

2021. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Szabad tudnom hogy a helyes és jól kifejtett válaszom miért van lepontozva?
2021. dec. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Én sosem értettem, hogy az emberek miért akarják azt a sorrendet megváltoztatni, ami kijött. Én mindig, mindent kiadási sorrendben nézek. Hiszen az alkotó is úgy akarta azt elmesélni. Ha valaki a Hobbitból ismeri meg a Gyűrűk ura világát, nem fordítva annak lehet, hogy közel sem fog annyit adni a Gyűrűk ura, mint aki azt nézte először.
2021. dec. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

5


Mert van akit a történet érdekel. Annak meg úgy semmi értelme sincs, hogy megnézed 3 filmen keresztül, hogy hogy győzik le a legnagyobb gonoszt, minden happy, stb, majd meg szintén 3 filmen keresztül azt, hogy egy hobbit s pár törp milyen az előbbiekhez képest jelentéktelen dolgokat csináltak sétálás közben a múltban. A "Hiszen az alkotó is úgy akarta azt elmesélni." meg instant bullshit. A legtöbb filmsorozatnak a forgatókönyvírója vagy a rendezője se ugyanaz. Lásd pl MCU vagy DCEU.



Amúgy A hobbit pont előbb volt, de ez ne zavarjon. ;)


"A Gyűrűk Ura J. R. R. Tolkien angol író és filológus világhírű fantasy-regénye. A történet a szerző A hobbit (Szobotka Tibor fordításában: A babó) című korábbi munkájának folytatása. 1936 és 1949 között készült és 1954–1955-ös megjelenése óta világszerte több mint 150 millió példányban kelt el."

[link]


"A hobbit, Szobotka Tibor fordításában: A babó (eredeti címe: The Hobbit or There and Back Again, azaz A hobbit avagy oda és vissza) J. R. R. Tolkien eredetileg gyerekeinek írt fantasyregénye. Először 1937. szeptember 21-én publikálták az Egyesült Királyságban"

[link]

2021. dec. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%

Mindig minden ilyen kérdésre egyetlen egy helyes válasz van szerintem: a kiadási sorrendben. Akkor is, ha könyvekről van szó, akkor is ha filmekről van szó, akkor is ha sorozatokról van szó.

Ha téged a filmek érdekelnek kifejezetten, akkor a Gyűrűk ura sorozattal kell kezdened, másképp egy csomó dolog lesz disszonáns, és a vissza (valójában előre) utalásokat sem fogod érteni. Persze nem vész el a teljes élmény, de az alkotók nem így akarták volna.

Teljesen egyetértek az ötös válaszolóval.

2021. dec. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

A kiadási sorrend pont hogy a legrosszabb nézési/olvasási sorrend, mert az egész sztorit élvezhetetlenné teszi.


Az alkotók meg amúgy általában csak pénzt akartak. Az olyanokról nem is beszélve, mikor még csak el sem olvasták a korábban megjelent műveket (pl Predator: Hús és vér)

2021. dec. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

"A kiadási sorrend pont hogy a legrosszabb nézési/olvasási sorrend, mert az egész sztorit élvezhetetlenné teszi."


A könyvek esetében is ezt mondanád? Nonszensz. Szerintem a Gyűrűk ura filmeket úgy targetálták, hogy az átlag néző nem olvasott egy könyvet sem. És ez biztosan így is volt, a könyvek igazán csak a filmek után lettek népszerűek.

A Hobbit trilógiát pedig úgy készítették el, hogy arra számítottak, hogy a nézők már látták előtte a Gyűrük ura filmeket.


Már bocsi, de szerintem hasonló szinten értelmetlen az általatok javasolt sorrend, mint amikor valaki a Star Wars filmeket is időrendi sorrendben javasolja megtekintésre, amivel pont az alapsorozat legnagyobb csavarják lövik le.

2021. dec. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Ott van példának a Predator: Mindörökké éjfél - Hús és vér doulógia. Ami úgy született, hogy John Shirley csak a Predator filmeket látta, s nekiállt könyvet írni. Már akkor is volt egy kupac Predator könyv és képregény, csak szart rájuk. Így meg meg se számolom, hogy milyen hülyeségek s ellentmondások születtek...

Az írókat meg hasonlókat általában nem érdelkik, hogy ki mit látott s ki mit ért. Ott van pl The Promised Neverland 2. évada, ami még akkor is WTF, ha olvastad a mangát. Hát akkor ha nem... Az animét nézők nagy része meg nem olvas mangát. Így meg az utolsó részeket konkrétan nem lehet érteni, mert nem tudod, hogy ott a mangából mire utaltak.


A lényeg a pénz volt mindig. Szóval a kerek történetet kell inkább megcélozni. Az a biztos, s a logikus. Nem az amit egyesek belelátnak a filmkészítésbe.


Amúgy mi csavar van abban, ami már akkor is folyt a csapból, mikor én még gyerek voltam?

2021. dec. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!