Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy lehet az hogy egy kamasz...

Hogy lehet az hogy egy kamasz ellop egy pénzt, eldugja másnak a szekrényében ephedrinnel, előkerül a pénz és visszakerül az eredeti tulajdonosához és a fiú kap egy új kocsit? Hogy következik ebből hogy új kocsit kap?

Figyelt kérdés

A "Veronica Mars" című sorozatban volt:


Az iskolában egy fémdobozban volt 3.000 dollár, ami eltűnt. (Igazából 12.000 volt, de a tanár kivett 9.000-et előre, hogy eltegye magának, ez kiderül közben és ez lényegtelen).


A végén kiderül, hogy Weevil elvette a 3.000 dollárt tartalmazó dobozt és a pénzt berakta egy Thumper nevü fiú szekrényébe, mellé egy zacskó ephedrint tett be. A rendőrök elvitték Thumpert, de másnap elengedték, a 3.000 dollár pedig visszakerült kirándulásra az iskolának.


Ebből az következett, hogy Weevil szerzett magának egy új kocsit.


Ezt a következményt nem tudom összekapcsolni a történtekkel. Hogy következik ebből az egészből az, hogy Weevil új kocsit kapott? A pénzt ugyanis nem tette el, visszakerült hiánytalanul az iskolának.


Tegnap láttam ezt az epizódot és azóta próbálom felfogni.


2022. jan. 26. 18:31
 1/8 A kérdező kommentje:
2. évad, 13. epizód volt amúgy
2022. jan. 26. 18:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért vonsz következtetést a kettő között? Történt ez a dolog, másnap történt más. Olyan, mintha azt mondanám neked, hogy én ma megyek a boltba venni tejet, holnap pedig megyek venni autót. Nincs összefüggés a kettő között, csak éppenséggel mindkettőre szükségem van.
2022. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A szarból ha trágya lesz, kocsival viteti magát." [Hofi]

.

Amit a filmen látsz, ne vedd készpénznek, valósnak, csak akkor, ha Hófehérke a hét törpéjével szülinapodra ajándékot visz!

2022. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De Veronica mondta hogy ez ami történt vezetett ahhoz hogy Weevil új kocsit kapott. Csak ezt nem tudom összerakni hogy ez amit csinált hogy vezet ahhoz. Például ha Weevil elrakta volna a pénzt és azon vette volna a kocsit, érteném, de az hogy börtnbe juttatja a barátját és a pénzt sem tartja meg, azt nem értem.


Az epizód legvégén van ez a jelenet.

2022. jan. 26. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyan írói eszköznek hangzik, amikor a történetben a szereplők tudják mi az igazság, de a nézőt szándékosan megtévesztik ennek ellentmondó jelenetekkel. Hogy a végén jobban üssön az a csavar, hogy mégsem az vette el a pénzt akinek autója lett, pedig a néző ezzel kötné össze, hogy a karakternek azért van autója, mert sok pénzhez jutott.

A logika persze már más utólag, ezért nem szabad gondolkodni, csak nézni. Ugyanolyan utálatos dolog, mint amikor valamit jó szájbarágósan akár többször is elismételnek csak azért, hogy a néző megértse a helyzetet (miközben nem illik bele a szituációba az, amit épp elmondanak, és az csak kifelé szól a nézőnek).

2022. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A végén Weevil megjelenik egy kocsival és erre mondja Veronica, hogy így lett Weevilnek új kocsija és elmondta amit fentebb leírtam (de a pénz visszakerült amúgy az osztálynak tehát abból nem vehette meg).


Mivel minden epizódban más történik és ebben az évadban a buszbalestre figyelnek, így ez csak egy egy epizódos dolog volt aminek a végén kiderült hogy tényleg Weevil volt és a végén jelenik meg Weevil az új kocsival.


Tehát ezer 100%, hogy ő vette el a pénzt és tette Thumper szekrényébe és ez hiánytalanul előkerült és Weevilnél csak addig volt amíg becsempészte Thumper szekrényébe, hogy a pénzzel együtt megtalálják az ephedrint.

2022. jan. 26. 19:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet ezt a sztorit nem érteni?

Úgy, hogy az felett a szellemi színvonal felett állsz, mint akiknek a film készült.

2022. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7, el tudod kérlek magyarázni kérlek, hogy hogyan következik az hogy Weevil új kocsit kap abból hogy Weevil berak egy köteg pénzt másnak a szekrényébe (amiből Weevil egy centet sem vesz el)?
2022. jan. 27. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!