Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire félelmetes a Harry...

Emily kérdése:

Mennyire félelmetes a Harry Potter A Gyűrűk Urához képest?

Figyelt kérdés
Kedvenceim a Star Wars, Narnia és Gyűrűk Ura filmek és érdekelne a Harry Potter is, csak nem tudom mennyire vannak benne félelmetes jelenetek, nem szeretem a félelmetes filmeket. Azokat szeretném kérdezni, akik látták mindkettőt, hogy mennyire félelmetes a Harry Potter például A Gyűrűk Urához viszonyítva? Párhuzamokat, példákat nyugodtan hozhattok, spoilerek nem zavarnak. A filmeken kívül kérlek, térjetek ki a könyvekre is, mert voltaképpen azokkal kezdeném, azok valószínűleg kevésbé is félelmetesek. Köszönöm!

2022. márc. 30. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit sem. A Harry Potter nem ijesztgetni próbál.
2022. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mérsékelten ijesztő, akad benne egy-két jumpscare (pl. a múmiakéz a második rész elején a boltban), illetve van benne elég sok depresszív, komor rész, főleg a 4. résztől kezdve, de összességében egyáltalán nem egy félelmetes alkotás.
2022. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Áááá


A star Wars (a régi 6 rész) és a Gyűrűk Ura az Elemi Jó és az Elemi Rossz csatáját mutatja be. A gonoszok egyértelműen gonoszok, így nem is vár tőlük mást az ember.

A Gyűrűk Urában ugye kimondottan csúnyák is a gonoszok. Ot tmég talán lenne esélye ijesztőnek lenni bárminek is, de a jók meg annyira elemien jók, hogy egyszerűen tudod, hogy ők fognak győzni.


A Harry Potter is hasonló. Sőt, a filmekben tenyérbemászóan kétpixelesen gonoszak a gonosznak írt karakterek, engem ez kimondottan zavart egyébként:D

A 4. rész végétől kezdve kezd kissé sötétedni a világa, addig az egész egy gyerek-kalandmese, semmi feloldhatatlanul ijesztő vagy veszélyes nincs benne. Pár másodperces jelenetek vannak benne amik esetleg ijeszthően hathatnak egy kisgyerek számára, de kb ennyi.

A 7-8. rész (mert ugye filmben egyel több rész van mint könyvben) már kicsit darkos, ott azért elhullik pár mellékszereplő a jók oldaláról, de igazából még a karakterek sem ejtenek igazán könnyet érétük, nemhogy anéző:D


És főleg, ha először a köynvet olvasod, akkor ugye már ismerni fogod a sztorit, szóval még előre aggódnod sem kell. A könyvet pedig konkrétan fiataloknak szánták, szóval nem lesz gond. Én 8-12 évesen olvastam a könyveket, egetlen álmatlan éjszakát sem okozott, cserébe nem tudtam letenni őket:D

2022. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
A HPben max kisiskolás korig vannak félelmetes dolgok, a GyU rosszabb
2022. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A Harry Potter egyáltalán nem ijesztő, nyugi:) Ahogy előttem is írták, a 4. résztől kezdve már előfordulnak komorabb részek, de ennyi
2022. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2022. márc. 30. 14:32
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy picit ilyesztőbb a LOTR, szóval nem lesz ilyesztő
2022. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
kb annyira ijesztő mint a húsvéti nyuszi
2022. márc. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Engem a Harry Potter sokkal jobban megijeszt, mint a LOTR, de mindkettő a kedvenceim közé tartozik
2023. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lily Greenleaf, megkérdezhetem, hogy milyen például milyen dolgokat találsz benne ijesztőnek? Az sem baj, ha csak egy kicsit spoileresen tudod kifejteni.
2023. aug. 18. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!