Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az emberek túl érzékenyek...

Az emberek túl érzékenyek lettek a szórakozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Itt most mindenkire gondolok, akit valami triggerel egy filmben/sorozatban/könyvben/képregényben.

Tehát azt is ideveszem, aki utálja, hogy hetero, fehér férfi a főszereplő és azt is, aki kiborul attól, ha valaki meleg a filmben stb.


A He's expecting netflixes sorozattal kapcsolatban jutott eszembe, mert mindenki kiborult a kommentszekcióban. Miközben ugyanezt az ötletet már rég megcsinálták (30 éve) a Juniorban Arnold Schwarzeneggerrel és ha nem is a legjobb film, de amikor mi néztük anno pl. szüleimmel egyikünk sem kapott hisztériarohamot egy terhes pasitól. Most meg mindenki tolja azt, hogy "woke" és hasonlók. (De mondjuk tudtommal a görög istenek is nemzettek nők nélkül utódokat, pl. Zeusz vagy Kronosz, tehát maga az ötlet évezredek óta ott van a tudatalattiban, de ma már a mitológia is szerintem woke lenne, mert majdnem mindenki biszexuális benne.)


De lehetne más filmeket is felhozni, mint a Sneakerella, ami férfi Hamupipőkés és hasonló példák. Miért kell egy újramesélésen kiborulni? Nem kell imádni vagy megnézni és valószínűleg rossz film lesz, de nem azért, mert felcserélik a nemeket, hanem azért, mert aki készíti egy rossz író.


Azért, hogy legyen példa másik oldalról is: amikor rossz írók arra fogják egy művük sikertelenségét, hogy a nagyérdemű nem elfogadó. Pl. Gyűrűk ura esetében, ami valszeg bukni fog. Persze nem azt mondom, hogy a közönségben nincsenek tényleg rasszisták, akik kihasználják egy valódi rajongó nemtetszését, hogy így élje ki a politikai ideológiáját, de szerintem a többség nem azért van rossz véleménnyel róla, hanem mert nem tartják tiszteletben az alapanyagot.


Szerintetek mi lenne a megoldás arra, hogy az emberek ne legyenek ennyire érzékenyek és a szórakozásban ne mindenhol a politikát keressék? Mi a felelős a jelenlegi helyzet miatt, hogy pl. ha egy filmről kritikát keresek, akkor ne valami bal- vagy jobboldali aktivista monológjába fussak bele a rendszerről? Illetve ugyanez könyveknél, ahol a könyvkritika 50% nem abból áll, hogy az olvasó arról beszél az író miért problematikus a tweetjei miatt, illetve miért nem fog soha xy-tól olvasni, mert más a politikai véleménye?

Ennek az őrületnek hol a vége azok számára, akiket teljesen hidegen hagy a politika? Vagy most már ez lesz végig? Terf, woke stb.?

Van még olyan, akit ez szintén hihetetlenül irritál és untat? Vagy már megőrültem?



2022. ápr. 24. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem támogatom azt az ötletet hogy ne legyenek érzékenyek, ha valami szar azt igenis mondják meg, hála isten nem minden ember olyan mint ebben az országban...az a birka típus (most nem politikai szemmel nézve)..de az ilyen buta filmeket igenis pontozzák/osszák szarrá.


Egyébként meg az ha mondjuk például egy leszbikus karaktert is szívesen megnéznék már (nem azért mert az vagyok) alapból férfi vagyok, hanem nekem ezzel semmi bajom nincs, ezért is várom mit hoznak ki pl a Wicher Cirijéből.


Ami sokkal undorítóbb szerintem a film iparral kapcsolatosan hogy folyton ilyen alfahímként mutatnak be minden férfi szereplőt...a nőket meg b..ó gépként, és ennek lehet is látni a lecsapodását a társadalomban...

2022. ápr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor újra: nem azzal van a bajom, hogy valami rossz. Hanem azzal, hogy politikát csinálnak belőle. Rossz lehet valami a politikai maszlagok nélkül is. Pl. az Anne Boleyne sorozat sem azért rossz, mert fekete benne Anne Boleyne. Viszont folyamatosan ezt hozzák elő, miközben ennek kutyafüle köze van ahhoz, hogy aki csinálta, az nem tud írni történetet és a történelem sem érdekli. És aki jogos kritikát hoz fel, azt a rasszista véleménnyel egy kalap alá veszik.
2022. ápr. 24. 19:02
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
Megjött a triggeres!
2022. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom ezt, borzasztóan tud irritálni, és hidd el, rengeteg más ember is van rajtunk kívül, aki így van ezzel.

De....

Ez mindig is így volt, max a skála két végén lévő szélsőség változott. Amikor még a színesbőrűek általánosan lenézettek voltak a "civilizált" Európában és Amerikában, addig nem írhatott senki olyan regényt, ahol ez reálisan lett volna megjelenítve, anélkül, hogy bele ne vigye a kulturális hozzáállást, különben jó eséllyel ki sem adták volna. Ugyanez pl a nőkkel kapcsolatban, nem lehetett akármilyen helyzetben megjeleníteni őket, de a szélsőségesek mindig felkapták, ki ezért, ki azért.

Sajnos az emberek nagyrésze ennyire sekélyes, és megteremtik maguknak ezt a cirkuszt, hogy csámcsogni lehessen rajta.

Viszont ha egy művész politikai irányultságot fejez ki, nálam már el is ásta magát.

2022. ápr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4-essel sok mindenben egyetértek.


Azt nem számoltad bele kérdező, hogy a világ folyamatosan változik. Én is a színesbőrűekkel akartam példálózni. Ami 100-150 évvel ezelőtt elfogadott volt, azért mára akár halálbüntetés is játhat, attól függ melyik országban vagy. De minimum börtön, jó eséllyel életfogytiglan.


Értem, amit írsz a kérdésedben és bizonyos értelemben egyet is értek, pláne, hogy én nem rökönyödök meg szinte semmin egy filmnél/sorozatnál max azt gondolom, hogy ordenáré szar volt. De látni kell, hogy a világ változik és érdemes (sőt, bizonyis helyzetekben kell is) ahhoz mérten filmeket készíteni. Engem amúgy nem érdekelne, ha egy férfi szülne egy filmben, de nem is nézném meg, mert maga az alapkoncepció sem tetszik.


Azzal viszont nem értek egyet, hogy szinte már nem lehet olyan kritikát olvasni, ahol ne vinnék bele a politikát.

Persze az igaz, hogy most egy olyan korszakot élünk, ahol az lmbtq nagyon durván túltolva/sokszor jelenik meg a filmekben/sorozatokban. De hidd el, ez is le fog csengeni.

Mivel én kevésbé vagyok érzékeny a témára, mert teljesen hidegen hagy, ha valaki meleg, így legfeljebb lepontozom a filmet, ha úgy érzem bele lett erőltetve és emiatt rosszabb lett.

2022. ápr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Folytatva az előttem megszólalók gondolatmenetét, mivel az éremnek két oldala van, nem csak a nézők / fogyasztók hozzáállása érdekes csak, hanem a készítőké is. Például észrevettem hogy vannak filmek ahol egyáltalán nem zavar hogy milyen színű a szereplők bőr színe, vagy milyen nemű a főhős, csináljanak bármit is, mert jó a produkció, valahol meg azonnal szemet szúr hogy mondanivalótól, történettől függetlenül annyira erőltetett és kioktató (érzékenyítő?) amit látok, hogy lehet be sem fejezem.

Tartom magam annyira kultúrált és felvilágosult gondolkodásúnak, hogy triggereljen az amikor nevelni akarnak. Köszönöm, nem vagyok degenerált, vagy fejlődésben lévő sem.

Ebből adódóan szerintem sokakban ez veri ki a biztosítékot tudat alatt, de annyira már nem foglalkozik a "felháborodó" sem a témával hogy az okát kritizálja, kényelmesebb az okozatot. Sajnos nem a leves a hibás ha nem finom, hanem a szakács...

2022. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Számomra nagyon fura, hogy minden filmbe MUSZÁJ beletenni egy (sőt inkább több) LMBTQ szereplőt. Ez nagyon erőltetett. Mindig az az érzésem, mindegy, az illető jó színész-e, vagy sem, de kell egy ilyen is a filmbe, tehát beleteszik. Ha nem a színész maga LMBTQ, akkor meg a karaktere lesz az, mindegy, hogy beleillik-e a történetbe, vagy sem, beleírják.

Semmi értelme.

2022. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!