Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A 2021-es "Dűne" című film...

A 2021-es "Dűne" című film (ami az első regény első felét hivatott feldolgozni) jó úgy, ahogy van, vagy lehetett volna még tovább fokozni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 16. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Olyan, mintha egy rettenetesen hosszúra nyújtott pilot epizódja lenne egy min. 10 évadosra tervezett fantasy sorozatnak.

De magával a hosszal nem lenne baj, ha kellőképpen megtöltötték volna tartalommal. Így vontatott és unalmas, még ha amúgy érdekes is a világa meg a sztori. (Bár őszintén szólva nekem a Lynch-féle verzió látványvilága jobban tetszett, ez az új filmé túl steril, sivár.

2022. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Ezt tovább fokozni?? Inkább ki sem kellett volna egyáltalán adni egy ilyen rakat fost. Nem olvastam a regényt, de van egy olyan érzésem hogy az jobb volt mint a film....ennél rosszabbat nem is lehetett volna készíteni belőle.
2022. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Nézd meg a youtubeon retroshock! videóját a filmről.
2022. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem egy rakat szar az a film. Kicsit olyan mint az utolsó jedinél egy 5 perces mondanivalót nyújtottak el két óráig
2022. máj. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
Nálam a 2000-ben készített Dűne, majd a 2003-as Dűne gyermekei az alap. Ebből az újból csak 45 percig bírtam, annyira sz..r. Már a bemutató se fogott meg, de azért adtam neki egy esélyt.
2022. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszett, mint hatalmas Dűne rajongó (az összes könyvet olvastam a Dűne-főfolyamból). Sajnos még úgy is, hogy csak az első könyv első felét adaptálták, sikerült átugorniuk a felét tartalomban. Mármint leginkább az első könyv első felének a felét adaptálták, kb 100 oldalnyi sztori, mellékszálak, politikai intrika kimaradt így is. Így számomra eléggé minimálisnak érződött, mert néhány alapvető koncepció is teljesen kimaradt a filmből, mint pl. a Butleri Dzsihád, ami az univerzum legfontosabb történelmi eseménye, ezt a filmben meg sem említették, pedig emiatt olyan a világ, amilyen. Meg még egy pár alapvető dolog van, ami a megértést segítette volna a friss nézőnek, de kimaradt. Ezen kívül, mivel én ismerem a hátteret, és hogy mi miért történik pontosan, így én nagyon élveztem. Olyan volt kb, mintha egy montázst láttam volna a fő történésekből a könyvből gyorsjáratban, szóval nekem jó volt, egy új nézőnek viszont el tudom képzelni, hogy nem nagyon jött be ;).
2022. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Nekem tetszett, én várom a 2. részt nagyon.

Szerintem jól visszaadja a könyv hangulatát akkor is ha nem tűpontosan követi a sztorit.

Mondjuk a Lynch féle is bejött (ez jobban épített a belső vívódásokra), a mini sorozatot meg utáltam (ebben buta akciófilmet csináltak egy sokkal mélyebb sztoriból).

2022. máj. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Amennyire tudta, visszaadta a könyvet, bár sajnálom, hogy így is voltak fontos dolgok, amik kimaradtak. Megnéznék egy rendezői változatot belőle.

De igen, akik marvelhez, meg 2 és fél órás megállás nélküli akcióhoz vannak szokva, unalmasank találhatják.

2022. máj. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Alapvetően gyönyörű munka.

Ami kimarad belőle az az arrakiszi politika.

Csak mert a könyvben az első arrakiszi vacsi, ahol jelen van az arrakiszi arisztokracia...az szerintem ütős lehetett volna.

Ez az új filmből full kimaradt.

Szóval könyhűségben a düne tv sori az igazi...


De ez az új dűne jó így is.

Szép.

És követi a regényt is.



Mert a lincses verzióval pont az volt a gond, hogy kivágták paul késparbaját.

Pedig az az alfa és omega a sztoriban.

A miatt néznek fel rá a fremenek hogy komoly kesharcos a srác.

2022. júl. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

"De igen, akik marvelhez, meg 2 és fél órás megállás nélküli akcióhoz vannak szokva, unalmasank találhatják."


Gondolom ez nekem (is) szólt, mert azt mertem írni, hogy vontatott és unalmas. Persze, aki nem unta halálra magát a lobotomizált Timoti Csalamádé rétestészta kalandján, az csakis egy marvelmániás gyökér lehet...


-.-


A Gyűrűk Ura-filmeket láttad? Na, azok is baromi hosszúak, mégsem unalmasak. Mert tartalmasak! A Dűne csak simán elnyújtott.

2022. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!