Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Wars-ban a testőrök...

A Star Wars-ban a testőrök miért viselnek köpenyt? Nem praktikátlan az közelharc során?

Figyelt kérdés
Jól néz ki amúgy, de nagyon nem praktikus szerintem, pláne ami földig ér mint a császári őröknél, harc során rátaposnak, elesnek benne, meg ott lobog körülöttük, rontja a térlátást, beleakadhat bármibe, nem is tudom a való életben láttam-e valaha köpenyes testőrt. Van bármi funkciója annak rajtuk? Mert szerintem inkább hátrányos.

2022. máj. 19. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kontextustól függ. Ha valami ünnepség vagy díszszemle, akkor hordhatnak "praktikátlan" öltözéket is. Harcban, csatában viszont más ruhát, hiszen ott van szerepük.

Ma már nem divat nagyon köpenyt hordani. De ha megnézel mondjuk valamilyen görög királyi sírt, akkor látod, hogy a páncél és fegyverek egy része nem háborúra lett tervezve, hanem mutatóba, amit különleges alkalmakkol vettek fel. Még pajzsok is voltak készítve ilyen célra, mindenféle díszes formákkal, hogy minél szebb legyen. Teljesen alkalmatlan lehetett közelharcra meg felesleges teher, de békeidőben jelezte a hordozója státuszát.

Nem ismerem annyira a star warst, de a királyi/császári testőrök általában a magasabb társadalmi osztályokból szoktak kikerülni, ahol egy nagyon szép ruha jelzi azt általában, hogy az illető tehetős család sarja.

2022. máj. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Rule of cool: menőn néz ki szóval beáldozzák a realizmust.
2022. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Amúgy a rebels sorozatban köpeny nélkül harcoltak,de ha van rajtuk az sem nagy hátrány.


A fegyverük,az erő lándzsa simán képes kiütni egy jedit is,a hatodik részben volt egy kivágott jelenet ahol magát vadert is befenyítík vele.

2022. máj. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A jedik lobogó barna köntöse talán praktikusabb? :D
2022. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!