Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a filmötletről?

Figyelt kérdés

A történet arról szólna, hogy egy férfi teljesen elizolálja magát a külvilágtól. Mindig otthon van, minden dolgot megrendel (még a napi bevásárlást is), olyan munkahelye van, amit internetről tud végezni, és úgy általában a napja nagy lm az ő leépülését mutatná be. A történet végén meghalna a főszereplő. Ez inkább ilyen művészfilm lenne


Az egész filmben csak ő szerepel, egy helyszínen játszódik a film (az otthonában), így alacsony lenne a költségvtése.



2022. jún. 15. 04:00
A kérdező szavazást indított:
Én megnézném
Nem tetszik
20 szavazat
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
A közepe valamiért lemaradt. És úgy általában a napja nagy részében gépezik (főleg gamel, VR-ja is van, vagy filmet néz). A film az ő leépülését....
2022. jún. 15. 04:07
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
12 egy tucat az ilyenből.
2022. jún. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Egy ilyen nem köti le a figyelmet, ami csak arról szól hogy valaki otthon tesped... Lásd Kimi c.film ahol egy bűncselekmény dobta fel, a szimplán otthon-vagyok-nem-mozdulok-ki alapszituációt. A hangsúly ezen van, ez csak a kiindulási pont volt.
2022. jún. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez önmagában alapjáraton kevés, viszont szerintem nem hülyeség.

Ha érdekes dolgokkal meg tudnád/tudnák fűszerezni, akkor ki lehetne hozni belőle valamit.

De kérdés az is, hogy miért kell meghaljon a főszereplő? Olyan hosszú időt ölelne fel a cselekmény, hogy eljutunknaz időskoráig vagy annyira egészségtelen életet él?

Mert öbmagában az, hogy valaki nem jár el otthonról (vagy keveset jár el) még nem egyenlő az egészségtelen életmóddal. Rengeteg ember dolgozik otthonról és nem szeret eljárni, de nem csak tesped.


Amúgy egy ilyen filmbe bele lehetne szőni az internet veszélyeit. Lehetne a főszereplő is egy zaklató akár.

Sok mindent bele lehetne írni és ki lehetne hozni egy rövidebb, de értékelhető, kb 1 órás vagy max 1 óra 10 perces filmet.


Akár a leépülés folyamatát úgy is be lehetne mutatni, hogy egykoron még edzett otthon, odafigyelt magára (de egy betegség miatt nem jár el, mert van ilyen), de bekövetkezett egy törés az életében és utána indult meg a lejtmenet stb stb. Én nem vagyok író, nem tudnám érdekesre megcsinálni, de potenciál van benne, mivel semmi konkrétumot nem írtál.


Amúgy Hitchcock-nak is van hasonló filmje. Hátsó ablak a címe, az szerintem nagyon jó, de nem pont így, pont erről szól.

2022. jún. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Ez az életem. :D Csak azt áruld el, hogy fogok meghalni a végén? :)
2022. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon unalmas film lenne
2022. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Szerintem jól megírva regénynek érdekesebb lehet, lélektani regénynek. Művészfilmként a Valami Amerika 2 című filmben leforgatott Bűnös város jut eszembe az ötletedről.
2022. jún. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Ha meg lehetne oldani, hogy párbeszéd is legyen benne, akkor azokon keresztül lehetne valami történetet elmesélni. Valami olyan eseményt, vagy múltbéli dolgot, ami a karakter esetleges halálához vezet. Az izoláltság önmagában nem olyan ártalmas.

Mondjuk, mivel rendeli az élelmiszert a futárokkal, köztük lehetne valami bonyodalom, ott lehetne párbeszédet generálni. Akár lehetnek ismerősök is a futárral. Mondjuk ha csak a főszereplő szerepel, akkor meg az ügyfélszolgálattal való chatelést lehetne.

Lényeg hogy a karakter tudjon reagálni dolgokra. Ha csak játszik arra mit reagáljon? És a néző mit gondoljon?

Mert meg lehet oldani, hogy belső monológokkal ismerjük meg a karaktert, de az inkább regény műfaj. A film mutassa meg, ne csak mesélje.

Ha meg egyhelyszínes történet, akkor igenis kell a párbeszéd, lásd. színház.

2022. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A főszereplő magában beszél. Úgy csinál, mintha beszélne valakihez, de nem találkozik senkivel. Tulajdonképpen ő narrálja a saját életét.
2022. jún. 16. 14:36
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti nem tetszene. :D
2022. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!