Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 6 és 8 éves fiaim nézhetnek...

6 és 8 éves fiaim nézhetnek Star Wars filmeket?

Figyelt kérdés
Szerintetek hány éves kortól lehet megnézniük a trilógiákat?

2022. jún. 25. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb ennyi idősen láttam az első SW filmet. Sokmkndent persze még nem fogtam fel belőle, de a fénykardpárbajok, az űrcsaták nagyon tetszettek :D
2022. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Megnézhetik, persze, de a párbajokon kívül szerintem nem sokmindent fognak megérteni belőle :)

Én személy szerint hatalmas SW rajongó vagyok, nagyjából 10 éves lehettem mikor megnéztem a filmeket, és 6 év távlatából visszagondolva hatalmas hülyeségeket hordtam össze mikor Star Wars-osat játszottam a barátaimmal :)

Ha ebben a sorrendben nézik meg a filmeket/sorozatokat, talán jobban megértik (de a könyvekkel nem érnek fel):


1. Baljós árnyak

2. Klónok támadása

3. Clone Wars (animációs film)

4. Clone Wars (animaciós sorozat)

5. A Sith-ek bosszúja

6. Solo

7. Star Wars Rebels

8. Zsivány Egyes

9. Az új remény

10. A birodalom visszavág

11. A Jedi visszatér

12. The Mandalorian (nem tudom van e magyar szinkron)

13. Az ébredő erő (ami egész jó ahhoz képest hogy a Disney csinálta)

14. Az utolsó jedik (ami szerintem szörnyű lett)

15. Skywalker kora (ami jobb lett mint vártam)


A Kenobi sorozatot pedig pontosan nem tudom, valahol az is a Sith-ek bosszúja és az Új remény között van.


Nyilván először mindenki a trilógiákat mutatja meg a gyerekének, de ez a sorrend szerintem sokkal jobb. De persze ez a ti döntésetek, amit leírtam csak ajánlás :D

2022. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nézhetnek!!! Én is néztem ilyeneket lány létemre már olyan korban!
2022. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

#2 vagyok

Miért lett így lepontozva a válaszom? XDD

2022. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


2-es. Köszi a sorrendet! Én is valahogy így gondoltam…

Ment a pozitív értékelés.

2022. jún. 25. 17:23
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Köszi XD
2022. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet a 2-essel.


Igen, kronológiailag stimmel így, de ez kevés. Azt, hogy mi az a jedi, mit jelent, hogyan lesz valaki azzá, azt a régi trilógia mutatja meg.


A baljós árnyakban már erre a tudásra építenek. Ugye a szeparatisták blokádján indul, ahol két jedi profi jediként viselkedik.

Ha ez nincs előtte elmagyarázva, akkor az egész jelenet és így az egész film teljesen értelmetlen.


Persze nézhető, repkednek a lézerek mindenfele. De ennyi erővel berakhatsz egy Eve online streamet is, ott is pont ugyanígy, történet és magyarázat nélkül repkednek a lézerek.

2022. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 7-8 éves gyerekek nem hiszem, hogy a csatákon kívül olyan sokat értenének, de igazad van :D


A baljós árnyak könyvben Obi-Wan közel sem profi, a Naboon még a fénykardja is tönkre megy többé-kevésbé, de ezt a filmből kiszedték.


Nyilván a gyerekek nem élvezik annyira az olvasást, nekik a film izgibb, de én kiskoromban se szerettem, ha ugráltunk az idővonalban pár film megnézése közben. Szerintem a kicsik belekeverednek, hogy Yoda az előbb halt meg, most meg itt prédikál. A húgommal is ez volt, mutattam neki egy animét, de az előzmény utána jött, és ötször kellett neki elmagyaráznom, hogy ki kicsoda és miért van ott.


Ez velem most is így van, pont egy SW könyvet olvastam, most olvasom a következőt, de ez rögtön a Klónok támadása után van, az meg nem sokkal a Sith-ek bosszúja előtt volt. Furcsa most olvasni, Organa csak ebben a könyvben lesz a biztonsági főnök, abban meg már rég az volt.

2022. júl. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, az időbeli ugrálás se szerencsés abszolút.


Igazából, aki ma kezdi, annak valószínűleg így is, úgy is többször meg kell néznie mindent, vagy valakinek folyamatosan magyaráznia kell, mert máskülönben ez nem lesz meg.


Végignézni 3 (5?) filmet, plusz 2 sorozatot, mire végre eljutunk addig, hogy megtudjjuk, mi az, hogy jedi, eltökölni ezzel a kiképzéssel jó 40 percet (holott előtte 100 meg 100 csatában láttuk használni őket az Erőt), az gáz, úgyhogy én maradnék az eredetinél, de ez is követhetetlen lesz a gyerekeknek. Még a felnőtteknek is, elsőre.

2022. júl. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen nyugodtan nézhetik.
2022. júl. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!