Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Másnak is csalódás az Orville...

Másnak is csalódás az Orville 3. évada?

Figyelt kérdés
2022. júl. 12. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Pár részt megnéztem belőle, aztán el is engedtem...csalódás....
2022. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mintha egy teljesen más sorozat lenne
2022. júl. 12. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg sokkal jobb volt, mint az első két évad. Kevesebb humor, több dráma, ez már tényleg olyan, mint egy valódi Star Trek sorozat, nem csak egy Seth MacFarlane-es vicces verzió.
2022. aug. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most már nekem is tetszik, imádom, rá kellett hangolódni. Farlane mintha karót nyelt benne, a többihez képest.
2022. aug. 5. 00:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első két évadot elvicceskedték, de maguk se tudták igazán, hogy mit akarnak csinálni belőle. Komoly sorozatnak vicces volt, vígjátéknak viszont túl komoly/lapos. Láttam olyan rajongói elemzést, amiben összeszámolták, hogy egy Family Guyban és más humoros sorozatokban, meg összehasonlításként az Orville-ban mennyi poén van epizódonként, milyen gyakran vannak, stb. A "korai" Orville egyszerűen nem működött, identitászavaros volt.


A harmadik évadra rájöttek, hogy komoly sztorit kell írni és mellette lazításként jól jön a humor, de nem szabad a humorra építeniük, mert annyira nem tudják viccesre megcsinálni.


McFarlane producer, írja, olykor rendezi és szerepel is a sorozatban (miközben mellette csinálja a Family Guyt, Amerikai Fatert és talán még a Cleaveladn Showt, meg más dolgokat is. Egyszerűen színésznek nem annyira jó, mint amennyire jól csinálja a többi dolgot...

2022. szept. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egész Orville nyilvánvalóan és felvállaltan egy Star Trek (leginkább The Next Generation) ihlette sorozat. Mivel nem a Star Trek jogtulajdonosai (Paramount - illetve egy időben a CBS) készítették, ezért nem tartozik a Star Trek kánonhoz és nem használhatják azokat a neveket és látványelemeket, de szellemiségében egyértelműen a Star Trekből származik. Tulajdonképpen egy nagy költségvetésű, mainstream média által készített fan fiction (akárcsak a Galaxy Quest is).


Az Orville alapötletek 99%-a a Star Trek-ből származik és a történetek egyes elemei is meglehetősen hasonlítanak, még ha nem is 100%-ban azonosak. A világon és a látványon csak annyit változtattak rajtuk, hogy ne lehessen őket beperelni a jogvédett ötletek felhasználása miatt. Egy kicsit minden máshogy néz ki, egy kicsit máshogy hívják a legtöbb dolgot, de alapvetően minden ugyanaz, csak máshogyan.


A kitaláló/főszereplő Seth McFarlane számtalanszor elmondta, hogy ő Star Trek rajongó. Legismertebb sorozata a Family Guy tele van Star Trek poénokkal, több Star Trek színész is szerepelt benne más szerepekben is, meg önmagukat eljátszva is, de más olyan sorozata is van Seth McFarlane-nek, amiben Star Trek színészek szerepelnek.

Az Orville alkotói között íróként és rendezőként is több Star Trek készítő megtalálható. A Star Wars és a Marvel világban is mélyen érintett Jon Favrau melett a Star Trek sorozatokat és mozifilmeket is rendezett és főszereplő Jonathan Frakes és a Star Trek főszereplő, rendező Robert Duncan McNeill is több Orville epizódot rendeztek. Az Orville írói közt a Family Guy, Futurama és más sorozatok íróin kívül több Star Trek író is megtalálható, mint például Brannon Braga, Andre Bormanis, David A. Goodman, Joe Menosky.


Az első két évadban leginkább keresték, hogy mit is akarnak csinálni a sorozatból. A harmadik évadra kezdték el megtalálni, bár szerintem rémesen elnagyoltak lettek a harmadik évad epizódjai is. Egyre jobb és jobb témákat vettek elő (főleg a vége felé), de elég alapvető hibák maradtak bennük a kivitelezés és történetvezetés terén. Szívesen mondanám, hogy főleg a McFarlane által írt epizódokban, de egyáltalán nem csak ezekre jellemzőek ezek a következetlenségek, inkább a sorozat jellemzője általában. Minden esetre nagyon kíváncsi leszek, hogy lesz-e folytatása és hogyan alakul majd.

2022. szept. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!