Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek nemamatőr ez a...

Szerintetek nemamatőr ez a filmekben?

Figyelt kérdés
Ha szegény karaktert alakít valaki,de azért az iphone ott virit a kezében..nyilván szponzorálják őket,de erre azért figyelhetnének:)

2022. aug. 26. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a legtöbb helyen ez nem jelent semmiféle gazdagságot, föleg, ha régebbi
2022. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Miért, itt nem ez van? Melósoknál, meg a tökömig érő kölköknél is az van. Meg a sok CIGnél is.
2022. aug. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem amatőr! Ne a saját beszűkült, csak a tróger magyarországon látottak, tapasztaltak alapján ítélj meg egy másik kontinenst a világ másik felén! Amerikában korántsem akkora nagy durranás ám az ájfón! Ha minimálbérrel számolunk, akkor nálunk 2 hónapot dolgozol egy iPhone 11-ért, az usában meg 9-10 napot!

Olyan ott az iPhone mint nálunk az 5900 forintos Parkside akkus sarokcsiszoló. Mindenkinek van! Még a 36 négyzetméteres panelban is van belőle kettő, pedig ott aztán tényleg semmire nem tudja használni. De megvette, mer' olcsó vó't!

A hanyatló nyugaton még mindig nagyságrendekkel jobban élnek az emberek mint nálunk valaha is éltek. Csak elhitetik veletek, hogy jobban viseljétek a csóróságot.

Angolban 9 font a minimál órabér, a magyar órabér meg 1,7 font kb. A teszkóban meg ugyanazok az árak kint is meg itthon is. Akkor ki is a csóró?

Megnéztem, 489 a fentebb említett iPhone 11 az apple.uk-n. Vagyis 489/9=6,7. Ennyi napot kell dolgoznod egy elfogadható iPhoneért.

2022. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én az iphonet konkrétan török,nem amcsi filmben láttam.Meg délkoreaiban olyat,hogy eljátszották,hogy milyen szegények,de azért összecsukható samsung telójuk volt..érdekes,nyilván kell a céget reklámozni,ha már támogatják őket,de atért mégis...
2022. aug. 26. 21:07
 5/11 anonim ***** válasza:

4.-re.


De te még mindig az itthoni árral gondolkodsz.

Számold ki, hogy ott nincs 27% ÁFA, nincs VÁM, nincs szállítás a fél világon át,...


Pl.: Japánban, ha japán billentyűzetes laptopot veszel, azok közül jó néhány sokkal olcsóbb, mint az angolos. Pedig 1:1 ugyan az.

2022. aug. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem még itthon is van ilyen, nem is egy. A telefon ma már alap dolog, az hogy az milyen nyilván más kérdés, de rengeteg olyan ember van, akinek ez számít és inkább mástól veszi el azt a pénzt vagy éppen kirakatember és koplal, kölcsönkér stb, de legyen menő ruhája és telója. Én is ismerek olyat, akinek anyagi gondjai vannak/voltak, de a telója mindig fullos volt vagy ahhoz közeli, mert imádja a jó telefonokat. Mindenki maga döntse el, hogy mi számára a fontos/elsődleges. Aztán erre jön rá még az is, amit előttem írtak, hogy csomó másik országban a szegénység nem egyenlő az itthoni szegénységgel.
2022. aug. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok, annyi még eszembe jutott, hogy ne csak ellenkező véleményt mondjak arra, amit kérdeztél/írtál, hogy ha én készítenék filmet, én sem adnék iphone-t egy szegény embernek, még reklám céljából sem. Lenne másik karakternek, ha mindenképpen fel kell tűntetni, de még egyszer mondom, nem elképzelhetetlen a szitu.
2022. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen Pasolini "Csóró" című filmjében is a csávó nem tudott rendesen megélni, de persze az iPhone 11 Pro Max ott volt a lyukas zsebében... Milyen ez már...
2022. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondok ennél jobbat: Kínában annyira leszoktak a készpénz használatról, hogy a koldus és utcazenész is úgy koldul, hogy tartja a QR kódot, vagy a telefonját, amit fizetésre is használ, hogy WeChaten küldd át neki a pénzt. (És ott is sokan iPhone-t használnak, nem a helyi márkákat - bár a koldúsok valószínűleg nem annyira.)
2022. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amiről kérdező ír szerintem filmes következetlenség. A készítők bele se gondoltak, hogy mit sugall a telefon márkája, talán nem is gondolták, hogy látszik. Ha egy cég szponzorált megjelenése, akkor ők valószínűleg kimondottan nem akarják, hogy csóró karakternél legyen és ezzel azonosítsák őket - sőt ha szponzorálják a filmet, akkor ilyenért le is tiltanák. Ekkora márkáknak elég szigorúak a szponzorációs szabályaik.


Egy Red Bull még azt is kiköti, hogy látszania kell a feliratnak, miközben isznak a dobozból. Majd pont az Apple-t nem zavarja ha egy csóró kezében látszik a telefonjuk, amikor ők fizetnek érte...

2022. aug. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!